با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
گفتمان، هویت و مشروعیت

دانلود و خرید کتاب گفتمان، هویت و مشروعیت

خود و دیگری در بازنمایی‌‌های برنامه‌ی هسته‌‌ای ایران

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب گفتمان، هویت و مشروعیت  نوشته  مجید خسروی‌نیک  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب گفتمان، هویت و مشروعیت

کتاب گفتمان، هویت و مشروعیت نوشته مجید خسروی نیک و نیلوفر آقاابراهیمی است. این کتاب به بررسی خود و دیگری در بازنمایی‌‌های برنامه‌ی هسته‌‌ای ایران می‌پردازد.

درباره کتاب گفتمان، هویت و مشروعیت

کتاب حاضر، نگاهی انتقادی به شیوه های فراخوانی و انعکاس گفتمان های خودی (ملی) و دیگری در گزارش های مطبوعاتی مرتبط با یکی از مهمترین مناقشات سیاسی بین المللی است. مطالعه موردی انجام شده در این کتاب، برنامه هسته ای ایران است و نویسنده در این راستا تحلیل متنی، مطالعات مقایسه ای، و بافت سازی های سیاسی-اجتماعیِ گسترده ای را برای برسی هویت ملی در گزارش های مطبوعاتی انجام داده است. علاوه بر ارائه ی گزارش جامعی از نظریه و روش در تحلیل گفتمان انتقادی، کتاب بحث مفصل و ارزشمندی را نیز در خصوص فعالیت های روزنامه نگاری در ایران و بریتانیا مطرح کرده، بینش عمیقی نسبت به تحولات تاریخی «گفتمان های مستقر در ایران» عرضه می کند. در چهار فصل مجزا، روزنامه های مهم ملی و اثرگذار از هر دو کشور از لحاظ محتوا و راهبردهای خرد-زبانشناختی و کلان-گفتمانی به شکلی انتقادی تجزیه و تحلیل شده اند. 

خواندن کتاب گفتمان، هویت و مشروعیت را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب منبعی مهم برای مطالعات بینارشته ای بوده، برای دانشجویان و پژوهشگران در حوزه های مختلف علوم اجتماعی انتقادی و به ویژه رشته های زبانشناسی، مطالعات رسانه، ارتباطات، روزنامه نگاری و علوم سیاسی (روابط بین الملل) جالب توجه خواهد بود.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۷۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۰۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۷۵۳۳-۹-۰
تعداد صفحات۳۷۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۸,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۰۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۷۵۳۳-۹-۰