با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نگاهی به ترکیه

دانلود و خرید کتاب نگاهی به ترکیه

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نگاهی به ترکیه  نوشته  علی حکیم‌پور  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نگاهی به ترکیه

کتاب نگاهی به ترکیه نوشته علی حکیم‌پور است. ترکیه کنونی با نام رسمی جمهوری ترکیه، کشوری اوراسیایی است که بخش بزرگی از آن یعنی آناتولی در جنوب‌غربی آسیا و خاورمیانه و بخش کوچک آن (حدود ۳ درصد) با نام تراکیه در منطقه بالکان واقع شده است.

درباره کتاب نگاهی به ترکیه

این سرزمین، محل زندگی اقوام متنوع ترک، کرد، آذری لاز، چرکس، بکتاشی، علوی، ارمنی و... است. ترکان به‌طور عمده از ترکستان و خراسان بزرگ به این خطه جغرافیایی مهاجرت کرده‌اند. اما قبل از مهاجرت گسترده در زمان سلجویان مدت طولانی در ایران اقامت داشته‌اند که باعث آشنایی‌شان با فرهنگ و ادب و رسوم ایرانی شده است و همان فرهنگ را با خود به آناتولی آورده‌اند. در زمان سلجوقیان، زبان فارسی، زبان دربار و ادبیات آن کشور بود. در زمان حکومت عثمانی نیز از اهمیت آن کاسته نشد؛ به‌طوری‌که ۱۶ نفر از ۳۶ سلطان عثمانی سروده‌هایی به زبان فارسی داشته‌اند. دین اسلام عنصر مشترک اغلب مردم ترکیه است. بیش از ۹۸ درصد مردم ترکیه مسلمان هستند که اکثریت آنان سنی حنفی‌اند. علویان، شافعی‌ها و شیعیان نیز تعداد قابل توجهی از مردم آن کشور را به‌خود اختصاص داده‌‌اند. عید فطر و عید قربان در این کشور تعطیل رسمی است. این کتاب اطلاعات جذابی از این کشور در اختیار خواننده قرار می‌دهد.

خواندن کتاب نگاهی به ترکیه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به شناخت ترکیه پیشنهاد می کنیم

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۲۲ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۳/۲۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۳۹-۷۶۱-۵
تعداد صفحات۵۲۲صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۳/۲۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۳۹-۷۶۱-۵