با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب نقش حضرت مسیح (ع) در دولت مهدوی اثر مجید یعقوب‌زاده

دانلود و خرید کتاب نقش حضرت مسیح (ع) در دولت مهدوی

۳٫۷ از ۳ نظر
۳٫۷ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نقش حضرت مسیح (ع) در دولت مهدوی  نوشته  مجید یعقوب‌زاده  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب نقش حضرت مسیح (ع) در دولت مهدوی

نقش حضرت مسیح (ع) در دولت مهدوی کتابی نوشته مجید یعقوب‌زاده درباره نظرات دین مسیحیت در حوزه رستاخیز عیسی مسیح و همچنین نقش حضرت عیسی (ع) در زمان ظهور امام مهدی (عج) است.

 درباره کتاب نقش حضرت مسیح (ع) در دولت مهدوی

اعتقاد به ظهور منجی موعود در پایان تاریخ، یکی از باورهای کهن بسیاری از ادیان و مکاتب الهی و بشری است. بر همین اساس، دیدگاه‌های مختلفی نیز در این‌باره مطرح شده است. در دین مسیحیت، رستاخیز عیسی مسیح (ع)- که به یکی از موضوعات پردامنه در کتاب مقدس بدل شده است- در پیوندی عمیق با آموزه بازگشت عیسی (ع) به مثابه منجی موعود در آخرالزمان است. به همین دلیل به درستی می‌توان گفت، دین مسیحیت بر اساس باور کاملا موعودی (موعود گرایی) شکل گرفته است.

کتاب حاضر سعی دارد  تا ضمن بررسی نظرات دین مسیحیت در این باره،  به طور کامل به نقش مقدر شده حضرت مسیح (ع) از سوی خداوند متعال بر اساس آموزه‌های دین مبین اسلام  بپردازد.

خواندن کتاب نقش حضرت مسیح (ع) در دولت مهدوی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان به کتاب‌های مذهبی و به ویژه بحث مهدویت و انتظار

بخشی از کتاب نقش حضرت مسیح (ع) در دولت مهدوی

در احادیث مهدویّت، از عیسی بن مریم (عج) به عنوان یکی از یاران حضرت مهدی (عج) یاد شده است که در زمان ظهور حضرت مهدی (عج) از آسمان نزول می‌کند و پشت سر آن حضرت قرار می‌گیرد و در نماز جماعت به ایشان اقتدا خواهد کرد و معاونت ایشان را بر عهده خواهد گرفت. روشن است به حکم اینکه آئین و کتاب عیسی مسیح (ع) به عصر قبل از اسلام تعلّق دارد و عمرش با آمدن خاتم پیامبران و خاتم کتب به سرآمده است. آن حضرت موظّف خواهد بود در عصر ظهور مهدی (عج) از آئین موجود، یعنی آئین اسلام که ایشان درراه جهانی سازی آن، انقلاب می‌کند، پیروی نماید.

بر اساس روایات انبوه اسلامی، حضرت مهدی (عج) رهبرانقلاب جهانی دادگستر است و عیسی بن مریم (عج) در کنار آن حضرت، در راه جهانی‌سازی عدل و فرهنگ اسلام می‌کوشد و موانع وآسیب‌ها را از میان برمی‌دارد. بر این اساس، یکی از عوامل تأثیرگذار در پیشرفت انقلاب جهانی مهدوی و برقراری حاکمیت انقلاب اسلامی در سراسر جهان، حضور این پیامبر الهی در کنار مهدی آل‌محمّد (ص) است.

طبیعی است که در آن عصر، جامعهٔ مسیحی با شنیدن سخنان پیامبرشان دربارهٔ ضرورت پیروی از حضرت مهدی (عج) از طریق رسانه‌ها در عصر ارتباطات یا شنیدن صدا از طرق دیگر، برای مشارکت در انقلاب جهانی مهدوی به یاری حضرت می‌شتابند و از این راه، اسلام سریع‌تر در سراسر جهان گسترش می‌یابد. گرایش عناصر صادق از جمعیت میلیاردی مسیحیان جهان به سوی اسلامی که پیامش را عیسی بن مریم (عج)، یاور و پشتیبان حضرت مهدی (عج)، به آنها خواهد رساند، نقش مهمّی در حاکمیت اسلام بر جهان غرب، ایفا می‌نماید.

ما در این فصل، با استناد به روایات، نقش‌ها و فعّالیت‌های حضرت عیسی (ع) در دولت حضرت مهدی (عج) را در حدّ امکان نشان خواهیم داد. عیسی بن مریم (عج) در این قیام، نقش‌های متعدّدی دارد. ایشان در بدو نزول، با حضورش در نماز جماعت و اقتدا به حضرت مهدی (عج) توجّه پیروان ادیان ابراهیمی را به خودش جلب می‌کند. این اقتدا ثابت می‌کند که همه، حتّی پیامبر مسیحیان، پیرو و یاور امام مسلمانان، مهدی موعود (ع) است. آری عیسی مسیح (ع) در آن زمان، از مقدّس‌ترین اقتدا شروع خواهد کرد و آن اقتدا به نماز حضرت مهدی (عج) است.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۲/۲۰
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۹۱۸-۷۲-۰
تعداد صفحات۱۶۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۲/۲۰
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۹۱۸-۷۲-۰