بورس‎باز
۳٫۴از ۵۵ نظر

دانلود کتاب بورس‎باز

تکنیک‌های جادویی سرمایه‌گذاری در بورس

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
۳٫۴از ۵۵ نظر
۳٫۴از ۵۵ نظر
۳٫۴از ۵۵ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب بورس‎باز

کتاب بورس‎باز، نوشته‌ی سلمان امین، تکنیک‌های جادویی سرمایه‌گذاری در بورس را به ما می‌آموزد.

درباره‌ی کتاب بورس‎باز

سلمان امین کتاب بورس‎باز را با بیان خاطره‌ای از خودش آغاز می‌کند. خاطره‌ای از اولین باری که وارد بازار بورس شد و کارهایی که انجام داد تا سرمایه‌اش از دست نرود اما در نهایت اتفاقی که افتاد، ضرر و از بین رفتن سرمایه‌اش بود. بنابراین تصمیم گرفت تا راه جدیدی را امتحان کند، اطلاعاتش را بالا ببرد، خودش را به روز نگه دارد تا دوباره ضرر نکند. اما اینبار هم چندان موفق نبود. بنابراین برای اینکه چنین اتفاقی برای دیگران رخ ندهد به سراغ آموزش تکنیک‌های جادویی سرمایه‌گذاری در بورس رفت و تمام آنچه که آموخته بود، تجربه‌ها و ... را در کتاب بورس‌باز گردآوری و منتشر کرد. 

کتاب بورس‎باز را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

اگر دوست دارید وارد دنیای بورس بشوید و شانستان را امتحان کنید، از خواندن کتاب بورس‌باز غافل نشوید.

درباره‌ی سلمان امین

سلمان امین متولد سال ۱۳۶۳ است. از سلمان امین، داستا­ن‌نویس تا کنون چندین اثر به بازار نشر آمده است از جمله دفتر شعر «اونی که نشسته از راست»، کتاب «بورس‌باز» و رمان‌های «قلعه مرغی؛ روزگار هرمی» و «انجمن نکبت‌زده‌ها». جدیدترین اثر سلمان امین با عنوان «پدرکشتگی» اثری خانوادگی، اجتماعی، روانکاوانه، اساطیری و فلسفی است. او برای نگارش رمان «قلعه‌مرغی؛ روزگار هرمی» برگزیده جایزه گلشیری شد. 

بخشی از کتاب بورس‎باز

گاهی به جمله‌هایی از بزرگان بازار برمی‌خوردم که بدم نمی‌آمد با پذیرفتن‌شان اندکی از بار روانی روی دوش خود را بردارم. یکی از آن جمله‌های طلایی که تا مدت‌ها خودم را با آن معطل کرده بودم این بود: «ضرر را دوست داشته باش و به آن لبخند بزن.»

آن روزها مفهوم پشت این جمله برایم قابل درک نبود. اما مدام ضرر می‌دادم و طبق این توصیهٔ طلایی (!) مجبور بودم ضررهایم را دوست داشته باشم، چون ضررهای من تنها چیزی بود که داشتم. اما راستی چگونه می‌شود ضرر را دوست داشت؟ چگونه می‌شود به روی چیزی که تمام داروندار آدم را ذره‌ذره مثل موریانه می‌جود لبخند زد؟ آن‌قدر زیان دیده بودم که حتی نمی‌توانستم سودهای کوچک گاه‌وبیگاه خود را دوست داشته باشم؛ چه برسد به این‌که با آغوش باز به استقبال ضررها بروم. حس کسی را داشتم که وسط دریا گیر افتاده است. هر حرکتی ممکن بود خیلی اتفاقی باعث شود گذرم به ساحل بیفتد؛ اما به‌احتمال بیش‌تری من را به اعماق دریا می‌فرستاد. وقتی کسی نمی‌داند کجا می‌رود طبعاً به جایی هم نخواهد رسید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲۳)
کاربر ۱۲۱۱۹۲۰
۱۳۹۹/۰۶/۲۹

مطالب خوبی داره برای شروع خوبه

Ramtin
۱۳۹۹/۰۶/۲۷

این کتاب برای تازه واردان بورس بسیار عالیه.... کتاب میخواد بگه تمام تکنینک های عمومی که شما می‌بینید الکین. قطعا اگر سود داشته باشند ضرری به اندازه سودشان خواهند داشت. تمام بزرگان بورس تکنیک های خاص خودشان رو داشتند و صفر و

- بیشتر
newfarid
۱۳۹۹/۰۶/۰۴

نویسنده اول به نظر می رسد تجربیات خودش را می خواهد بیان کند اما ظاهرا کپی برداری یا ترجمه از یک کتاب است.

کاربر ۲۱۸۴۶۸۸
۱۳۹۹/۰۶/۰۳

هیچی یاد نگرفتم و وقتم تلف شد.

etelham
۱۳۹۹/۰۶/۰۱

کتاب بسیار خوبی بود بنظرم بدور از قضاوت و بسادگی و با کلماتی منسجم و با دقت نوشته شده و در صورت عمل میتواند بسیار کاربردی باشد.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۳)
وقتی کسی نمی‌داند کجا می‌رود طبعاً به جایی هم نخواهد رسید.
MehradAria
چیزی که برای یک معامله‌گر حیاتی است این است که در بزنگاه‌های بازار چه واکنشی از خود نشان می‌دهد. حرکت قیمت‌ها مهم نیست. واکنش یک معامله‌گر در هنگام تحرک بازار تعیین‌کنندهٔ میزان سود و ضرر اوست.
سعید
وقتی کسی نمی‌داند کجا می‌رود طبعاً به جایی هم نخواهد رسید.
سید علی کاظمی
هیچ‌کس حتی به‌اندازهٔ کسری از آن‌چه ادعا می‌کرد به موفقیت نرسیده بود. یک مشت آدمِ راه‌گم‌کرده بودیم که در فضای واقعی و مجازی دور هم جمع می‌شدیم و انگار هرکس سعی داشت مثل زامبی دیگران را هم به کسی مثل خودش تبدیل کند.
MehradAria
اگر کسی به‌راستی موفق به کسب سود در این بازار شده بود، چرا باید موفقیت خود را با دیگران به اشتراک می‌گذاشت؟ در کدام کار این دنیا آدم‌های کامروا محصول سال‌ها تلاش بی‌وقفهٔ خود را به‌رایگان در اختیار سایرین قرار می‌دهند؟ قاعدتاً هرکسی سعی می‌کند رموز موفقیت خود را برای خود نگه دارد. تنها کسانی مفت‌ومسلم از فرمول طلایی موفقیت حرف می‌زنند که می‌خواهند شما را هم در وضعیت غم‌انگیز خود شریک کنند یا این‌که چیز ارزانی را به قیمت گزاف به شما بفروشند.
کاربر ۲۰۳۷۰۹۱
همیشه این‌گونه نیست که امر بین دو گزاره دایر باشد و ما بتوانیم از آن میان یکی را گزینش کنیم؛ جهان، جهان اندازه‌هاست.
MehradAria
«به‌سود اجازهٔ پیشروی دهید و جلوی ضرر را بگیرید.»
AmirHossein
قاعدتاً هرکسی سعی می‌کند رموز موفقیت خود را برای خود نگه دارد. تنها کسانی مفت‌ومسلم از فرمول طلایی موفقیت حرف می‌زنند که می‌خواهند شما را هم در وضعیت غم‌انگیز خود شریک کنند یا این‌که چیز ارزانی را به قیمت گزاف به شما بفروشند.
mohammad mirzaei
افراد شکست‌خورده با قیافه‌های حق‌به‌جانب دیگران را به پیگیری استراتژی‌های پیش‌آزمودهٔ بزرگان بازار دعوت می‌کردند؛ اما حیرت‌انگیز بود که هیچ‌کدام از بزرگان خود هیچ‌گاه دیگران را به پیروی از سیستم شخصی خود ترغیب نمی‌کرد.
mohammad mirzaei
حس کسی را داشتم که وسط دریا گیر افتاده است. هر حرکتی ممکن بود خیلی اتفاقی باعث شود گذرم به ساحل بیفتد؛ اما به‌احتمال بیش‌تری من را به اعماق دریا می‌فرستاد.
ZGh

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۴۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۳,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۲/۰۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۴۴۳-۴۴-۶
تعداد صفحات۱۴۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۳,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۲/۰۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۴۴۳-۴۴-۶