با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جهنم واقعی؛ جنگ شهری از استالینگراد تا عراق

دانلود و خرید کتاب جهنم واقعی؛ جنگ شهری از استالینگراد تا عراق

۴٫۳ از ۴ نظر
۴٫۳ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جهنم واقعی؛ جنگ شهری از استالینگراد تا عراق  نوشته  لوئیس ا. دی‌مارکو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب جهنم واقعی؛ جنگ شهری از استالینگراد تا عراق

کتاب جهنم واقعی؛ جنگ شهری از استالینگراد تا عراق نوشته لوئیس. ا. دی‌مارکو و ترجمه سید علی موسوی، اثری است که به بررسی وضعیت تکامل میدان‌های جنگ شهری در طول نیمه‌ی دوم سده بیستم و دهه‌ی اول سده بیست و یکم می‌پردازد

درباره‌ی کتاب جهنم واقعی؛ جنگ شهری از استالینگراد تا عراق

کتاب جهنم واقعی؛ جنگ شهری از استالینگراد تا عراق نوشته لوئیس. ا. دی‌مارکو اثری خواندنی است که درباره‌ی جنگ‌های شهری است. لوئیس. ا. دی‌مارکو به علوم نظامی علاقه داشت و همچنین درگیری‌های کشور عراق و سوریه با گروه تروریستی داعش را دیده بود. همین‌ها سبب شد تا در این کتاب به بررسی وضعیت تکامل میدان‌های جنگ شهری در طول نیمه‌ی دوم قرن بیستم و ابتدای قرن بیست و یکم بپردازد.

کتاب جهنم واقعی؛ جنگ شهری از استالینگراد تا عراق را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

اگر از علاقه‌مندان به علوم نظامی هستید، خواندن کتاب جهنم واقعی؛ جنگ شهری از استالینگراد تا عراق را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب جهنم واقعی؛ جنگ شهری از استالینگراد تا عراق

در واقع جنگ شهري يك پديده‌ي جديد نيست. ارتش آمريكا تجربه‌ي نسبتاً كافي در اين زمينـه دارد و بـا اينكـه جنگ شهري مانند هر جنگ ديگري مي‌تواند بي‌رحمانه و پرهزينه باشد، هزينه و خشونت آن نسبت به جنگ در ديگر محيط‌ها زياد بالا نيست. جنگ شهري قاعده‌اي معمول براي ارتش آمريكا در عراق در طول سال‌هاي ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۱ شده بود. ماهيت اين عمليـات‌هـا درعـراق از جملـه تاكتيـك‌هـا و زمينه‌هاي عملياتي و استراتژيكي، گسترش طبيعي گونه‌اي از جنگ شهري بود كه در طول نيمـه‌ي دوم قرن بيستم از جنگ جهاني دوم به بعد به وجود آمد. جنگ شـهري مـدرن از بسـياري جهـات، متفاوت از جنگ شهري انجام شده در طول تاريخ جنگ نيست. با توجه به ايـن موضـوع كـه جنـگ چگونه در طي دهه‌هاي اخير قرن بيستم تحول يافته، بسياري از كارشناسان بر اين باورند كه ميدان جنگ شهري پيچيده، محيط رايجي براي جنگ در قرن بيست و يكم خواهـد بـود. اگـر ايـن حـرف درست باشد، مي‌توان گفت كه تاريخ نظامي در حال "پسروي به سمت آينـده" اسـت زيـرا يكـي از بررسي‌هاي انجام شده بر روي تاريخ نظامي نشان مي‌دهد كه جنگ شـهري از قـديم متـداول بـوده است و در اصل حتي بيشتر از نبرد كلاسيك در فضاي باز در تارخ جنگ مرسوم بوده است. 

فهرست

 • دیباچه 
 • جنگ شهری، گذشته و آینده
 • یک شکست عملیاتی
 • جنگ شهری آمریکایی
 • جنگ شهری از طریق دریا
 • جنگ شهری پیچیده
 • جنگ در قصبه
 • جنگ شهری درازمدت
 • دام مرگ شهری
 • حمله به پناهگاه شهری
 • جنگ شهری اصولی
 • نبرد شهری در قرن بیست و یکم

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
آینده ساز
۱۳۹۹/۰۹/۰۳

کتاب بسیار خوبیه فقط لطفا به بخش بینهایت ها اضافه کنید🙏🙏

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۳۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۶/۰۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۵۸۱۴-۲-۹
دسته بندی
تعداد صفحات۲۳۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۶/۰۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۵۸۱۴-۲-۹