با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آهنگ زمان

دانلود و خرید کتاب آهنگ زمان

۲٫۵ از ۲ نظر
۲٫۵ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آهنگ زمان  نوشته  کارلو روولی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آهنگ زمان

کتاب آهنگ زمان نوشته کارلو روولی با ترجمه محمد ابراهیم محجوب منتشر شده است. این کتاب از مجموعه‌ کتاب‌های نشر گمان است که سعی دارد ترسناک بو.دن فلسفه را از آن بگیرد و درکش را آسان‌تر کند. این اتفاق به معنای آسان کردن مفاهیم فلسفه نیست.

درباره کتاب آهنگ زمان

کتاب سه بخش دارد در بخش اول نویسنده به ما می‌گوید چیزی شبیه به این زمانی که به آن باور داریم و زندگیِ روز و ماه و سالمان را بر آن بنا کرده‌ایم وجود خارجی ندارد. او از راز زمان سخن می‌گوید. باور ما را به «یگانه بودن زمان » نقض می‌کند و نشان می‌دهد زمانِ یگانه‌ای بر جهان حاکم نیست، بلکه هرکس هرجایی هست زمان خاص خودش را دارد. باور ما به «جهت‌دار بودن زمان » را به چالش می‌کشد و ما را درگیر این فکر می‌کند که چرا، برخلاف اینکه در هیچکدام از قوانینی که سازوکار جهان را توصیف می‌کنند تفاوتی میان گذشته و آینده نیست، کل زندگیِ ما بر این باورِ قدیمی بنا شده است. چیزی به نام لحظه اکنون وجود ندارد و در جهان هرکس اکنون خودش را دارد. در بخش دوم شرح می‌دهد چگونه در ادامه‌ی پژوهش‌های استادان پیش از خودش، و همگام با پژوهشگران دیگر، می‌کوشد بدون استفاده از مفهوم زمان، از ساختار و سازوکار جهانِ بی‌زمان سر در بیاورد و در بخش آخر سخن از این در میان است که چگونه جهانی را که برایمان آشناست و با مفاهیم آن کنار آمده‌ایم را با دنیای جدید سازگار کنیم.

خواندن کتاب آهنگ زمان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به فلسفه و کیهان شناسی پیشنهاد می‌کنیم. کتاب صوتی آهنگ زمان هم در طاقچه در دسترس است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
arman eghbali
۱۳۹۸/۱۱/۲۷

به شخصه ترجمه مزدا موحد بیشتر به دلم نشست.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۷۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۱/۰۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۲۸۹-۴۶-۴
تعداد صفحات۱۷۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۴,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۱۱/۰۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۲۸۹-۴۶-۴