با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بر آستان جانان

دانلود و خرید کتاب بر آستان جانان

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بر آستان جانان  نوشته  کامبیز شادلو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب بر آستان جانان

کتاب بر آستان جانان، اثر کامبیز شادلو، اثری خواندنی است که به موضوع و مساله‌ای بسیار قدیمی به قدمت تاریخ تفکر بشر پرداخته است: وجود. 

درباره‌ی کتاب بر آستان جانان

شاید دور از ذهن نباشد اگر بگوییم مساله وجود، چیستی، چرایی و چگونگی آن سال‌های سال است که در نظر مردم بوده و پرسش‌های بسیاری هم پیرامون آن شکل گرفته است. مثلا اینکه وجود در کجای این هستی بی حد و مرز قرار گرفته است؟ آیا می‌توان آن را در قالبی ورای زمان و مکان تصور کرد؟ آیا حقیقت‌ها و مجازهایی که درباره‌ی وجود، موجودند، راستند؟ 

کامبیز شادلو در کتاب بر آستان جانان، همین مساله را دستمایه‌ی مطالعات و پژوهش‌هایش قرار داده است. او فهرستی طولانی از تمام پرسش‌های مختلف که به ابعاد متفاوت ماجرای وجود می‌پردازند، آماده کرده است و در شش فصل به آن‌ها می‌پردازد. او همچنین برای نوشتن و تکمیل کتاب بر آستان جانان از اشعار شاعران و متفکران بزرگ ایرانی و جهانی کمک گرفته است. اشعاری که به ایجاد یک وضوح ذهنی، به مخاطبان کمک می‌کند. شادلو با نگاهی عرفانی و فلسفی مساله وجود را در کتاب بر آستان جانان بررسی کرده است.

کتاب بر آستان جانان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

اگر از مطالعات و مباحث فلسفی لذت می‌برید، کتاب بر آستان جانان را مطالعه کنید. کتاب بر آستان جانان می‌تواند پاسخ شما را به پرسش‌های مختلفی که درباره‌ی وجود دارید، بدهد.

بخشی از کتاب بر آستان جانان

بانگ جرس و ناقوس حیات در حرکتی مستمر و بالنده و پویا همواره جنبنـدگان مـدار وجود را متـوجه نهای زیستی خواهد سـاخت کـه تمـامی جزرومد امواج وجود را نهایت و پایانی هست. نهایتی که دربطن خویش بدایت و انجامی که درژرفای خویش آغازاست.

عاقبت منزل ما وادی خاموشان است

حالیا غلغله در گنبد افلاک انداز

حافظ/ غزلیات

هنر اصیل و خالق هیچگاه از پرداختن به درد وجود غافل نبوده است بدیهی است با نگرشی جامع و ژرف نمی‌توان به نظاره وجود در عرصه انتزاع نشست و به عنوان هنرمند خویش را عاری از هر گونه تعهد وجودی دانست. درتمامی عرصه‌های حیات هنری اعم از زیبایی‌گرایی، واقع‌گرایی و فراواقعگرایی ، مقوله وجود همواره با نگرش هنر ی مربوطه مطرح بوده است .

صدا ی من آنجاست که انسان صدایی ندارد

پابلونرودا / مجموعه اشعار

فهرست

  •  وجود
  • کرامت والای وجود
  • حیرت سترگ وجود
  • شش گانه ژرف وجود
  • حقیقت و مجاز در بند وجود
  • عصاره درد وجود
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۶۴ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۴/۱۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۰۹-۱۳۸-۵
دسته بندی
تعداد صفحات۷۶۴صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۴/۱۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۰۹-۱۳۸-۵