با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
قدرت کلام: درس‌هایی از سخنرانان بزرگ تاریخ

دانلود و خرید کتاب قدرت کلام: درس‌هایی از سخنرانان بزرگ تاریخ

۲٫۶ از ۷ نظر
۲٫۶ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب قدرت کلام: درس‌هایی از سخنرانان بزرگ تاریخ  نوشته  سیمون  میر   و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب قدرت کلام: درس‌هایی از سخنرانان بزرگ تاریخ

سیمون میر و جرمی کوردی، پژوهشگر هستند. هنری هاردویک در ۱۸۹۶ چنین گفت: سخنوری مادر آزادی است. روزگار چنین مقرر داشته که بیان شیوا، آخرین سنگر و مهد آزادی باشد و بستر تولد، شکوفایی و مرگ آن را فراهم کند. به سود مستبدان است که هرگونه کلام فصیح و بلیغ را به خواری و زبونی کشند و جز این ترفند، ایمنی نخواهند یافت. بنابراین ملل آزاد موظفند حامی و پشتیبان سخنوری باشند. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: « سخنوری عالی باید الهام‌بخش و روشنگر باشد. بارها تاریخ جهان شاهد بوده که سخنرانی‌ها توانسته‌اند ملتی را تسکین بخشند یا گروهی را برانگیزند. سخنرانی می‌تواند افراد را ترغیب به جنگیدن یا مبارزه با بی‌عدالتی کند. سخن می‌تواند مردمان را به فداکاری وادارد بر یوغ تعصب یا فقر غلبه کنند. سخن می‌تواند مردم را علیه ظلم، نژادپرستی و تعصب بشوراند. از دیگر سو، سخن می‌تواند منشاء اعمال غیرانسانی، نفرت، شکنجه، پیش داوری، خشونت و نابودی بی‌حد و حصر باشد. سخنان بزرگ منشانه، تأثیر نیرومندی بر مخاطب می‌نهند و موجب انقلاب یا دلزدگی می‌شوند. جملات هوشمندانه که با مهارت بیان شوند تا ابد بر لوح ذهن شنونده نقش می‌بندند و جزو حافظه جمعی جامعه می‌شوند. علاوه بر آن سخن دارای بار عاطفی است که ما را تکان می‌دهد. اشک از دیدگان جاری می‌کند؛ ما را متواضع، خشمگین یا انتقامجو می‌کند و سخن یا سخنگو را جاویدان و به یادماندنی. البته تمام سخنان بزرگ نباید موجب گریستن شود یا ما را به مبارزه فراخواند بلکه باید به ما آرامش بخشد تا دربارۀ محتوای کلام و گویندۀ مطلب احساس راحتی کنیم. در واقع، سخنرانی باید ما را به توجه کامل به سخنرانی و کلام او وادارد».

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
Mohammad Hossein Babaei
۱۳۹۶/۱۰/۲۵

من این کتاب را به صورت چاپی خریداری کرده ام و بسیار مطالب خوبی در بر داشت.

negar
۱۳۹۸/۰۱/۲۷

خوب نبود..انتظار بیشتری داشتم

احمد
۱۳۹۵/۰۲/۰۷

به نظر کتاب خوبی می امد اما وقتی خریدم مایوس شدم... چون بیشتر از ان چیزی که از عنوان کتاب برمیاد توقع داشتم...انتظار چاپ کامل سخنرانی افراد بزرگ... اما در واقع افاضات گاها بی ارتباط و دم دستی مترجم و

- بیشتر
mohsen.m
۱۳۹۵/۱۲/۱۳

و جالب اینکه ظاهرا نامی از امام خمینی هم برده نشده در صورتی که یکی از قابل توجه ترین تاریخ سازان قرون اخیر بوده است.

ستاریان
۱۳۹۵/۰۲/۲۴

واقعا از افرادی که بعد از خرید نظراتشون رو میگن ممنونم باعث میشه آدم بدونه با چه طرفه

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۷)
«نمی‌توانیم کارت‌هایی را که گرفته‌ایم عوض کنیم، فقط نحوۀ بازی کردن را می‌توان عوض کرد.»
AP
«تنها چیزی که باید از آن ترسید خود ترس است‌، ‌‌‌این روزهای تاریک ارزش دارد به شرطی که به ما بیاموزد سرنوشت راستین ما تسلین نشدن و رسیدگی به امور هم نوعان خود است.»
AP
«بدترین چیز این است که در محیط آلوده اخلاقی سر کنیم‌‌. ما از نظر اخلاقی بیماریم چون مطلبی می‌گوییم که به آن اعتقاد نداریم‌‌. ما آموختیم چیزی را باور نکنیم‌، ‌‌‌به همدیگر بی‌اعتنا باشیم‌، ‌‌‌فقط به خودمان بیندیشیم‌‌. مفاهیمی مانند عشق‌، ‌‌‌دوستی‌، ‌‌‌محبت‌، ‌‌‌تواضع یا بخشش عمق و ابعادشان را گم کرده‌اند و برای بسیاری از ما فقط خصوصیات روان‌شناسی محسوب می‌شوند یا تعارفات لجام گسیخته دوران باستان‌، ‌‌‌که کمی مضحک می‌نماید.»
AP
«اجازه دهید شما را با یک ایده نهایی ترک کنم، اگر هر بار سقوط می‌کنید بتوانید بلند به خود بخندید، مردم فکر می‌کنند مست هستید.»
AP
پیش‌گفتار هنری هاردویک در ۱۸۹۶ چنین گفت: «سخنوری مادر آزادی است. روزگار چنین مقرر داشته که بیان شیوا، آخرین سنگر و مهد آزادی باشد و بستر تولد، شکوفایی و مرگ آن را فراهم کند. به سود مستبدان است که هرگونه کلام فصیح و بلیغ را به خواری و زبونی کشند و جز این ترفند، ایمنی نخواهند یافت
غلام
«کتاب امانت مانند مهمانی در خانه است و باید با وسواس و نکته سنجی با آن رفتار کرد‌‌. نباید زیر سقف شما به آن صدمه برسد‌‌. نباید آن را بی‌حفاظ رها کرد‌، ‌‌‌نباید آن را خط خطی کرد‌، ‌‌‌نباید صفحات آن را تا کرد‌، ‌‌‌نباید با آن خودمانی رفتار کرد‌‌. و سپس یک روز – هرچند به ندرت این کار می‌شود – باید آن را پس داد.»
AP
«عصر ما سرشار از دشواری و تنش و خشونت است و در عین حال حاکی از پیشرفت و دستاورد. در آن، هم امید زندگی بهتر برای همه انسان‌ها و هم تهدید حیات انسانی نهفته است. کدام سر بر می‌آورد؟»
AP

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۸۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۹۵۵-۴۱-۴‬‬‬
تعداد صفحات۴۸۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۴,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۹۵۵-۴۱-۴‬‬‬