با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
رباعیات خیام نیشابوری

دانلود و خرید کتاب رباعیات خیام نیشابوری

۵٫۰ از ۳ نظر
۵٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب رباعیات خیام نیشابوری  نوشته  عمر خیام  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب رباعیات خیام نیشابوری

کتاب رباعیات خیام نیشابوری شامل سروده‌های حکیم عمر خیام نیشابوری در قالب رباعی است؛ 

درباره کتاب رباعیات خیام نیشابوری

حکیم ابوالفتح عمربن ابراهیم الخیامی مشهور به خیام فیلسوف و ریاضیدان و منجم و شاعر ایرانی است. آوازه او بیشتر به واسطه رباعیاتش است. حال سروده‌های حکیم عمر خیام نیشابوری در قالب رباعی منتشر شده و در قالب کتابی با عنوان رباعیات خیام، پیش‌روی شما قرار دارد. رباعیات خیام تاکنون به اغلب زبان‌های زنده دنیا ترجمه شده‌اند؛ ترجمه آثار این دانشمند بزرگ ایرانی به انگلیسی با همت ادوارد فیتزجرالد، انجام گرفته و شهرت خیام را در غرب، بش از پیش افزایش داده است.

خواندن کتاب رباعیات خیام نیشابوری را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

مطالعه کتاب رباعیات خیام را به علاقمندان شعر و ادبیات فارسی، پیشنهاد می‌کنیم.

درباره حکیم عمر خیام

ابوالفتح عُمَر بن ابراهیم خَیّام نیشابوری در ۲۸ اردیبهشت ۴۲۷ در نیشابور متولد شد. این فیلسوف، ریاضی‌دان، ستاره‌شناس و رباعی‌سرای ایرانی در دوره سلجوقی زندگی می‌کرد. گرچه پایگاه علمی خیام برتر از جایگاه ادبی اوست و لقبش «حجّةالحق» بوده، ولی آوازه‌اش بیشتر برای رباعیاتش است که شهرت جهانی دارند.

یکی از برجسته‌ترین کارهای خیام را می‌توان سروسامان دادن و سرپرستی محاسبات گاه‌شماری ایران در زمان وزارت خواجه نظام‌الملک، که در دوره پادشاهی ملک‌شاه سلجوقی، دانست؛ محاسبات منسوب به خیام در این زمینه، هنوز معتبر است و دقتی به مراتب بالاتر از گاه‌شماری میلادی دارد. همچنین باید خاطرنشان ساخت نقش خیام در حل معادلات درجه‌سوم و مطالعاتش درباره اصل پنجم اقلیدس نام او را به‌عنوان ریاضی‌دانی برجسته در تاریخ علم ثبت کرده‌است.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۵/۱۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۶۳۲-۳۵-۲
تعداد صفحات۹۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۵/۱۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۶۳۲-۳۵-۲