با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
معنویت‌گرایی، چیستی و حدود آن

دانلود و خرید کتاب معنویت‌گرایی، چیستی و حدود آن

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب معنویت‌گرایی، چیستی و حدود آن  نوشته  سیدمحمد سیدیان آرانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب معنویت‌گرایی، چیستی و حدود آن

کتاب معنویت‌گرایی، چیستی و حدود آن نوشته سید محمد سیدیان آرانی است. این کتاب به یکی از اصول اصلی اسلام می‌پردازد و معنویت‌گرایی را دقیق بررسی می‌کند.

درباره کتاب معنویت‌گرایی، چیستی و حدود آن

معنویت بر اساس اعتقاد به عالم غیب و جهان ماوراء و اصالت را به عالم باطن دادن شکل می‌گیرد و معنویت‌گرایی، یعنی غیب‌گروی که خدا، قیامت، روح مجرد الهیِ انسان و... از مصادیق بارز آن هستند و لذا معنویت منهای خدا و جهان غیب نداریم و معنویت‌گرایی انسان چه انسان سنتی و چه انسان مدرن یا قدیم و جدید که البته با توجه به هویت وجودی انسان چنین تقسیمی غیر منطقی است و در جغرافیای معرفت راه ندارد و بر مبادی و اصولی استوار است که عبارت‌اند از: اصالت روح، اصالت فطرت، اصالت عالم غیب و اصالت شریعت و دارای مؤلفه‌هایی است که عبارت‌اند از: عقلانیت، اعتدال، عبودیت و کارکردهایی دارد که در ساحت‌های فردی، اجتماعی و مادی و معنوی می‌تواند تجلی یابد و ... نوشتار حاضر معنویت‌گرایی، چیستی و حدود آن را با توجه به مبانی، مؤلفه‌ها و کارکردها مورد پژوهش و پردازش قرار داده است تا ضمن تبیین ایجابی به نقد ضمنی و سلبی معنویت‌های نوظهور نیز پرداخته شود. در نوشتار حاضر اثبات شده است که معنویت پایه تکامل و دارای جامعیت است تا همه ساحت‌های زندگی انسان را پوشش دهد و معنویت قرآنی قلمروی گسترده‌ای دارد که روح حاکم بر زندگی، مبتنی بر عقل، اراده، عشق و ایمان است.

خواندن کتاب معنویت‌گرایی، چیستی و حدود آن را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام کسانی که در زمینه دین اسلام پژوهش می‌کنند و یا به شناخت دین علاقه‌دارند پیشنهاد می‌کنیم

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۱/۰۱
شابک‭۹۷۸-۶۲۲-۲۵۵۰۲۱-۹‬
دسته بندی
تعداد صفحات۹۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۱/۰۱
شابک‭۹۷۸-۶۲۲-۲۵۵۰۲۱-۹‬