با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فرهنگ سنتی چین

دانلود و خرید کتاب فرهنگ سنتی چین

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فرهنگ سنتی چین  نوشته  جانگ  چی جی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب فرهنگ سنتی چین

جانگ چی جی(۱۹۲۷م-) پژوهشگر فرهنگ چینی است.

در بخشی از پیشگفتار مترجم این کتاب به زبان فارسی، علی محمد سابقی(۱۳۳۸-) آمده است:

«...براساس شواهد و اسناد و مدارک تاریخی، سرزمین پهناور چین، بیش از ۲۰۰۰ سال کانون فرهنگی شرق آسیا بوده و پیشینه‌ی شکل‌گیری نظام فرهنگی آن هم دست کم به ۱۵۰۰ سال پیش از آن برمی‌گردد. اگرچه مرزهای جغرافیایی و سلسله‌های سیاسی حاکم بر این سرزمین در طول تاریخ، پی در پی در حال دست به دست شدن و تغییر و تحول بوده است، ولی پیوستگی عناصر فرهنگی و تمدنی آن، با همه‌ی تنوع و زیبایی‌ای که دارد، همواره به سمت رشد و کمال و توسعه حرکت کرده و کمبودها و نواقص خود را با وام گرفتن از سایر فرهنگ‌ها و تمدن‌ها برآورده ساخته است.

در طول هزاره‌های گذشته، این روح همبستگی حاکم بر فرهنگ چینی، به عاملی تأثیرگذار در ایجاد پیوستگی و هم‌گرایی پایدار میان اقوام و ملیت‌ها و خرده فرهنگ‌های متنوع موجود در این سرزمین تبدیل شده و فرهنگی یکپارچه و پویا را شکل داده است که شناخت ریشه‌های پیشرفت امروزین چین بدون توجه به این گذشته‌ی تاریخی، نارسا و فریبنده خواهد بود. لذا، بایستی تحولات چین معاصر را در چارچوب پویایی تاریخی چند هزار ساله‌ی فرهنگ و تمدن این کشور مد نظر داشت تا بتوان تحلیلی درست و واقع‌گرایانه به دست آورد...»

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۳۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۱۱/۰۱
شابک‭‬‭‭‬‭‫‬‭۹۷۸-۹۶۴-۴۳۹-۶۰۴-۵
تعداد صفحات۴۳۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۱۱/۰۱
شابک‭‬‭‭‬‭‫‬‭۹۷۸-۹۶۴-۴۳۹-۶۰۴-۵