با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب شاعران فارسی زبان؛ جلد هشتم اثر احمد علامه فلسفی

دانلود و خرید کتاب شاعران فارسی زبان؛ جلد هشتم

سده دهم هجری

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شاعران فارسی زبان؛ جلد هشتم  نوشته  احمد علامه فلسفی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب شاعران فارسی زبان؛ جلد هشتم

کتاب شاعران فارسی زبان؛ جلد هشتم نوشته احمد علامه فلسفی هشتم جلد از مجموعه کتاب شاعران فارسی زبان است که به دوره تاریخی سده دهم هجری قمری می‌پردازد و شاعران این دوره و آثارشان را بررسی می‌کند تا مخاطبان بتوانند به بهترین آثار شاعران این دوره به راحتی دسترسی داشته باشند.

درباره مجموعه شاعران فارسی زبان

یکی از بزرگترین جلوه‌های زبان و ادبیات فارسی شعر است. این شکل ادبی توانسته است مرزهای ایران را رد کند و خودش را به عنوان شکل کاملی از زبان به جهانیان معرفی کند، قطعا برای علاقه‌مندان به زبان و ادبیات فارسی مهم است بتوانند شعر فارسی و شاعران فارسی‌زبان را بشناسند و آثار آن‌ها را بخوانند. اما بررسی این جریان ساده نیست زیرا قرن‌ها از شروع شعر در زبان فارسی می‌گذرد و دسترسی به منابعی که اطلاعات دقیقی در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد بسیار دشوار است.

مجموعه کتاب‌های شاعران فارسی زبان به شکل جریان‌شناسی شاعران فارسی را در دوره‌های تاریخی مختلف بررسی می‌کند. سابقه وجود شعر ایران به دوران باستان برمی‌گردد. مهم‌ترین متن شعری که از دوران باستان به دست داریم بخش گات‌های اوستا، کتاب مذهبی زرتشت است که می‌توان آن را قدیمی‌ترین سخن موزون در ایران دانست. وجود گوسان‌ها در دوران اشکانیان ۲۵۰ م .۲۶۶مو خنیاگران دوران ساسانی ۲۶۶م .۶۵۲م می‌تواند نشانه قطعی برای وجود شعر همراه با موسیقی در ایران قبل از اسلام باشد. سرودهای مانویان نیز نمونه‌های از شعر قدیمی دینی و عرفانی ایران قبل از اسلام است.

در ایران بعد از اسلام نیز، شعر در لهجه‌های دری و چه در دیگر لهجه‌های محلی، همچنان وجود داشت و در کتاب‌های مربوطه به تاریخ ادبیات، اشاراتی به آنها شده است و نمونه‌هایی از هر کدام آمده است. آنچه مسلم است، شعر در ایران نیز بعد از چند قرن همراه با موسیقی خوانده می‌شده است و همچنین همراه بودن آن با موسیقی موجب شده است که به ندرت آنها ثبت گردند. این مجموعه سعی دارد تمام جنبه‌های شعر فارسی را بررسی کند.

شاعران سرشناسی است که به زبان فارسی، از حدود ۱۲۰۰ سال پیش تاکنون، شعر سروده‌اند، در مجموعه شاعران فارسی زبان به دوازده سده و دوازده جلد به شرح زیر تقسیم می‌شوند:

۱- شاعران فارسی زبان سده سوم هجری ۲۰۰–۳۰۰

۲- شاعران فارسی زبان سده چهارم هجری ۳۰۰–۴۰۰

۳- شاعران فارسی زبان سده پنجم هجری ۴۰۰–۵۰۰

۴- شاعران فارسی زبان سده ششم هجری ۵۰۰–۶۰۰

۵- شاعران فارسی زبان سده هفتم هجری

۶- شاعران فارسی زبان سده هشتم هجری

۷- شاعران فارسی زبان سده نهم هجری

۸- شاعران فارسی زبان سده دهم هجری

۹- شاعران فارسی زبان سده یازدهم هجری

۱۰- شاعران فارسی زبان سده دوازدهم هجری

۱۱- شاعران فارسی زبان سده سیزدهم هجری

۱۲- شاعران فارسی زبان معاصر سده چهاردهم هجری به این‌سو

مجموعه شاعران فارسی زبان اطلاعات کاربردی و جامعی در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد که می‌تواند بسیار جذاب باشد، این مجموعه به تمام شاعران فارسی زبان پرداخته است و شاعران تاجیکستان و هند و ... را هم شامل می‌شود.

خواندن مجموعه کتاب شاعران فارسی زبان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این مجموعه را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات فارسی پیشنهاد می‌کنیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۰/۲۲
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۱۱۰-۱۰-۴
تعداد صفحات۶۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۰/۲۲
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۱۱۰-۱۰-۴