با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب فرهنگ کار در اسلام اثر داود  کمیجانی

دانلود و خرید کتاب فرهنگ کار در اسلام

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فرهنگ کار در اسلام  نوشته  داود  کمیجانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب فرهنگ کار در اسلام

داود کمیجانی( -۱۳۴۳)، روحانی و پژوهشگر دینی است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

«برکت» به معنای فزونی نعمت و دوام آن، یکی از مفاهیم معنوی مهم در اکثر ادیان جهان است و با وجود اینکه شاید این مفهوم تنها در جهان بینی الهی معنا و مفهوم واقعی خود را می‌یابد، اما حتی در مکاتب انسان ساخته و به طور کلی در همۀ جوامع و مذاهب به عنوان عامل معنوی مؤثر در قلمرو رویدادهای زندگی، مورد نظر و توجه قرار دارد. برکت در عرصه ادیان، مفهوم اعتقادی است که مؤمنان را از ایمان و دینداری خویش، به نوعی رضایتمندی پیوند می‌زند. بسیاری از اموری که انسان‌ها انجام می‌دهند برای کسب این مفهوم در زندگی است؛ در حقیقت انگیزه انجام بخش مهمی از اعمال عبادی پیروان همۀ ادیان، معطوف به کسب همین مفهوم برکت می‌باشد، اعمالی همچون، «دعاهای روزانه»، «قربانی کردن»، «خیرات نمودن»، «زیارت کردن»، «حضور در معابد و مشاهد» و...، همگی در این راستا تبیین و طراحی شده‌اند.»

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
در فرهنگ اسلامی، هر لحظه‌ای فرصت مناسبی است که برای تحولی ارزشمند در اختیار انسان گذاشته شده است، از این رو هر لحظۀ زمان یک موهبت بزرگ و تجدید ناپذیر می‌باشد که قدر آن را باید دانست. چه فرصت‌های طلایی که در کسالت و سستی‌های انسان از بین می‌رود و یا صرف موارد بی ارزشی می‌شود.
Ali

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۷۱ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۷/۰۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۴۴۱-۱۸-۵
دسته بندی
تعداد صفحات۱۷۱صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۷/۰۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۴۴۱-۱۸-۵