با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اعتیاد و آسیب های روانی، اجتماعی و خانوادگی

دانلود و خرید کتاب اعتیاد و آسیب های روانی، اجتماعی و خانوادگی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اعتیاد و آسیب های روانی، اجتماعی و خانوادگی  نوشته  رمضان صادقی مقدم  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب اعتیاد و آسیب های روانی، اجتماعی و خانوادگی

کتاب اعتیاد و آسیب های روانی، اجتماعی و خانوادگی نوشته رمضان صادقی مقدم است. اعتیاد حالتی است که در آن شخص به علت روانی یا مصرف مواد شیمیایی، طبیعی دچار ضعف اراده درکنترل تکرار اعمال خود می‌شود هرچند ضعف اراده فی نفسه بیماری نیست ولی به علت عوارضی که بر سیستم عصب مرکزی شخص ایجاد شده به عنوان بیماری فرض می‌شود و این بیماری با ایجاد اختلال در کنترل بر سیستم رفتار - پاداش، باعث تکرار آن رفتار می‌گردد.

درباره کتاب اعتیاد و آسیب های روانی، اجتماعی و خانوادگی

 بیماری اعتیاد مدارهای عصبی مربوط به نظام پاداش، انگیزش و حافظه را در مغز دچار اختلال کرده و اختلال در این سیستم‌ها در مغز باعث بروز عوارض بیولوژیکی، فیزیولوژیکی، اجتماعی و روحی می‌گردد. بررسی اعتیاد به عنوان عارضه‌ای روانی، اجتماعی و اقتصادی از دیدگاه علوم پزشکی، روان‌شناسی و جامعه‌شناسی و همین‌طور از دیدگاه‌های فلسفه، قانون، اخلاق و مذهب صورت می‌گیرد. از سال ۱۹۶۴ میلادی، سازمان بهداشت جهانی استفاده از عبارت وابستگی دارویی یا وابستگی به دارو را به جای اصطلاح اعتیاد توصیه کرده است.

در عموم به لحاظ مفهومی، بیماری اعتیاد یک بیماری اصلی، مزمن و عصبی است که در اثر عواملی ژنتیکی، فیزیولوژیک و اجتماعی رشد و بروز پیدا می‌کند، به‌طوری‌که وجه مشخصه این بیماری اختلال در کنترل انجام عملی، یا احساس اجبار در انجام یک عمل مشخص، با وجود آگاهی نسبت به عواقب خطرناک آن باشد.

اعتیاد بعنوان یک آسیب اجتماعی، هیچ گاه بطور کامل ریشه‌ کن نخواهد شد، اما با تدبیر، اندیشه و تلاشی مخلصانه حداقل می‌توان آن را به کنترل در آورد.

خواندن کتاب اعتیاد و آسیب های روانی، اجتماعی و خانوادگی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به فعالان حوزه سلامت جمعی و فردی پیشنهاد می‌کنیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۶ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۰/۰۶
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۰۹-۰۴۸-۷
تعداد صفحات۹۶صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۰/۰۶
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۰۹-۰۴۸-۷