الگوی توسعه سیاسی در اندیشه امام خمینی (ره)

دانلود و خرید کتاب الگوی توسعه سیاسی در اندیشه امام خمینی (ره)

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب الگوی توسعه سیاسی در اندیشه امام خمینی (ره)  نوشته  مسعود معینی‌پور  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب الگوی توسعه سیاسی در اندیشه امام خمینی (ره)

کتاب الگوی توسعه سیاسی در اندیشه امام خمینی (ره) نوشته مسعود معینی‌پور است. کتاب الگوی توسعه سیاسی در اندیشه امام خمینی (ره) که نشر معارف برای دانشجویان منتشر کرده است دیدی وسیع و اطلاعاتی دقیق در اختیار نسل امروز قرار می‌دهد تا با نگاهی بازتر انقلاب اسلامی ایران را بشناسد و برای آن تلاش کند.

درباره کتاب الگوی توسعه سیاسی در اندیشه امام خمینی (ره)

در دوران رژیم پهلوی تلاش‌های بسیاری برای حاکمیت الگوهای غربی در کشور صورت گرفت، هرچند کشورهای استعماری برای رسیدن به اهداف خود همین الگوها را نیز به طور ناقص اجرا کردند. واقعیت مساله این است که الگوهای طرح شده از طوس غربی‌ها الگوی شبه ترقی غرب‌گرا بود یعنی علاوه بر اینکه ترقی واقعی را برای کشور فراهم نمی‌کرد به معیارهای دینی، فرهنگی و اجتماعی مردم ایران هم توجهی نمی‌کرد. 

پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) همان‌گونه که عرصه‌های فرهنگی سیاسی و اجتماعی کشور را دستخوش تحولات بنیادین کرد زمینه مناسبی را برای بررسی دیدگاه‌های متفکران غربی و شرقی در حوزه‌های مختلف از جمله توسعه فراهم کرد. درحالیکه که الگوهای شرقی و غربی به عنوان الگوهای نهایی و بی‌بدیل در عرصه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی به شمار می‌رفت، معمار کبیر انقلاب اسلامی براسا مبانی اسلام ناب محمدی الگوهای جدیدی را روبه‌روی جوانان قرار داد.

کتاب الگوی توسعه سیاسی در اندیشه امام خمینی (ره) که نشر معارف برای دانشجویان نسل امروز منتشر کرده است کمک می‌کند تا با دیدگاه‌ها و رویکردهای اما (ره) آشنا شوید و بتوانید پایه‌های انقلاب اسلامی ایران را بهتر و دقیق‌تر بشناسید. این کتاب به شما کمک می‌کند مهم‌ترین مسائل را یک جا بخوانید و از آن استفاده کنید. 

دفتر نشر معارف وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‏‌ها، در سال ۱۳۷۶ تأسیس شد و در سال ۱۳۷۹ به صورت رسمی آغاز به کار کرد. این انتشارات تلاش می‌کند از دریچه اسلام ناب به بازخوانى، بررسى، نقد و تولید اندیشه در عرصه‌هاى مختلف بپردازد. از جمله این فعالیت‏ها می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان به چاپ بیش از ۱۱۰۰ عنوان کتاب در زمینه دروس معارف اسلامى دانشگاه‌ها، اندیشه‏‌های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبرى، پرسش‌ها و پاسخ‌هاى دانشجویى، معارف قرآن و اهل‏‌بیت (ع)، دین‌پژوهى، اخلاق و عرفان، انقلاب اسلامى و تاریخ معاصر، مسائل جهان اسلام، غرب‏شناسی، شبهات فکری و عقیدتی، مسایل تاریخی و فلسفی، علوم انسانی، مسایل تربیتى، زن، خانواده و نقد فمینیسم و… اشاره کرد. نشرمعارف اخیراً نیز گام‏‌هایی در حوزه ادبیات داستانی برداشته است. این انتشارات با راه ‏اندازی ۳۰ مرکز فروشگاهی با عنوان تجاری «پاتوق کتاب» و همچنین برگزاری ۱۲ دوره مسابقات کتابخوانی «پویش روشنا» در سطح ملی، توانسته است گام‌‏های مفید و موثری در توزیع و ترویج کتابخوانی کشور بردارد.

آنچه این روزها بیش از هرچیز دغدغه نسل انقلابی است آشنایی جوانان و دانشجویان با حقیقت دین و معارف اسلام است، انتشارات در این زمینه پیشرو است و تلاش دارد پاسخی علمی و دینی برای تمام سوالات این نسل داشته باشد. 

خواندن کتاب الگوی توسعه سیاسی در اندیشه امام خمینی (ره) را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

کتاب الگوی توسعه سیاسی در اندیشه امام خمینی (ره) را به تمام دانشجویان انقلابی و کسانی که می‌خواهند دید بهتری از انقلاب ایران و رهبر آن داشته باشند پیشنهاد می‌کنیم. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵,۶۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۲/۱۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۳۱-۴۳۷-۶
تعداد صفحات۲۲۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۵,۶۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۲/۱۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۳۱-۴۳۷-۶