با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
زودآموز آب و فاضلاب؛ کیفیت و کمیت فاضلاب شهری

دانلود و خرید کتاب زودآموز آب و فاضلاب؛ کیفیت و کمیت فاضلاب شهری

۳٫۰ از ۱ نظر
۳٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب زودآموز آب و فاضلاب؛ کیفیت و کمیت فاضلاب شهری  نوشته  سایه مهری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب زودآموز آب و فاضلاب؛ کیفیت و کمیت فاضلاب شهری

کتاب زودآموز آب و فاضلاب؛ کیفیت و کمیت فاضلاب شهری، اثر سایه مهری به موضوع کیفیت و کمیت فاضلاب شهری و مصارف آن پرداخته است.

درباره‌ی کتاب زودآموز آب و فاضلاب؛ کیفیت و کمیت فاضلاب شهری

مصارف خانگی یا مسکونی شامل مصارف فلاش تانک توالت، حمام، شستشو، پخت و پز و نوشیدن، آبیاری فضای سبز و… است. میانگین سرانه مصارف مسکونی از 300 تا 450 (Lpcd) متغیر است. با استفاده از تجهیزات کاهنده مصرف، نیاز آبی شهری برای بسیاری از انواع تاسیسات مسکونی کاهش می یابد.

در کتاب زودآموز آب و فاضلاب؛ کیفیت و کمیت فاضلاب شهری با روش‌هایی آشنا می‌شویم که به کمک آن‌ها می‌توانیم مصرف را پایین بیاوریم. به عنوان مثال استفاده از تجهیزات کاهنده مصرف یکی از این روش‌ها است. کتاب زودآموز آب و فاضلاب؛ کیفیت و کمیت فاضلاب شهری شامل طرح مساله و پرسش و پاسخ‌هایی است که به موضوع کمیت و کیفیت فا ضلاب شهری پرداخته است.

کتاب زودآموز آب و فاضلاب؛ کیفیت و کمیت فاضلاب شهری را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

کتاب زودآموز آب و فاضلاب؛ کیفیت و کمیت فاضلاب شهری برای دانشجویان و دانش‌اموختگان رشته‌های عمران، مهندسی آب و فاضلاب و ... خواندنی است. کتاب زودآموز آب و فاضلاب؛ کیفیت و کمیت فاضلاب شهری برای متقاضیان کنکور استخدامی نیز، منبعی معتبر به‌شمار می‌رود.

بخشی از کتاب زودآموز آب و فاضلاب؛ کیفیت و کمیت فاضلاب شهری

الگوی جریان فاضلاب روزانه که در یک تصفیه خانه فاضلاب اندازه گیری شده است،شبیه به نیاز آبی آن است، اما نوسانات کمتری دارد و با چند ساعت تاخیر اتفاق می‌افتد. علت این اتفاق را توضیح دهید.

راه حل: 

جریان فاضلاب روزانه چند ساعت تاخیر دارد به دلیل اینکه:

الف) خطوط آب تحت فشار هستند. هرگونه مصرف در سیستم شبکه توزیع یک موج فشار را به نقطه تامین انتقال می‌دهد. موج فشار در سرعت صوت حرکت می‌کند. درنتیجه، نیاز آبی تقریبا بلافاصله ثبت می‌شود.

ب) خطوط جریان فاضلاب ثقلی هستند.

ج) زمان‌های متفاوتی طول می‌کشد تا جریان فاضلاب از نقاط مختلف شهر به یک نقطه مرکزی (تصفیه خانه یا ایستگاه پمپاژ) برسند.

د) با افزایش جریان، عمق جریان در خط لوله نیز افزایش می یابد. در نتیجه، افزایش سرعت در فاضلاب نسبتا کوچک است که به ظرفیت ذخیره داخلی درون خطوط فاضلاب منجر می‌شود و ضریب پیک را کاهش می‌دهد.

ه) با افزایش طول شبکه جمع آوری فاضلاب، ضریب پیک کاهش می‌یابد.

فهرست

  • منابع و میزان دبی فاضلاب
  • مشخصـات فاضـلاب شهـری
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۲/۱۶
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۰۳۷۶۸-۵
تعداد صفحات۱۹۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۲/۱۶
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۰۳۷۶۸-۵