با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فلسفی زیستن

دانلود و خرید کتاب فلسفی زیستن

راهنمای زندگی رواقیانه

۳٫۸ از ۷۷ نظر
۳٫۸ از ۷۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فلسفی زیستن  نوشته  جوناس سالزجیبر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب فلسفی زیستن

کتاب فلسفی زیستن نوشته جوناس سالزجیبر است که با ترجمه نازنین فاطمه سوداگر منتشر شده است. کتاب فلسفی زیستن به راهنمای زندگی رواقیانه می‌پردازد.

درباره کتاب فلسفی زیستن

آموزه‌ها و کارایی مکتب رواقیون همان‌قدر که در عصر گلادیاتورها و نبردهای خونینشان برای زنده‌ماندن، کارکرد داشت و نیز روند اجتماعی‌شدن رومیان در حمام‌های بخار را تسریع می‌کرد، می‌تواند همچنان در زمانه‌ای که سریال بازی تاج و تخت ساخته می‌شود و فیس‌بوک راه ارتباطی مردمان است، به نحو شگفت‌انگیزی مؤثر باشد. حکمت برآمده از این مکتب فلسفی کهن، جاودانه است و به‌طور حتم می‌توان از آن در جست‌وجوی زندگی شاد و پرمعنا بهره جُست.

کتاب حاضر مانند نقشه گنجی در دستان شماست. فیلسوفان پیشگام را به شما معرفی کرده و دیدگاه روشنی از فلسفه در ذهن شما به‌دست می‌آید. مبانی اصلی فلسفه را از این کتاب فرا خواهید گرفت. عمل‌کردن به پنجاه‌وپنج منش رواقی‌گری را به شما خواهد آموخت تا از آنها در مواجهه با چالش‌های زندگی‌تان بهره جویید. از همه مهم‌تر درمی‌یابید چگونه منش رواقی‌گری را از حوزهٔ نظر به ورطه عمل بکشانید.

خواندن کتاب فلسفی زیستن را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به فلسفه پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب فلسفی زیستن

«نخست تصمیم بگیرید چه می‌خواهید بشوید و آنگاه هر آنچه که ضرورت است را انجام دهید.»

اپیکتتوس

چگونه می‌توان خوب زیست؟ این پرسش اصیل فلسفی، از ابتدایی‌ترین دل‌نگرانی‌های فلسفهٔ رواقی‌ست. شخص چطور می‌تواند زندگی خود را زندگی کند و اصولاً «هنرمندانه زیست کردن، چگونه است؟»

اپیکتتوس -آموزگار رواقیون- فلسفه را با صنعتگرانِ هنرمند قیاس می‌کند: «همان‌طور که چوب در دست درودگر صیقل می‌خورد یا مفرغ در دست تندیس‌گر تراش می‌خورد، زندگی هریک از ما نیز به‌عنوان ماده‌ای خام، در جهت هنر زیستن، عمل می‌کند. فلسفه چندان به کار افرادِ کهنسالِ خردمند نمی‌آید، بلکه برای آنان که به دنبال زندگی و مرگِ سعادتمندانه هستند، مهارتی‌ست واجب و ضروری. هر شرایطی که زندگی پیش روی ما می‌نهد، همچون پردهٔ سفید نقاشی یا قطعه سنگِ مرمرینی است که به ما فرصتِ طراحی و تراشیدن می‌دهد، تا جایی که در طول عمر خود مبدل به هنرمندانی بی‌بدیل خواهیم شد. این عمده‌ترین کارکردِ رواقی‌گری‌ست. به ما می‌آموزد چطور بر زندگی تفوق جوییم و هنگامهٔ مصیبت، آرامش از کف ندهیم، ساده گویم که از ما نقاش یا پیکرتراشی می‌سازد که همواره لذت از زیستن می‌برد.

آن چیست که به فرد فرصت خوب زیستن را می‌دهد؟ همان‌طور که اپیکتتوس می‌گوید، نه ثروت، نه بلندپایگی‌ِ مقام و نه فرماندگی و سرکردگی، قطعاً چیز دیگری لازم است. کسی که در پی خوش‌نویسی‌ست باید با اصول و مبانی آن آشنا شود و تمرین بسیار کند. یا شخصی که آرزو دارد موسیقی‌دان شود، باید به مطالعه و ممارست در این زمینه بپردازد. درست همانند اینها، آنکه در پی خوب زیستن است باید دانشِ گران‌سنگی در باب خوب زیستن کسب کند. آیا با معقول بودنِ این استدلال همدل هستید؟ سنکا، دیگر فیلسوف برجستهٔ رواقیون، که در جُستارِ دوم با وی آشنا می‌شوید، می‌گوید: «فیلسوف کسی‌ست که مبانی اساسی چگونه زیستن را دریافته باشد.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳۸)
میثم
۱۳۹۹/۰۶/۲۴

واقعا کتاب فوق العاده ای هست بعد خوندنش سخت ترین روزها و شدیدترین بلاها و بدترین آدم ها نمی توانند آزارتون بدهند . بخش ۵۵ توصیه بهترین و داروی روانشناسی و موفقیت و ... هست . روان تر و کاربردی

- بیشتر
Vafadar
۱۳۹۹/۰۷/۰۴

باورم نمیشه همچین کتابی و برامون به رایگان گذاشتن ، بعد از کتاب رواقی زیستن ویلیام اروین ، بهترین تجربه مه و یک نفس و با لذت تا جستار دوم رو خوندم ، ولی دیگه نمی تونستم تحمل کنم و

- بیشتر
محمود
۱۳۹۹/۰۹/۱۰

(اگر برای خواندن کل این نظر وقت ندارید، به صورت خلاصه می‌توانم بگویم: کتاب خوبی برای خواندن است، اما قطعا بسیار کتاب‌های بهتر از این را هنوز مطالعه‌ نکرده‌اید؛ پس به جای خواندن این کتاب، سراغ کتاب‌های دیگر بروید.) اما اگر

- بیشتر
Par.ya
۱۳۹۹/۰۷/۱۰

این کتاب و این فلسفه باید به شدت با تفکر انتقادی خوانده بشه. همونطور که خود نویسنده گفته روانشناسی مثبت اندیشی (روانشناسی زرد مثبت اندیشی که تکلیفش مشخص شده هست) پایه این فلسفه هست هشداری هست برای هشیار بودن حین

- بیشتر
ali...
۱۳۹۹/۰۷/۱۷

فلسفه رواقی موضوع اصلی این کتاب فلسفه رواقیه و بنظر من تو دنیایی که همه در حال جست و جوی موفقیت و آرامش از بیرون خودشون هستن،این فلسفه راه خیلی خوبی رو برای تفکر و زندگی پیشنهاد میده. اگرچه یک کتاب هرگز

- بیشتر
hossein
۱۳۹۹/۰۶/۲۱

واقعا کتابیه که انسان زندگی کردن رو یه طوره دیگه ای قورت میده👌

مهری قلی زاده
۱۳۹۹/۰۷/۰۹

بسیار عالی پرمحتوا برای زیستن دراین جهان پراسترس توصیه می کنم بخوانید

کتاب نخون:)
۱۳۹۹/۱۰/۱۴

من عاشق این کتاب هستم و حاظرم روزی صدبار مطالعش کنم چون جای جای کتاب آمورندس و دید آدمی را نسبت به زندگی و زندگانی عوض میکنه . خوندنش را از دست ندید چون ممکنه با خوندنش هم اطلاعات جالبی

- بیشتر
masih
۱۳۹۹/۰۷/۰۳

ممنون از هدیه تون.خیلی خوب و آموزنده بود.

benyamin
۱۳۹۹/۰۷/۰۴

مرسی از برنامه طاقچه عالی بود عالی

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۸۰)
«فراغت بدون آموختن، برابر با مرگ است؛ قبری‌ست که انسان در آن زنده‌به‌گور است.» سنکا
Harmony
واژهٔ «فیلسوف» شکل معرّبِ واژهٔ یونانی «فیلسوفیا» است که در لغت به معنای «عاشقِ خِرَد» یا «عاشقِ حکمت» است. کسی که با میل و رغبت شدید در پی چگونه زیستن است. آنکه مصرّ است به حکمتِ عملی‌ای دست یابد که نقشهٔ راهِ چگونه زیستن را عرضه می‌کند.
آبی آسمانی
مایل هستید هویتتان در این دنیا چه باشد؟
کتاب نخون:)
تنها کسی که زندگی را بر شما حرام می‌کند، خودتان هستید. این شمایید که مجال می‌دهید چالش‌های ناخوشایندی که زندگی پیش‌رویتان قرار می‌دهد، بر احوالات درونی شما چیره شوند.
•⌊ﻣﻳﻣ⌉•
همین حالا هم می‌توان شاد بود
•⌊ﻣﻳﻣ⌉•
موهبت‌هایی را که دارید را شماره کنید
کتاب نخون:)
مردم طالب فراگیری این فلسفه هستند.
Moriarty
حاصل سال‌های عمر، می‌بایست چه باشد؟
|amirali|
زندگی همین حالا و لحظه است.
•⌊ﻣﻳﻣ⌉•
اپیکتتوس به شاگردانش می‌آموخت که زندگی خود را به‌چشمی بنگرند که گویی در یک جشنوارهٔ دائمی هستند. جشنوارهٔ زندگی. در این تمثیل او، یک حس قدرشناسی نسبت به زندگی و زنده‌بودن نهفته است و یادآور می‌شود که این مجالِ نیکو، به‌زودیِ زود پایان می‌یابد. علاوه‌بر این، جشنواره‌انگاریِ زندگی موجب می‌شود که از پریشان‌احوالی‌های آن چشم‌پوشی کنیم، درست مانند هرج‌ومرج‌هایی که در یک جشنواره نیز، به چشم می‌خورد.
میثم

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۹۱ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۶/۱۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۷۳-۳۵-۸
تعداد صفحات۲۹۱صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۹,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۶/۱۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۷۳-۳۵-۸