با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پاکستان

دانلود و خرید کتاب پاکستان

مجموعه‌ی کشورهای اسلامی؛ مناسب برای دانشجویان رشته‌های علوم سیاسی، روابط بین‌الملل، مطالعات منطقه‌ای و جغرافیای سیاسی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پاکستان  نوشته  سیدحمزه صفوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب پاکستان

کتاب پاکستان نوشته سیدحمزه صفوی، از مجموعه‌کتاب‌های کشورهای اسلامی موسسه آینده‌پژوهی جهان اسلام است.

مؤسسه‌ی آینده‌پژوهی جهان اسلام مؤسسه‌ای طراز اول در حوزه‌ی مطالعات فرهنگی ــ هنری، سیاسی، اقتصادی و بین‌المللی جهان اسلام در سطح منطقه است که می‌کوشد ضمن پایه گذاری و ارتقا رشته مطالعات جهان اسلام در سطح تحصیلات تکمیلی و طراحی گروه‌ها و دوره‌های آموزشی ــ پژوهشی، دیدگاهی واقع گرا ــ عملگرا را در همگرایی و وحدت جهان اسلام گسترش دهد.

موسسه آينده­‌پژوهی جهان اسلام، با هدف واكاوی مبانی و راهكارهاي ارتقا سطح كيفی و كمی مناسبات كشورهای اسلامی پايه‌­گذاری شده است. اين موسسه به دنبال يافتن بستری تبيني- تحليلی برای بهبود جايگاه كشورهای جهان اسلام در نظام بين ­الملل، فزونی‌­بخشی امنيت،‌ رفاه و آسايش شهروندان اين كشورها و زمينه‌­چينی برای همگرايی و یکپارچگی ميان آن­ها است.

معرفی و ترویج آموزه‌ها و الگوهای توانمندساز برای ایجاد همگرایی و هم‌افزایی میان جوامع اسلامی، مقابله با تحریف چهره‌ی اسلام و تضعیف قابلیت‌های بی‌بدیل جهان اسلام ماموریت این موسسه است و هدف آن تقویت روندها و پیش‌ران‌های مؤثر بر شکل‌گیری آینده‌ی مطلوب برای جهان اسلام در چارچوب بلوک قدرت جهانی بلامنازع از راه افزایش همگرایی و اتحاد میان کشورهای جهان اسلام است.

درباره کتاب پاکستان

 پاکستان بازیگری موثر و مهم در سطوح منطقه‌ای و بین‌المللی است برخورداری از پتانسیل بالای جمعیتی درکنار بافت متراکمی از هویت‌های رنگارنگ، این کشور را با دوگانه‌های متعارض و دشوار مواجه ساخته است. ارتش قدرتمند پاکستان و توان اتمی این کشور می‌تواند ضمن تامین امنیت داخلی بر صلح و ثبات منطقه‌ای موثر باشد درحالی که فرهنگ کشمکش و ناتوانی در پیشبرد نگرش‌های منطق محور که بیشتر ریشه تاریخی و استعماری دارد، سبب شده است عناصر امنیت‌بخش این کشور ریسک‌پذیر شوند. 

کتاب پاکستان چشم‌انداز جامع و مانعی در خصوص شناخت پایه‌های اثرگذار بر حوزه‌ها و ابعاد سیاست داخلی و خارجی این کشور فراهم ساخته است. این کتاب فرهنگ، اقتصاد، ارتباطات، سیاست و حکومت و حتی صنعت گردشگری و توریسم پاکستان را با نگاهی تخصصی و کارشناسی مورد بررسی و تبیین قرار داده است.

شناخت محورهای مختلف دولت و ملت در پاکستان می‌تواند دید وسیع و جامعی در ارتباط با بازیگری این کشور در سطوح مختلف داخلی، منطقه‌ای و بین المللی تدارک ببیند. مطالب این کتاب با اتکا بر منابع گوناگون و گسترده در قالب کتب، مجلات، منابع اینترنتی از دو زبان فارسی و انگلیسی تهیه شده است. شیوه تحقیق این کتاب توصیفی و تحلیلی است حوزه وسیع مطالب این کتاب می‌تواند بسترهای پیش روی جامعه و سیاست در پاکستان را برای اقشار مختلف مرتبط با این حوزه موضوعی فراهم سازد.

خواندن مجموعه کتاب‌های کشورهای اسلامی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

دانشجویان رشته‌های علوم سیاسی، روابط بین‌الملل، مطالعات منطقه‌ای و جغرافیای سیاسی

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۵۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۶/۲۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۰۲-۹۹۱-۲
تعداد صفحات۳۵۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۶/۲۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۰۲-۹۹۱-۲