با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب پهلوان شیردل اثر احمد عربلو

دانلود و خرید کتاب پهلوان شیردل

قصه‌ای از زندگی پهلوان میرکاشی

۵٫۰ از ۳ نظر
۵٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پهلوان شیردل  نوشته  احمد عربلو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب پهلوان شیردل

کتاب پهلوان شیردل نوشته احمد عربلو است. این کتاب به زندگی پهلوان میرکاشی می‌پردازد. کتاب پهلوان شیردل یکی از مجموعه کتاب‌های پهلوانان است. این مجموعه که در قالب کمیک یا کتاب تصویری منتشر شده است در هر جلد به زندگی یک پهلوان می‌پردازد.

درباره کتاب پهلوان شیردل

پهلوان آقامیر از نوادر روزگار در عصر قاجار بود، که طبعی لطیف و ذوقی شاعرانه داشت. زندگی بی آلایش و ســاده‌اش باعث شده بود مردم همیشه او را تکریم کنند. آقامیر از کودکی به زورخانه علاقه بسیار داشت و پای در گود می‌گذاشت. سرانجام او با تلاش بسیار به مقام پهلوانی نائل شد.

روایت پهلوان و شـیر، نمونه‌ای مثال‌زدنی از قوای جسمانی این تهمتن است. از پهلوان آقامیر فرزندان بسیاری به جای ماندند که همگی به پیشه و منش پدر خویش پهلوان و جوانمرد شدند. وی در اواخر عمر به پابوس امام هشتم رفت و سعادت یافت باقی عمر خویش را مجاور بارگاه علی بن موسی الرضا (ع) باشد. در قسمت جنوبی شهر کاشان و در مسیر دروازه فین بازارچه ای مانده که به نام او معروف است. 

کمیک استریپ یا داستان مصور، یکی از محبوب‌ترین قالب‌های هنری دنیا است. مردم بسیاری در جهان، برای خریدن، دیدن و خواندن کمیک اســتریپ‌ها شوق دارند و قهرمان‌های بزرگ زندگیشان از دل این قصه‌های مصور می‌آیند. کتاب‌های کمیک در دنیا تیراژهای افسانه‌ای دارند؛ برای مثال مانگا که داستان مصور بومی ژاپنی‌ها است، سالانه پانصد میلیون نسخه فروش دارد یا در آمریکا کتاب‌های کمیک، سالانه هفتاد و دو میلیون نسخه تیراژ دارند، که این نشان دهنده اهمیت و تأثیرگذاری داستان مصور، در زیست فرهنگی یک جامعه اســت. کمیک استریپ، تلفیق ادبیات و هنر تصویرسازی است؛ ذهن خیال انگیزی که داستان را می‌نویسد و ذهن خالقی که آن داستان را در دل تصویر غیرمتحرک می‌پردازد، این تلفیق خیال و خلاقیت برای مخاطب لذت بخش و گران‌قدر اســت. کمیک استریپ به نحو امروزی از اوایل قرن نوزدهم آغاز شــد و در قرن بیســتم، در آمریکا به شکوفایی رسید. این هنر در ایران نیز دوران پر فراز و نشیبی را سپری کرده است. از اواخر دهه سی، به تقلید از غرب، وارد نشریات ایران شد، در دهه چهل و پنجاه به صفحه ثابت مجلات فکاهی و برخی روزنامه‌ها بدل شد. در دهه شصت و هفتاد به تک نشریه طنز ایران محدود شـد و در دهه هشتاد در نشریات نوجوانان دوباره رونق نسبی خود را بازیافت. با این همه کمیک استریپ در شکل کتاب، هیچ‌گاه سیطره‌ای بر بازار ایران نداشته و کمتر در سبد ثابت خرید محصولات فرهنگی خانواده قرار گرفته اســت. 

مجموعه کتاب‌های پهلوانان سعی دارد در هر قسمت به زندگی یک پهلوان بپردازد و با تصاویری جذاب کودکان را با فرهنگ ایران آشنا کند. 

خواندن کتاب پهلوان شیردل را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام کودکان علاقه‌مند به داستان‌های پرهیجان پیشنهاد می‌کنیم. 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
نوا کاشی
۱۴۰۰/۰۵/۰۱

عالی

کاربر 801
۱۴۰۰/۱۰/۰۴

جالب بود

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۱/۱۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۰۳-۲۹۱۸-۱
تعداد صفحات۳۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۱/۱۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۰۳-۲۹۱۸-۱