با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب همسر شایسته از نگاه قرآن اثر مریم  اسحاق‌زاده

دانلود و خرید کتاب همسر شایسته از نگاه قرآن

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب همسر شایسته از نگاه قرآن  نوشته  مریم  اسحاق‌زاده  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب همسر شایسته از نگاه قرآن

مریم اسحاق‌زاده( -۱۳۶۰)، پژوهشگر است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

«یکی از شیرین‌ترین و پرخاطره‌ترین رخدادهای دوران حیات هر شخص ازدواج است؛ زیرا پسر یا دختر در سایه ازدواج، افزون بر پاسخ یابی معقول و منطقی به نیازهای غریزی، برای یک عمر کنار خود، همنشین و هم رازی می‌یابد که می‌تواند بهتر و بیشتر از هرکس دیگرحتی والدین و دوستان نزدیک شادی‌‌ها و کامیابی‌‌های خود را با او تقسیم کند و در برخورد با تلخی‌‌ها ناکامی‌ها به او پناه آورد. فرد در کنار همسر و در پرتو تلاش دو سویه، به استقلال مالی می‌رسد و با برخورداری از فرزندان، ضمن آنکه بازار زندگی اش رونق و صفایی دوباره می‌یابد، به نیاز جاودانه زیستن خود نیز پاسخی درخور می‌دهد و با تربیت فرزندانـی صالـح، خود را از نعمات دنـیوی و اخروی بهره مند می‌سازد.

آنچه در این بین جای پرسش دارد، این است که اولا" نگاه دین به پدیدۀ ازدواج چیست؟ دوم آنکه، ویژگی‌‌های همسر شایسته کدام است؟ و سوم اینکه، اسلام برای تحکیم روابط خانوادگی چه تمهیداتی اندیشیده است؟ در این فصل به دو پرسش نخست پاسخ می‌دهیم و به پرسش سوم نیز در فصل «روابط خانوادگی» خواهیم پرداخت».

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵۹)
رسول اکرم (ص) درباره خویشتن داری مردان در برابر اخلاق سوء همسرانشان چنین فرموده است: مَن صَبَرَ عَلَی سُوءُ خُلقِ امرَأَتِهَ وَ احستبه أَعطاهُ اللهُ تعالَی بِکُلِّ یَومٍ وَ لَیلَهٍ یصبر عَلَیهَا مِن الثَّوابِ مَا اعطی أَیُّوب عَلَی بَلَائِه. هر مردی که بخاطر خدا و به امید پاداش او در برابر بداخلاقی همسرش صبر کند، خدای متعال برای هر روز و شبی که شکیبایی می‌وزد، همان ثوابی را به او می‌دهد که به ایوب در قبال بلایی که دید، عطا کرد.
OSTADI💎
قرآن در فرمانی نغز از مردان می‌خواهد که با همسرانشان به معروف و نیک رفتاری معاشرت کنند: «وَ عاشِرُوهُنَّ بِالْمَعْرُوفِ: وبا آنها به شایستگی رفتار کنید.»
OSTADI💎
زیان رفتارهای خشن و ستیزگرایانه در آنجا که فرزندان نیز حضور دارند، از هر جهت زیان بارتر است. سرخوردگی و افسردگی شدید فرزندان و در مواردی فرار از خانه، از پیامد‌‌های تلخ چنین رفتارهایی است.
OSTADI💎
امام رضا (ع) به صراحت اعلام کرد که آراستگی مردان باعث تقویت عفت زنان می‌شود و غفلت از آن نیز سبب بی عفتی برخی از آنان.
OSTADI💎
از مردان و زنان مؤمن خواسته شده چشمان خود را از حرام فروپوشند و خود را پیراسته نگاه دارند و نیز از زنان مؤمن خواسته شده که زینت‌‌های خود را آشکار نساخته، روسری بر سر کنند.
OSTADI💎
پس اگر[ پدر و مادر ]بخواهند با رضایت و صوابدید یکدیگر، کودک را[ زودتر ]از شیر بازگیرند، گناهی بر آن دو نیست.
OSTADI💎
خداوند تأمین نیاز‌‌های مالی خانواده اعم از زن و فرزندان را بر عهده شوهر نهاده است
OSTADI💎
مراغی در همین باره می‌نویسد: بسیار جالب است که قرآن برای اعمالی خرد همچون تربیت فرزندان به مشورت توصیه کرده و استبداد و خودمحوری هر یک از والدین بدون مشورت با دیگری در این کار را جایز ندانسته است.
OSTADI💎
خدا برای کسانی که کفر ورزیده اند، زن نوح و زن لوط را مثل آورده که هر دو در نکاح دو بنده از بندگان شایسته ما بودند و به آنها خیانت کردند، و کاری از دست[ شوهران ]آنها در برابر خدا ساخته نبود، و گفته شد: «با داخل شوندگان داخل آتش شوید.»
OSTADI💎
مسری و همرازی می‌باید افزون بر رفتارهای عادلانه و ادای حقوق، به رفتارهای محسنانه نیز بینجامد، نه آنکه بهانه‌ای باشد برای تضییع حق یکدیگر، قرآن در این باره می‌فرماید: ولَهنَّ مِثلُ الَّذی عَلَیهِنَّ بِالمَعروُفِ. و مانند همان (وظایفی) که بر عهده زنان است، به طور شایسته، به نفع آنان (بر عهده مردان) است.
OSTADI💎

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۰/۱۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۴۴۱-۴۲-۰
تعداد صفحات۶۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۰/۱۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۴۴۱-۴۲-۰