با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ثروت عمومی شهرها

دانلود و خرید کتاب ثروت عمومی شهرها

تقویت رشد و شکوفایی اقتصادی با بهره‌برداری از دارایی‌های پنهان شهرها

۳٫۷ از ۳ نظر
۳٫۷ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ثروت عمومی شهرها  نوشته  داگ دتر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ثروت عمومی شهرها

کتاب ثروت عمومی شهرها،نوشته داگ دتر و استفان فولستر، کتابی درباره تقویت رشد و شکوفایی اقتصادی با بهره‌برداری از دارایی‌های پنهان شهرها است.

درباره کتاب ثروت عمومی شهرها

در هر جایی از جهان خبرهایی به گوش می‌رسد که دولت‌های مرکزی از میزان کمک‌های خود به شهرهایی که دچار کمبود شدید منابع هستند به‌شدت می‌کاهند. در کنار این مشکلی که برای شهرها پیش آمده است نیازی فوری به سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های رو به ویرانی مراکز بزرگ شهری احساس می‌شود. کتاب ثروت عمومی شهرها، راهکاری در اختیار مدیران شهرها می‌گذارد تا سرمایه‌های موردنیاز برای تراز کردن بودجه شهرداری، پر کردن چاله‌چوله‌های معابر و تقویت و بازسازی پل‌ها و تونل‌های مستهلک‌شده فراهم شود. 

ما می‌توانیم شهرهایمان را به مکان‌هایی عالی برای زندگی، کار و تفریح و سرگرمی تبدیل کنیم.

 خواندن کتاب ثروت عمومی شهرها را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

شهرداران و مسئولان مدیریت و سرمایه‌گذاری‌های شهری مخاطبان اصلی این کتاب‌اند.

 بخشی از کتاب ثروت عمومی شهرها

شهرهای بسیاری در سطح جهان با یک فاجعه سرمایه‌گذاری حتمی روبه‌رو هستند، چون طرح‌های خوش‌آتیه و مفید برای آبادانی شهرها و توسعه زیرساخت‌ها به‌دلیل کمبود منابع مالی کنار گذاشته می‌شود. بیشتر اوقات حتی ضروری‌ترین وظایف که تعمیر و نگهداری باشد نیز با کمبود بودجه مواجه است. منابع عمومی موردنیاز برای سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها و خدمات شهری، به‌دلایلی که به سطوح دولت‌های ملی، استانی و شهری برمی‌گردد، دچار کمبودهای جدی هستند. دولت مرکزی بی‌هدف و سردرگم است. بسیاری از ایالت‌ها حاضر نیستند زیر بار بدهی بروند یا به‌دلیل بدهی دست‌وپایشان بسته است. توان مالی شهرداری‌ها اغلب زیر بار تعهدات سنگین کمر خم کرده است.

بحران تأمین منابع مالی چیزی بسیار گسترده‌تر و فراتر از فقط سرمایه‌گذاری فیزیکی است. بسیاری از شهرها قادر به سرمایه‌گذاری در توسعه و تحول اجتماعی نویدبخش و آموزش‌های مناسب به آن دسته از شهروندان خود، که در خطر عقب ماندن به‌علت جهانی‌سازی یا خودکارسازی تولید قرار دارند، نیستند. یکی از نشانه‌های روشن هشداردهنده، کاهش امید به زندگی مردان سفیدپوست کم‌درآمد در بسیاری از شهرهای آمریکاست. در سرتاسر جهان، در بسیاری از شهرهای با اقتصاد ضعیف‌تر، میلیون‌ها نفر در شرایط نامناسب زندگی می‌کنند و سرمایه‌گذاری عمومی در خدمات اساسی و شرکت‌های خدمات شهری با کمبود چشمگیر منابع مواجهند.

این مسئله بدان دلیل اهمیت دارد که در دهه‌های آینده چند میلیارد نفر دیگر به ۱.۵ میلیارد نفری که اکنون در چهار هزار شهر جهان با جمعیت بالای ۱۰۰ هزار نفر زندگی می‌کنند افزوده خواهند شد.۹ هنگامی‌که تعداد زیادی از شهرهای یک کشور موفق به خلق ثروت اقتصادی، اجتماعی و انسانی نمی‌شوند کل کشور هم روبه افول اقتصادی می‌گذارد.نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۲ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۲/۰۶
شابک‬۹۷۸-۶۰۰-۴۹۷-۰۶۳-۱
تعداد صفحات۲۸۲صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۲/۰۶
شابک‬۹۷۸-۶۰۰-۴۹۷-۰۶۳-۱