با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
حکومت اسلامی و حکم حجاب

دانلود و خرید کتاب حکومت اسلامی و حکم حجاب

۴٫۵ از ۲ نظر
۴٫۵ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب حکومت اسلامی و حکم حجاب  نوشته  داود مهدوی‎زادگان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب حکومت اسلامی و حکم حجاب

داود مهدوی‎زادگان ( -۱۳۴۳) عضو هیئت علمی پژوهشکدۀ علوم سیاسی است. در بخشی از مقدمه کتاب می‌خوانیم: «پیرامون موضوع حجاب و پوشش زنان پرسش و مسایل مختلفی طرح می‌شود. از این میان، چگونگی مواجهه حکومت با موضوع حجاب، مسئله مهم و بحث برانگیزی است. آیا حکومت می‌تواند زنان را ملزم به رعایت حجاب نماید؟ آیا توجیهی از سوی حکومت برای الزام مردم به حفظ حجاب و پوشش متصور است؟ یا آنکه چنین الزام حکومتی اساساً مردود است و هیچ عنوان و دلیلی که حکومت با تکیه بر آن بتواند مردم را به رعایت حجاب الزام کند، وجود ندارد. » همچنین در بخش دیگری از کتاب به نام «الزام حکومتی در دینداری» می‌خوانیم: « ممکن است ادعا شود که گرچه دین و دینداری توأمان با اجبار و اکراه نیست؛ لیکن در حاکمیت دین، الزام حکومتی به دین و دینداری تعلق می‌گیرد. زیرا مقوله الزام همراه با حکومت است. حال آنکه کسی با اجبار و الزام به چیزی معتقد نمی‌شود. اعتقاد در فضایی آزاد و رها از هرگونه اکراه و اجباری تحقق می‌یابد. در بخش تکالیف دینی نیز همین ایراد وارد است. حکومت دینی نمی‌تواند با اجبار و زور افراد را ملزم به انجام تکالیف الهی نماید. عمل از روی اجبار ارزشی ندارد. به‌ویژه در خصوص تکالیف فردی که مربوط به رابطه میان خدا و فرد است، الزام معنا ندارد.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
سیّد جواد
۱۴۰۰/۰۲/۲۴

کتاب ۳۹۰ از کتابخانه همگانی ، کتاب خوبی است با مباحثی مفید و خواندنی که با آیات قرآن و روایات معصومین علیهم السلام هم این مباحث پربارتر شده اند.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۷ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۲۶-۵۴۳
دسته بندی
تعداد صفحات۱۶۷صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۲۶-۵۴۳