با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
چرا سوریه؟

دانلود و خرید کتاب چرا سوریه؟

سخنرانی‌ها و مصاحبه‌های سیدحسن نصرالله دربارۀ سوریه

۳٫۵ از ۲۳ نظر
۳٫۵ از ۲۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب چرا سوریه؟  نوشته  حسین مرکبی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب چرا سوریه؟

کتاب چرا سوریه؟ نوشته حسین مرکبی است. این کتاب سخنرانی‌ها و مصاحبه‌های سیدحسن نصرالله درباره‌ی سوریه است. این کتاب به خواننده کمک می‌کند اطلاعات دقیقی از دیدگاه و نظر و رویکرد رهبر حزب الله لبنان درمورد سوریه به‌دست بیآورد.

خواندن کتاب چرا سوریه؟ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به مسائل خاورمیانه پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب چرا سوریه؟

سیدحسن نصرالله: در اینجا قصد داریم دراین‌باره شفاف و نیز از سر مسئولیت صحبت کنیم؛ چون همواره عده‌ای می‌کوشند القا کنند که اینجا دوگانگیِ معیار وجود دارد. باید بگویم نه! چنین نیست. بنده به یاد دارم در سخنرانی‌ام به مناسبت سالگرد شهادت استادمان، شهید سیدعباس موسوی در شهر نبی شیث (ع) گفتم که موضع ما دربارهٔ جنبش‌ها و انقلاب‌های عربی، از معیارهای ثابت، یگانه و روشنی سرچشمه می‌گیرد. استانداردهای متفاوت وجود ندارد که برخی بگویند دوگانگی و... وجود دارد. ما معیارهای خود را چنین اعلام کردیم:

۱. موضع، روابط و جایگاه آن جنبش در برابر خط آمریکا در منطقه [چگونه است]. از این نظر، نظام‌ها از سه حالت خارج نیستند: یا نظامی آمریکایی و سرسپردهٔ آمریکا و در جهت منافع خط این کشور در منطقه است؛ یا سرسپرده، دنباله‌رو و در جهت منافع خط آمریکا نیست. نظام سومی هم نظامی بازدارنده است. این نظام، شرط‌های آمریکایی‌ها را نمی‌پذیرد و بلکه از راه‌های گوناگون در مقابل خط آمریکا و اسرائیل می‌ایستد. پس در وهله اول، موضع و جایگاه نظام را باید مدنظر قرار داد. هیچ‌کس نمی‌تواند این مسئله را در نظر نگیرد، وگرنه قضاوتش نامنصفانه خواهد بود.

۲. آیا نظام و سران و رهبران نظام، توان اصلاح دارند و می‌خواهند اصلاحات انجام بدهند یا خیر؟ چنانچه نظامی در خدمت خط آمریکا و اسرائیل باشد و در ضمن، برای اصلاحات، آمادگی و جدیت نداشته باشد، اگر مردم در مقابل چنین نظامی بایستند، بدون شک، ما نیز همراه این مردم هستیم. در واقع بر اساس هر سنجه‌ای، ما نمی‌توانیم با این‌ها نباشیم. هیچ‌کس هیچ توجیهی ندارد که بگوید ما با این‌ها نیستیم. به همین سبب، من پرسیدم کسانی که با مردم بحرین نیستند، چرا این‌گونه‌اند؟

در اینجا بهتر است بررسی کنیم که نظام سوریه، چگونه نظامی است؟ اول اینکه، آیا این نظام، نظامی بازدارنده است؟ بله بازدارنده است. دست کم از سال ۱۹۸۲ م.۱۸ که آمریکایی‌ها با پروژه به این کشور آمدند،۱۹ سوریه ایستاد و جنبش‌های مقاومت 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
علی
۱۳۹۹/۰۹/۱۵

کتاب خوبیه در مورد آشنا شدن در مورد مسائل مهم منطقه در دهه اخیر

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۶)
. چه کسی جرئت می‌کند علیه ایران جنگ راه بیندازد؟ جنگ علیه ایران و سوریه تمام منطقه را فرا خواهد گرفت.
معین کرمانی
به‌طور خلاصه، ملت سوریه دو راه پیش رو دارد: یک راه اینکه در اصلاحات، تغییر و درمان مسائل از راه سیاسی جدیت بورزد. در این راه، فرصت مشارکت مردم با درنظرگرفتن واقعیِ دگرسانی‌ها وجود دارد و راه دیگر، عقل و دست ویرانگر طرف‌هایی هستند که حاضرند سلاح، پول، مواد منفجره و افراد انتحاری، در اختیار بگذراند.
معین کرمانی
دغدغهٔ آمریکا هیچ‌وقت دموکراسی، آزادی و اصلاحات نبوده است. این‌ها همه نادرست است. مسئلهٔ آن‌ها این است که این نظام با ما هست یا نیست. در سوریه هدف، براندازی نظامی با این مواضع و آوردن نظامی با مواضع متفاوت است.
معین کرمانی
ما نیز از همهٔ این جوسازی‌ها، حرف‌ها و فضاها باخبر می‌شدیم. درهرحال، هرچه صورت گرفت، تلاش‌هایی بود برای ضربه‌زدن به موضع، نگاه، جایگاه، جنبش، رفتار، اراده، بصیرت، اعصاب، احساسات و عقل ما، ولی همه‌اش شکست خورد!
معین کرمانی
جایگزینی که غرب و جبههٔ مقابل می‌خواهند سوریه را به آنجا بکشانند، یا نظامی سرسپردهٔ آمریکاست که هرچه اسرائیل بخواهد، به او می‌دهد،
معین کرمانی
چند روز پیش در یکی از شبکه‌های ماهواره‌ای عربی دیدم که با تعدادی از متخصصان و سیاست‌مداران به‌طور جدی دربارهٔ تقسیم یمن به چهار بخش صحبت می‌کردند.
معین کرمانی
غرور و گستاخی را ببینید. اسرائیلی که کلاهک‌های هسته‌ای نظامی دارد، از جهان می‌خواهد به ایران فشار بیاورند و ایران را به حمله به تأسیسات مسالمت‌آمیز هسته‌ای‌اش تهدید می‌کند.
معین کرمانی
روحیه‌ای که بوش و تونی بلر و همراهانشان آوردند، روحیه نابودکردن بود؛ نابودی سوریه، عراق، لبنان و ایران و نه براندازی نظام در این کشورها.
معین کرمانی
برخی حکومت‌های اسلامی و عربی می‌کوشند از طریق کمک و مشارکت در تخریب و درهم‌کوبیدن و تقسیم سوریه، حقیقی‌ترین فرصت قدرتمندترشدن فلسطین را از بین ببرند.
معین کرمانی
حکومت‌هایی که همیشه به فلسطینی‌ها و همهٔ ما فشار می‌آوردند که دست از مقاومت بکشیم، از ظلم‌ها، چشم‌پوشی کنیم، از شرط‌ها بکاهیم و ته‌مانده‌ها را بپذیریم، امروز خود را فرماندهٔ جهان عرب جا می‌زنند، ولی فرماندهٔ کدام جنگ؟ جنگ علیه اسرائیل؟ نه! جنگ داخلی و فتنه در سوریه، عراق، لبنان یا هر کشور دیگری.
معین کرمانی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۴۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۲/۲۹
شابک۹۷۸-۹۶۴-۹۷۳-۶۱۴-۳
تعداد صفحات۴۴۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۶,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۲/۲۹
شابک۹۷۸-۹۶۴-۹۷۳-۶۱۴-۳