با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فیزیولوژی گیاهی

دانلود و خرید کتاب فیزیولوژی گیاهی

جذب و انتقال مواد از خلال غشاء

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فیزیولوژی گیاهی  نوشته  منصور شریعتی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب فیزیولوژی گیاهی

کتاب فیزیولوژی گیاهی نوشته منصور شریعتی و مریم مددکار حق‌جو یکی از کتاب تخصصی انتشارات دانشگاه اصفهان برای تدریس در رشته - این دانشگاه است.

انتشارات دانشگاه اصفهان از سال ۱۳۳۳ شمسی شروع به کار نموده است ولی فعالیت رسمی خودرا از سال ۱۳۴۷ آغاز کرده است. فعالیت‌های عمده انتشارات دانشگاه اصفهان درحوزه کتاب عبارت است از تالیف و ترجمه ونشر کتاب‌های علمی و درسی برای رشته‌هایی که در دانشگاه تدریس می‌شود، نخستین کتاب از انتشارات دانشگاه اصفهان در سال ۱۳۳۸ هجری شمسی انتشار یافته است و از آن سال تاکنون بیش ۷۳۰عنوان کتاب به چاپ رسیده است.

در حوزه نشریات نیز دانشگاه اصفهان رتبه چهارم تعداد نشریات علمی پژوهشی را در کشور داراست و در حال حاضر بیش از ۴۰ نشریه فعال در این حوزه منتشر می‌شود.

کتاب تخصصی فیزیولوژی گیاهی یکی از کتاب‌های کاربردی و جامع این انتشارات برای استفاده دانشجویان و پژوهشگران است. 

گیاهان جزئی زنده، نخستین و مهم‌ترین بخش زنجیرۀ غذایی هر اکوسیستم به شمار می‌آیند که شگفت‌انگیزترین بدایع خلقت را به نمایش می‌گذارند. نتایج بررسی‌ها در سطوح مولکولی و ژنتیکی گویای رعایت قوانین کلی و وجود تشابه‌های بزرگ در ساختمان و عمل موجودات گیاهی است. خوشبختانه طی سال‌های اخیر، بینش انسان نسبت به شناخت بنیادین حیات و درک واقعی تأثیر یافته‌ها و اطلاعات علوم گیاهی در بهره‌برداری هرچه بیشتر و بهینه‌تر از عالم گیاهان و فهم نقش قطعی آن‌ها در حفظ محیط‌زیست و حیات توسعه یافته است. در این بین، به نظر می‌رسد نخستین گام پژوهشی باید در زمینۀ درک و شناخت سازوکار‌های عبور و جذب مواد از خلال غشاهای سلولی که معابر حساس و هوشمند سلول به شمار می‌آیند، برداشته شود. بیشتر عناصر و مواد براحتی نمی‌توانند از خلال غشا عبور نمایند و نیاز به ناقل دارند.

 در کتاب حاضر علاوه توضیح کوتاه درباره ساختار غشا به عنوان نخستین مسیر مهم ورود مواد به سلول گیاه، بحث گسترده‌ایی درباره انواع ناقلین درون غشا به عنوان تسهیل کننده ورود ارائه شده است که امید می رود مورد استفاده دانشجویان و محققین قرار گیرد.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۳/۰۹/۱۷
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۴۷۸-۹۵-۴
دسته بندی
تعداد صفحات۱۸۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۳/۰۹/۱۷
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۴۷۸-۹۵-۴