با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
حقایقی پیرامون انجمن حجتیه

دانلود کتاب حقایقی پیرامون انجمن حجتیه

نه درس‌گفتار در باب تاریخچه‌ها و اندیشه‌ها به ضمیمه‌ی متن کامل مناظره‌ی رضا اکبری با یکی از سران انجمن

۳٫۸ از ۸ نظر
۳٫۸ از ۸ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب حقایقی پیرامون انجمن حجتیه

انجمن خیریه حجتیه که در دهه اول انقلاب شکل گرفت و با وجود معروفیتی که دارد کمتر به آن پرداخته شده است. در کتاب حقایقی پیرامون انجمن حجتیه، اثر رضا اکبری آهنگری، درباره نقش این انجمن در تاریخ معاصر ایران خواهید خواند.

درباره کتاب حقایقی پیرامون انجمن حجتیه

 در این کتاب نه درس‌گفتار درباره تاریخچه‌ها و اندیشه‌های انجمن حجتیه به ضمیمه‌ی متن کامل مناظره‌ی رضا اکبری با یکی از سران انجمن را می‌خوانید. 

انجمن حجتیه از گروه‌هایی است که در بیش از نیم قرن گذشته در بحث‌های مهدویت به نوعی در کانون توجه بوده‌اند. سابقۀ شکل گیری این گروه به جریان‌های دهۀ ۱۳۲۰ ش تا میانه‌های دهۀ ۳۰ در جامعۀ ایران برمی گردد.

 خواندن کتاب حقایقی پیرامون انجمن حجتیه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان به تاریخ معاصر ایران را به خواندن کتاب حقایقی پیرامون انجمن حجتیه دعوت می‌کنیم

 بخشی از کتاب حقایقی پیرامون انجمن حجتیه

برخی از انجمنی‌ها معتقد بودند که حضرت امام زمان (علیه السلام) در خواب به آقای حلبی این را امر کرده‌اند که شما یک گروهی را تشکیل بدهید که این را برخی مطرح کرده‌اند. آقای حلبی سخنانی داشت که اینگونه ذهنیّت ها را برای اعضای انجمن ایجاد می‌کرد. یک فایل صوتی از آقای حلبی وجود دارد که از صحبت‌های ایشان کاملا مشخص است که در جمع سران انجمن و برای بعد از سال ۴۹ است. یعنی جلسه سخنرانی برای عموم مردم نیست، بلکه همه انجمنی هستند. ایشان در این سخنرانی در مورد تاسیس انجمن توسط امام زمان (علیه السلام) می‌گوید: «به والله که قسم شرعی است هریک قدمی که شما بر می‌دارید، هریک نفر دوست حضرت را که نگه می‌دارید، هر یک نفر دشمن حضرت را که می‌کوبید، قلب مبارک حضرت از شما خوشحال می‌شود. در حق شما دعا می‌کند. من این ادعا را نمی توانم بکنم، چون آثار و شواهد بر من روشن نیست. ولی مطمئنم که الان حضرت در هرجای روی زمین هستند... للّه که قسم شرعی است چشمش به شماست. چشمش به تهران است به این جمعیت است. نشستند جوانها با یک حال علاقه به حضرت، اسم حضرت برده می‌شود گریه می‌کنند می‌گویند بیا بیا ما مهیّا هستیم. حضرت شما را می‌بیند، نظر دارد به شما. خوشا بر احوال شما. الآن سایه آن حضرت بر سر شما افکنده شده است.


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
جلال ۱۹۷۹
۱۳۹۹/۰۲/۰۹

خیلی جالب نبود

hraeisi
۱۳۹۹/۰۱/۲۴

اقای اکبری و همکارانشون کاش عمرتون رو برای مبارزه با انجمن ضد بهاییت نمیگذاشتین کاش شما که ادعای وحدت شیعه و سنس دارید با تهمت و دروغ و افترا بین تشیع اختلاف نمی انداختید همون یکذره امتیازی هم که به کتاب دادم به

- بیشتر
سیّد جواد
۱۳۹۹/۰۱/۲۶

کتاب ۲۵۳ از کتابخانه همگانی، این کتاب بطور اجمالی و مختصر وارد بحث شده و بهتر است دوستان ابتدا کتاب (( مجموعه آنچه گذشت جلد سوم )) از انتشارات سوره مهر که مفصل تر است را مطالعه نمایند و سپس سراغ

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
بحث سیاست فرقه و ضد فرقه این را می‌گوید که همان‌گونه که مثلا استعمار انگلستان آمده و با سیاست خود فرقه‌ای را با عنوان بابیت و سپس بهائیت درست کرده، حالا خود همان انگلیسی ها می‌آیند گروهی را در برابر بهائی‌ها درست می‌کنند که این دو گروه در ظاهر مخالف هم را به جان هم بیندازند تا یک مشغله ذهنی برای جامعه ایجاد شود تا از آن مباحث اصلی باز بمانند.
سیّد جواد

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۳۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۱/۳۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۲۰۰-۵۳-۶
تعداد صفحات۲۳۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۸,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۱/۳۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۲۰۰-۵۳-۶