دانلود و خرید کتاب همسر شایسته از نگاه قرآن مریم اسحاق‌زاده
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب همسر شایسته از نگاه قرآن اثر مریم  اسحاق‌زاده

کتاب همسر شایسته از نگاه قرآن

انتشارات:راه ابریشم
امتیاز:بدون نظر

معرفی کتاب همسر شایسته از نگاه قرآن

مریم اسحاق‌زاده( -۱۳۶۰)، پژوهشگر است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

«یکی از شیرین‌ترین و پرخاطره‌ترین رخدادهای دوران حیات هر شخص ازدواج است؛ زیرا پسر یا دختر در سایه ازدواج، افزون بر پاسخ یابی معقول و منطقی به نیازهای غریزی، برای یک عمر کنار خود، همنشین و هم رازی می‌یابد که می‌تواند بهتر و بیشتر از هرکس دیگرحتی والدین و دوستان نزدیک شادی‌‌ها و کامیابی‌‌های خود را با او تقسیم کند و در برخورد با تلخی‌‌ها ناکامی‌ها به او پناه آورد. فرد در کنار همسر و در پرتو تلاش دو سویه، به استقلال مالی می‌رسد و با برخورداری از فرزندان، ضمن آنکه بازار زندگی اش رونق و صفایی دوباره می‌یابد، به نیاز جاودانه زیستن خود نیز پاسخی درخور می‌دهد و با تربیت فرزندانـی صالـح، خود را از نعمات دنـیوی و اخروی بهره مند می‌سازد.

آنچه در این بین جای پرسش دارد، این است که اولا" نگاه دین به پدیدۀ ازدواج چیست؟ دوم آنکه، ویژگی‌‌های همسر شایسته کدام است؟ و سوم اینکه، اسلام برای تحکیم روابط خانوادگی چه تمهیداتی اندیشیده است؟ در این فصل به دو پرسش نخست پاسخ می‌دهیم و به پرسش سوم نیز در فصل «روابط خانوادگی» خواهیم پرداخت».

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۵۹)
رسول اکرم (ص) درباره خویشتن داری مردان در برابر اخلاق سوء همسرانشان چنین فرموده است: مَن صَبَرَ عَلَی سُوءُ خُلقِ امرَأَتِهَ وَ احستبه أَعطاهُ اللهُ تعالَی بِکُلِّ یَومٍ وَ لَیلَهٍ یصبر عَلَیهَا مِن الثَّوابِ مَا اعطی أَیُّوب عَلَی بَلَائِه. هر مردی که بخاطر خدا و به امید پاداش او در برابر بداخلاقی همسرش صبر کند، خدای متعال برای هر روز و شبی که شکیبایی می‌وزد، همان ثوابی را به او می‌دهد که به ایوب در قبال بلایی که دید، عطا کرد.
هدی✌
زیان رفتارهای خشن و ستیزگرایانه در آنجا که فرزندان نیز حضور دارند، از هر جهت زیان بارتر است. سرخوردگی و افسردگی شدید فرزندان و در مواردی فرار از خانه، از پیامد‌‌های تلخ چنین رفتارهایی است.
هدی✌
از مردان و زنان مؤمن خواسته شده چشمان خود را از حرام فروپوشند و خود را پیراسته نگاه دارند و نیز از زنان مؤمن خواسته شده که زینت‌‌های خود را آشکار نساخته، روسری بر سر کنند.
هدی✌
قرآن در فرمانی نغز از مردان می‌خواهد که با همسرانشان به معروف و نیک رفتاری معاشرت کنند: «وَ عاشِرُوهُنَّ بِالْمَعْرُوفِ: وبا آنها به شایستگی رفتار کنید.»
هدی✌
دختران و پسران جوان که در آستانه ازدواج اند، باید باور کنند که کامیابی آنان زمانی است که بدانند خوبی‌‌های همسر آینده شان بیشتر از بدی هایش است، نه آنکه انتظار داشته باشند همسرشان خیر مطلق باشد. در واقع آیا خود خیر مطلق‌‌‌اند که چنین انتظاری از دیگران دارند؟
هدی✌
گل بی خار تنها خداوند است و ما انسان‌‌ها در کنار خوبی‌‌ها و کمالات بدی‌‌ها و کاستی هایی نیز داریم،
هدی✌
در روایات آمده که پیامبر اکرم (ص) حتی بیشتر از غذا، از عطر استفاده می‌کرد.
هدی✌
همان گونه که برخی از مردان با غفلت همسرانشان در رعایت حس زیباشناختی و خودآرایی، ناخودآگاه شیفته زنان خودآرا می‌شوند، چنین خطری در پیش روی برخی از زنان نیز هست که بر اثر غفلت مردان از آراستگی ظاهر آنان، دل در گرو مردانی آراسته ببندند.
هدی✌
امام رضا (ع) به صراحت اعلام کرد که آراستگی مردان باعث تقویت عفت زنان می‌شود و غفلت از آن نیز سبب بی عفتی برخی از آنان.
هدی✌
همه انسان‌‌ها فطرتاً زیبا گرایند، از این رو هر یک از زن و مرد نیز می‌باید تأمین کننده این نیاز برای دیگری باشد.
هدی✌

حجم

۵۰٫۸ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۴

تعداد صفحه‌ها

۶۰ صفحه

حجم

۵۰٫۸ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۴

تعداد صفحه‌ها

۶۰ صفحه

قیمت:
۱۵,۰۰۰
تومان