با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مبنا گرایی و نواندیشی در راه و روش امام‌خمینی (ره)

دانلود و خرید کتاب مبنا گرایی و نواندیشی در راه و روش امام‌خمینی (ره)

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مبنا گرایی و نواندیشی در راه و روش امام‌خمینی (ره)  نوشته  نعیم  قاسم  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب مبنا گرایی و نواندیشی در راه و روش امام‌خمینی (ره)

«مبنا گرایی و نواندیشی در راه و روش امام‌خمینی (ره)» نوشته شیخ نعیم قاسم، از روحانیان لبنانی است.

در بخشی از پیشگفتار مترجم در این کتاب می‌خوانیم:

«بی‌گمان شخصیت امام‌خمینی پرتأثیرترین شخصیت دینی، انقلابی و جهانی در عصر کنونی است. این انسان وارسته با برخورداری از ویژگی‌های منحصربه‌فرد علمی، اجتماعی و فرهنگی و قدرت نفوذ در لایه‌های مختلف اجتماعی و با تکیه برباورهای دینی توانستند نه‌ تنها بزرگترین انقلاب و جنبش اجتماعی را پدید آورند بلکه قابلیت بازگشت به آموزه‌های دینی برای طراحی الگوی نوینی برای اداره‌ی جامعه‌ی را در عرصه‌های مختلف، شدنی نشان دادند.

ابعاد شخصیتی این رهبر دینی که از سویی با فضیلت‌های اخلاقی او بوده و از طرف دیگر با سطح بالای بینش و دانش او ارتباط داشت، فهم دقیق نیازهای انسان امروز و جهان پیچیده و برخوردار از تحولات، قدرت مدیریت و رهبری این فرزانه سفر کرده را در طرح پی‌ریزی حاکمیتی برخاسته از آموزه‌های دینی و متکی بر اراده‌ی ملت فزونی بخشیده است. هم انقلاب اسلامی و هم جمهوری برآمده از آن تجسم پاره‌ای از افکار و آرمان امام‌خمینی در بازگرداندن بشریت به راه سعادت و تعالی است. امام‌خمینی هم در منظر پیروان و هم در دیدگاه اندیشمندان غیر هم‌سو، دارای برجستگی‌های بی‌نظیری است که هر یک به فراخور سطح و حوزه‌ی تخصصی خویش کوشیده‌اند آن را برای دیگران بازگو کنند. ازجمله مهم‌ترین ویژگی‌های ایشان سازگار ساختن پایبندی به اصول و مبانی دینی از یکسو و بدعت در آن از سوی دیگر بوده است. مؤلف که از شخصیت‌های مقاومت در لبنان و از اندیشمندان دینی هستند کوشیده است تا در بررسی سخنان و دیدگاه‌های امام جمع میان پایبندی ایشان به مبانی و اصول و نیز نوآوری در عملگرایی را تبیین نمایند. کتاب حاضر این مهم را به شایستگی فراهم آورده است.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
msadeq
۱۳۹۴/۱۲/۰۷

خیلی ممنون،بابت این کتاب خوب

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۷۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۱۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۳۹-۶۱۷-۵‬‬‬
دسته بندی
تعداد صفحات۲۷۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۱۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۳۹-۶۱۷-۵‬‬‬