با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شاهنامه و پژوهش های تازه

دانلود و خرید کتاب شاهنامه و پژوهش های تازه

پیرامون تاریخ‌نگاری، هنر و جامعه ایرانی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شاهنامه و پژوهش های تازه  نوشته  غزال دبیری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب شاهنامه و پژوهش های تازه

کتاب شاهنامه و پژوهش های تازه نوشته غزال دبیری و اولگ گرابار و دیگران است. این کتاب به پیرامون تاریخ‌نگاری، هنر و جامعه ایرانی می‌پردازد. مجموعه حاضر پنج مقاله است كه در آغاز سال ۲۰۱۰ ميلادی به مناسبت يک‌هزارمين سال سرايش شاهنامه در نشريه انگليسی زبان ايرانشناسی در انگلستان منتشر شده است.

درباره کتاب شاهنامه و پژوهش های تازه

درباره شاهنامه می‌توان کتاب‌ها نوشت. کتاب‌ها هم به زبان‌ها و در کشورهای مختلف نوشته‌اند. آنچه در مقاله‌های این مجموعه آمده هم چند برگی است از آن کتاب‌ها.

شاهنامه‌شناسی در ايران سابقه غنی و ارجمندی دارد و شاهنامه‌شناسان و فردوسی‌شناسان ايرانی بی‌ترديد كوشش‌هايی در اين راه كرده‌اند كه از هر باره شايان ستايش است. شاهنامه از اساس پديده ديگری است و فردوسی بنا به همين كه اثری به مايه و غنای ديگرگونه شاهنامه آفريده، درخور تعمقی سوای از سخن‌سرايان و دانشی‌مردان ديگر است. شاهنامه را اگر فقط ديوان شعر فردوسی بشناسيم و فردوسی را اگر فقط شاعر بزرگی به شمار آوريم كه سراينده شاهنامه است، ارج كتاب و مصنف آن را نگزارده‌ايم. فردوسی فقط شعر نگفته و صفحه‌های كتابش را اصلا با مدح عشق و عاشقی و گل و طبيعت و چشم و ابروی يار پر نكرده است. کتاب شاهنامه و پژوهش های تازه سعی دارد مطالب کاربردی و تازه‌ای را در خصوص شاهنامه به علاقه‌مندان ارائه کند.

خواندن کتاب شاهنامه و پژوهش های تازه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان و پژوهشگران ادبیات فارسی پیشنهاد می‌کنیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۱۰/۱۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۷۴۲-۲۶-۸
دسته بندی
تعداد صفحات۱۳۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۱۰/۱۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۷۴۲-۲۶-۸