با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تاریخچه‌ی پیدایش خط و نوشتار

دانلود و خرید کتاب تاریخچه‌ی پیدایش خط و نوشتار

آموزنده‌ترین کتاب موجود در خصوص نظام‌های نوشتاری جهان

۴٫۵ از ۴ نظر
۴٫۵ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تاریخچه‌ی پیدایش خط و نوشتار  نوشته  اندرو رابینسون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تاریخچه‌ی پیدایش خط و نوشتار

تاریخچه‌ی پیدایش خط و نوشتار اثر اندرو رابینسون شامل آموزنده‌ترین کتاب موجود در خصوص نظام‌های نوشتاری جهان است. در این کتاب به تازه‌ترین کشفیاتی که تاثیر زیادی بر آگاهی ما از تاریخ نوشتار دارد، از جمله کشف نمادهای اتروسکان و مهری متعلق به هزارۀ سوم پ.م. در ترکمنستان، اشاره شده است که شاید به کشف راز پدید آمدن نوشتار چینی کمک شایانی کند. 

همچنین در این کتاب به این سئوال پاسخ داده می‌شود که علیرغم پیش‌بینی‌های ناامیدانه، انقلاب دیجیتال موجب برچیده شدن کتاب‌های چاپی نشده است.

درباره کتاب تاریخچه‌ی پیدایش خط و نوشتار

کتاب تاریخچه پیدایش خط و نوشتار با بررسی بسیاری از فرهنگ‌ها و زبان‌ها در اعصار مختلف تاریخ بشر سعی دارد به سوالات مختلف در مورد اختراع خط، رمزگشایی نمادهای زبانی، نحوه ثبت اطلاعات توسط کاتبان نخستین و سوالاتی از این قبیل پاسخ دهد و با استفاده از ایده‌ها و اطلاعاتی از علوم مختلف به رمزگشایی این فرآیند بپردازد. اگرچه در این کتاب به موضوعات بسیار گسترده و متنوعی اشاره شده است اما به دنبال ارائه تصویری تاریخی از نوشتار و یا به‌دنبال بررسی سیر پیشرفت نوشتار از دوران باستان تا عصر حاضر نیست و به تمامی متون تاریخی برجسته اشاره نکرده است، بلکه این کتاب تحلیلی از نوشته‌های به‌کاررفته در تمدن‌های بزرگ دنیای باستان و نوشته‌های امروزی و به‌ویژه کشف اصول و قوانین برجسته‌ای است که در همه آنها به‌صورت مشترک عمل می‌کند، زیرا نوشته‌های باستانی تنها شامل قوانینی منسوخ یا آثاری کمیاب و نوشته‌های مرموز نیستند آنها نشان‌دهنده نحوه انتقال احساسات و گویش به شکل خط هستند چرا که اساسا روش شروع نوشتن در هزاره سوم قبل از میلاد با روش نگارش مصریان و یا نحوه نگارش در عصر حاضر تفاوت چندانی باهم ندارد و این کتاب درصدد بیان این ایده ساده و بنیادین است.

خواندن این کتاب دلپذیر است و وقتی شروع به خواندن آن می‌کنید، نمی‌توانید رهایش کنید.

خواندن کتاب تاریخچه‌ی پیدایش خط و نوشتار را به چه کسانی پیسنهاد می‌کنیم

علاقه‌منداتن به تاریخ و تاریخ تمدن را به خواندن این کتاب جذاب و سودمند دعوت می‌کنیم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
کاربر ۱۶۱۱۶۵۰
۱۳۹۹/۱۱/۲۱

مفید بود

returned*
۱۳۹۹/۰۱/۲۹

چرا اینهمه کتابا تون pdf هست. دیوونم کردید🥴

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۳۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۱۱/۱۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۱۷-۰۳۲-۴
تعداد صفحات۲۳۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۱۱/۱۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۱۷-۰۳۲-۴