با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
افسانه خلافت؛ دفتر اول

دانلود و خرید کتاب افسانه خلافت؛ دفتر اول

۳٫۰ از ۲ نظر
۳٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب افسانه خلافت؛ دفتر اول  نوشته  مهدی دانشمند  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب افسانه خلافت؛ دفتر اول

کتاب افسانه خلافت؛ دفتر اول نوشته مهدی دانشمند به مساله خلافت و جانشینی ولی مسلمانان پس پیامبر می پردازد و دلایل بر حق بودن امام(ع) را شرح می‌دهد.

درباره کتاب افسانه خلافت؛ دفتر اول

منزلت و مقام علی بن ابی‌طالب (ع) در اسلام و پيـشگاه رسـول خـدا بالاتر و برتر از آن است كه با مقياس خويـشاوندی سـنجيده شـود؛ زيـرا كمـالات، امتيـازات و مجاهـدات آن بزرگـوار، نـشانگر ايـن اسـت كـه همه‌ی آنها در جهت پيشبرد و اعتلای نام و آيين خداوند بوده اسـت. ازاين رو رسول خدا او را برگزيد و سفره‌ی علم و دانش خود را برای وی گـسترد. پيـامبر خـدا بعـد از هجـرت، از بـين خويـشان و صـحابه‌ی نزديک خود، فقط علی را برادر خويش خواند و تنها او را برای ابلاغ سوره‌ی «برائت» كه تمـامی تعهدات بـا مـشركين را نقـص می‌نمـود انتخاب كرد. معيارهای قــومی و قبيله‌ای در رويكرد خلفاء، برای جانـشينی پيامبر را می‌توان در آيينه استدلال‌های آنها در سقيفه مـشاهده كـرد. بدون شک «علی» با همين معيـار هـم از ديگـر افـراد خانـدان و دوسـتان پيامبر سزاوارتر بود. با وجود اين، این کتاب مدعی آن نيـست كـه تنهـا ايـن قاعده ملاک گزينش است، بلكه امتيـازات، توانـايی‌هـا و مواهـب الهـی بسياری در وجود مبارک آن حضرت بوده است كه ايشان را شايـسته‌ جانشينی پيامبر می‌كرد. این کتاب سعی دارد تمام ابعاد خلافت و جانشینی پیامبر را بررسی کند.

خواندن کتاب افسانه خلافت؛ دفتر اول را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به تاری اسلام پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب افسانه خلافت؛ دفتر اول

هر انسانی طالب هدایت و كمال است، نه حماقت و ضلالت. پس بهترین فرصت برای قلم به دست گرفتن، زمانی است كه رسوخ این اندیشه‌ها نتواند وجدان‌های منجمد در بطن تاریخ را بیدار ساخته و آنان را با واقعیاتی كه سالهاست در كنارش بوده آشنا نماید. بیدرنگ، قلم را با یک «یاعلی» به دست می‌گیرم و آن چه را كه قرآن در موردش فرموده، با خود زمزمه می نمایم: ابتدا با قلم عهدی می‌بندم تا در تاریكی‌ها و كوره راهها نلغزد، هرآن چه كه ناحق می‌پندارد، ننگارد و در نگارش حقایق، به كندی نچرخد. از او قول می‌گیرم كه توهین و تحقیر احساسات را از خود دور كند؛ چرا كه با این سخنان ، هرگز راه به جایی نخواهد برد و گره از مشكلی نخواهد گشود.


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
کاربر ۲۷۹۱۹۳۹
۱۳۹۹/۱۱/۰۹

چرت و پرت

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۴۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۱,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۰/۲۷
شابک۹۶۴-۵۹۱۲-۲۲-۹
تعداد صفحات۲۴۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۱,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۰/۲۷
شابک۹۶۴-۵۹۱۲-۲۲-۹