با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شانس دوباره، برای پولتان، برای زندگی‌تان و برای خودتان

دانلود و خرید کتاب شانس دوباره، برای پولتان، برای زندگی‌تان و برای خودتان

۵٫۰ از ۵ نظر
۵٫۰ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شانس دوباره، برای پولتان، برای زندگی‌تان و برای خودتان  نوشته  سمانه  فلاح  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب شانس دوباره، برای پولتان، برای زندگی‌تان و برای خودتان

«شانس دوباره، برای پولتان، برای زندگی‌تان و برای خودتان» نوشته رابرت. تی کیوساکی (-۱۹۴۷) تاجر، سرمایه‌گذار و معلم دورگه آمریکایی- ژاپنی و خالق کتاب « پدر پولدار- پدر بی‌پول» است. کتابی که در سه بخش، حال، گذشته و آینده به ما می‌گوید که برای داشتن زندگی بهتر در تمام زمینه‌های مادی و معنوی چه کاری باید انجام دهیم.

بخشی از مقدمه کتاب:

روزی روزگاری، آمریکا ثروتمندترین کشور جهان بود.

روزی روزگاری، دلار آمریکا ارزشی مانند طلا داشت.

روزی روزگاری، چاپ پول کاغذی بزرگ‌ترین جرم در دنیا بود.

روزی روزگاری، کسی که به مدرسه می‌رفت، شغلی پیدا می‌کرد و در نهایت در سن جوانی بازنشسته می‌شد، شادترین و خوشبخت‌ترین آدم در دنیا بود.

روزی روزگاری، تنها کاری که باید برای زندگی‌مان انجام می‌دادیم، خرید خانه بود.

روزی روزگاری، تنها زیرکی و ذکاوت انسان، شرکت در سرمایه‌گذاری‌ها و بازار بورس با سرمایه کم و ناچیز بود.

روزی روزگاری، تحصیلات بالای دانشگاهی باعث افزایش حقوق و درآمد می‌شد.

روزی روزگاری، سن نوعی سرمایه بود.

روزی روزگاری، دولت برای مراقبت‌های پزشکی و امنیت اجتماعی از افراد بازنشسته حمایت می‌کرد. اما متأسفانه آن روزی و روزگاری به پایان رسیده است و به یک داستان خیالی و غم‌انگیز تبدیل شده است. حال این سوال پیش می‌آید که:

بنابراین مردم باید چه کار کنند؟

این کتاب قرار است تنها به سوال فوق پاسخ دهد. این کتاب شانس دوباره‌ای است برای سئوالات شما، برای زندگی شما و برای دنیای شما. این کتاب به سه بخش گذشته، حال و آینده تقسیم‌بندی شده است:

* گذشته قرار است بحران‌های مالی را ارزیابی کند.

* حال دنیای امروز را مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهد.

* آینده فرصت‌های دوباره را برای شما جستجو می‌کند، سپس به شما می‌گوید که چگونه می‌توانید از این فرصت‌های تازه به خوبی استفاده کنید تا بتوانید به اهداف شخصی خود دست یابید.

مهم است بدانید کلیدی‌ترین واژه دنیای امروز «بحران» است. همیشه به خاطر داشته باشید برای هر چیزی در دنیا دو حالت وجود دارد. دو بخش، دو طرف، و یا دو جهت. بحران هم دو حالت، طرف و یا جهت دارد: خطر و فرصت.

همه ما وقتی در معرض خطری قرار می‌گیریم باید شانسی برایمان پیش آید تا بتوانیم از خطرها رها شویم. شانسی که بتواند ما را در برابر بحران‌های مالی جهانی نجات دهد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
سهیلا
۱۴۰۰/۰۲/۲۱

کتاب خیلی خوبی بود از این نظر که هم به این دنیای ماشینی با سرعت غیر قابل کنترل توجه داشت و هم روح انسان. اما متاسفانه جملات کمی گسسته بود که نمی دونم به خاطر ترجمه بود یا متن اصلی.

- بیشتر
m.a.m
۱۳۹۵/۰۱/۱۷

کتاب های کیوساکی واقعا ارزش چند بار خوندن رو دارن

morteza13
۱۳۹۵/۰۷/۲۳

کتاب کاربردی و خوبیست،ارزش مطالعه داره

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۶)
در دنیای واقعی، افراد هنگامی که مرتکب اشتباه می‌شوند، فرصت تازه‌ای برای درس گرفتن از اشتباه خود به دست می‌آورند، در حالی که افراد به اصطلاح باهوش از این فرصت بی‌نصیب هستند.
سهیلا
چه کسانی عزت نفس، اعتبار و خودباوری خود را از دست می‌دهند و چه کسانی فرصت دوباره برای تقویت ویژگی‌های درونی خود پیدا می‌کنند؟ سوال: منظور ماسلو از خود باوری چه بوده است؟ پاسخ: منظور این است که شخص خود باور هرگز از هدف خود باز نمی‌ایستد
سهیلا
براساس اظهارات ماسلو، بزرگی حاصل خودباوری است هنگامی که شما خود را باور داشته باشید، هرگز از هدف انتخابی خود باز نمی‌ایستید. حتی اگر پول، شغل خوب و اطلاعات کافی، مدارک معتبر حرفه‌ای، سلامتی جسمی خوب و سقفی بالای سر نداشته باشید.
سهیلا
«اگرچه جرأت هم گاهی از بین می‌رود، اما تا هست برترین قدرت است.»
سهیلا
بنابراین بهترین زمان است تا وجدان افراد را آگاه کنیم و به آن‌ها بگوییم زندگی را به جای مرگ به یکدیگر هدیه کنند. سود را به جای ضرر و پیروزی را به جای شکست. اینها را می‌توان تغییرات بزرگ در نظر گرفت نه افزایش میزان سود و سرمایه‌ها را.
سهیلا
اولین قدمی که برای معرفی مفهوم جدید انسانیت باید داشت این است که به مردم بیاموزیم که همکاری مهم‌تر از رقابت است.
سهیلا
همه ما باید بدانیم که اگر بیش از رقابت با یکدیگر همکاری داشته باشیم، پول و سرمایه بیشتری به دست خواهیم آورد.
سهیلا
اما باید به این اصل معتقد باشیم که همیشه در کنار هم بودن و آغاز کردن بسیار زیباتر و شیرین‌تر از تنها ماندن و به پایان رساندن است
سهیلا
طوری که فقط سوسک‌های کره زمین که در زیر خاک پنهان هستند، زنده می‌مانند و هیچ بشری روی زمین باقی نمی‌ماند. در آن شرایط دیگر مهم نیست که چه کسی برنده است یا بازنده. بلکه مهم این است که ما به قیمت اثبات خودمان دلیل نابودی بشریت و همه چیزهای روی زمین شده‌ایم.
سهیلا
مهم‌تر از بازی با پول، دانستن راه حفظ پول و سرمایه در مقابل سرقت‌های مخفیانه دولت و دیگر سازمان‌ها است
سهیلا

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۸۸ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۷/۳۰
شابک۷-۷۰-۶۲۳۵-۶۰۰-۹۷۸
تعداد صفحات۴۸۸صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۷/۳۰
شابک۷-۷۰-۶۲۳۵-۶۰۰-۹۷۸