با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ضرورت توسعه سواد رسانه ای در جامعه

دانلود و خرید کتاب ضرورت توسعه سواد رسانه ای در جامعه

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ضرورت توسعه سواد رسانه ای در جامعه  نوشته  سهیل خزایی‌پول  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ضرورت توسعه سواد رسانه ای در جامعه

کتاب ضرورت توسعه سواد رسانه ای در جامعه نوشته سهیل خزاعی‌پور و امیر عابدینی از کتاب‌های تخصصی انتشارات نویسندگان آزاد برای پژوهشگران و علاقه‌مندان جامعه‌شناسی و علوم ارتباطات است.

 امروز با پیشرفت لحظه به لحظه تکنولوژی و گسترده‌تر شدن هر روزه رسانه‌های حقیقی و مجازی نیاز به افزایش سواد رسانه‌ای افراد جامعه بیش از پیش احساس می‌شود. مردم به ویژه دنبال کنندگان اخبار نیازمند این هستند که منابع معتبر را بشناسند. اخبار جعلی و گمراه‌کننده را از واقعی تشخیص دهند و بتوانند تجزیه و تحلیل درستی از آنها داشته باشند. نسل جدید ما نیز یکی از حساس‌ترین قشرها در برابر رسانه‌اند. آنها هر لحظه در معرض فیلم ها و برنامه‌های گوناگون داخلی و خارجی و بازی‌های کامپیوتری و انواع شبه‌های اجتماعی قرار دارند. خوراک فرهنگی خود را از این رسانه‌ها دریافت می‌‌کنند و نسبت به اخبار و رویدادها و مناسبات گوناگون در فضای مجازی واکنش نشان می‌دهند. به طور کلی امروزه رسانه سبک زندگی افراد را جهت می‌دهد و آن را هدایت می‌کند.

سواد رسانه‌ای این امکان را می‌دهد تا با افزایش آگاهی مخاطبان، به چارچوب‌های شناختی و انتقادی برسیم و نگاه نقادانهای به رسانه‌ها و اخبار و اطلاعات منتشر شده از سوی آنها داشتهباشیم؛ به عبارت دیگر سواد رسانه‌ای را می‌توان قدرت مخاطب در تجزیه و تحلیل پیام‌های رسانه‌های مختلف همراه با نگاه انتقادی به محتوای آنها دانست.

 نویسندگان در این کتاب، سواد رسانه‌ای را تعریف کرده، تاریخچه آن را بیان کرده، ضرورت پرداختن به آن را در دنیای امروزی تشریح کرده و نظریه‌های گوناگون درباره آن را بررسی کرده‌اند. هدف سواد رسانه‌ای، اهمیت سواد رسانه‌ای، عناصر سواد رسانه‌ای، ابعاد سواد رسانه‌ای و رویکردهای آن نیز از مباحث مهم این کتاب‌اند.

 خواندن کتاب ضرورت توسعه سواد رسانه ای در جامعه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان و پژوهشگران حوزه علوم ارتباطات اجتماعی را به خواندن این کتاب دعوت می‌کنیم.نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۹/۱۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۱۸۸۳۵-۶
تعداد صفحات۶۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۹/۱۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۱۸۸۳۵-۶