با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ارامنه و روسیه

دانلود و خرید کتاب ارامنه و روسیه

تاریخچه‌ای مستند ( ۱۷۹۶ - ۱۶۲۶)

۵٫۰ از ۳ نظر
۵٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ارامنه و روسیه  نوشته  جورج بورنوتیان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ارامنه و روسیه

کتاب ارامنه و روسیه نوشته جورج بورنوتیان و ترجمه رجبعلی کاوانی، تاریخچه‌ای مستند است که وقایع سال‌های ۱۶۲۶ تا ۱۷۹۶ را روایت می‌کند. وقایعی که تا امروز و به نام بحران قراباغ ادامه دارد.

در دوران سلطنت شاه عباس اول، ایران یکی از بازیگران اصلی در عرصه بازگانی، اقتصاد و سیاست بود اما کم‌کم با کم شدن قدرت پادشاهان ایران به یکی از کشورهای جهان سومی و نسبتا ضعیف تبدیل شد. اما اگر به دنبال چرایی این وقایع هستید باید با شرح مستند ماجراهایی آشنا شوید که از چهار قرن پیش آغاز شده است و تا همین امروز هم ادامه دارد. ماجرایی که به نام بحران قره باغ (قراباغ) معروف است و امروزه نیز بخش مهمی از اخبار را به خود اختصاص می‌دهد. 

کتاب ارامنه و روسیه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این اثر را به تمام علاقه‌مندان به تاریخ ایران و تاریخ ارامنه پیشنهاد می‌کنیم. 

درباره جورج بورنوتیان

جورج بورنوتیان دکترای تاریخ دارد و استاد دانشگاه است. او در دانشگاه‎‌های نیویورک، کلمبیا و یو سی ال ای به تدریس تاریخ ایران می‌پردازد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
کاربر ۲۶۸۶۱۸۶
۱۳۹۹/۱۰/۱۰

این کتاب اسناد مرجع بسیار عالی، حاوی ۴۴۰ سند تاریخی در مورد ریشه های جدایی هفده شهر قفقاز از ایران و بحرانهای دائمی در منطقه قفقاز همچون بحران قراباغ بین ارامنه و آذری هاست. استفاده از اسناد این کتاب را

- بیشتر
کاربر ۲۶۹۲۲۳۴
۱۳۹۹/۱۰/۱۱

این کتاب یک ترجمه بی نقص و بسیار عالی از جناب دکتر کاوانی است. ترجمه های پیشین ایشان را نیز خواندم و بسیار لذت بردم. خیلی ممنون!

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۵۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۰/۰۹
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۰۷-۷۰-۴
دسته بندی
تعداد صفحات۶۵۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۰/۰۹
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۰۷-۷۰-۴