با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
میثاق سیاسی سند: افراط‌گرایی قومی و مذهبی در پاکستان

دانلود و خرید کتاب میثاق سیاسی سند: افراط‌گرایی قومی و مذهبی در پاکستان

۱٫۰ از ۲ نظر
۱٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب میثاق سیاسی سند: افراط‌گرایی قومی و مذهبی در پاکستان  نوشته  محمدصالح  کورجو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب میثاق سیاسی سند: افراط‌گرایی قومی و مذهبی در پاکستان

محمدصالح کورجو( -۱۹۲۳)، پژوهشگر علوم سیاسی است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

«به لحاظ تاریخی نام هند برگرفته از ایندوس است. ایندوس نامی است که اروپائیان به رودخانه‌ای که در پاکستان سند نامیده می‌شود داده‌اند. قلمرو منطقه‌ای که به عنوان سند شناخته شده است و در دوران باستان سندودس نامیده می‌شود، در امتداد ایندوس و شاخه آن قرار دارد که از دریای عرب تا جنوب کشمیر در شمال، امتداد یافته است.

رودخانه، یک عامل اتحاد، یک عنصر ساختاری و یک سرچشمه تعامل برای مردمی است که در قلمرو ایندوس ساکن هستند. همچنین گذر گاهی به سوی دریا، در اختیار مردم قرار می‌دهد و موجب زایش فرهنگ سندی است که به رغم تنوع محلی، دارای یک محور مشترک پیوند دهنده می‌باشد.

بهترین مثال برای این موضوع، ریشه مشترک زبان‌های محلی یعنی، سندی، سرائیکی، پنجابی و هندکو است که در سرتا سر سرزمین ایندوس به آنها تکلم می‌شده است. همه این زبانها به رغم تفاوت‌های متعدد در ریشه‌های قومی و تجربه‌های تاریخی مربوط به مناطق و مردم ساکن در امتداد ایندوس، دارای واژگان و پیوندهای مشترکی هستند که موجب پایداری و دوام آنها شده است.»

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۶۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۳۹-۶۸۹-۲
تعداد صفحات۲۶۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۳۹-۶۸۹-۲