با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سلطه‌ی همه‌جانبه

دانلود و خرید کتاب سلطه‌ی همه‌جانبه

دموکراسی خودکامه در نظم نوین جهانی

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سلطه‌ی همه‌جانبه  نوشته  معصومه تقی‌زاده  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب سلطه‌ی همه‌جانبه

کتاب سلطه‌ی همه‌جانبه اثر ویلیام انجدال ترجمه معصومه تقی‌زاده به بررسی سیاست‌های آمریکا از زمان جنگ سرد تا بعد از وقعه‌ی یازده سپتامبر می‌پردازد. انجدال در این کتاب بیان می‌کند آمریکا همواره به‌دنبال ساخت دشمن برای خودش بوده تا بتواند به حیات سیاسی و قدرت‌طلبانه خود ادامه دهد.

درباره کتاب سلطه‌ی همه‌جانبه 

آمریکا تصویری از دموکراسی خودکامه در نظم نوین جهانی است. سیاست‌های این کشور همواره در راستای براندازی و تطمیع ملت‌هایی است که قصد داشتند قدرت بیشتری در اداره‌ی کشورشان به‌دست بیاورند. نویسنده در این کتاب نشان می‌دهد که ایالات متحده هدفی جز تحکیم سلطه همه‌جانبه در عرصه‌های مختلف سیاسی، نظامی و اقتصادی ندارد و تمام شعارهای این کشور همچون مبارزه با کمونیسم و تروریسم، گسترش آزادی و دموکراسی در سایر کشورها و ادعای دفاع از حقوق بشر، همگی در راستای اثبات قدرت خود و پیش‌روی در کشورها است. انجدال به عنوان یک خبرنگار در آمریکا با سیاست‌های این کشور کاملا آشناست و خط فکری این کشور مقابل چین، روسیه، لهستان و ... را به وضوح بیان می‌کند. از نظر او جمهوری خواهان مخصوصا جورج بوش در تمام جنگ‌افروزی‌های خود که شعار حقوق بشر داشته‌اند هدفی جز نابودی و بهره‌کشی از کشورهای دیگر را ندارند.

کتاب سلطه‌ی همه‌جانبه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

کتاب سلطه‌ی همه‌جانبه منبعی مناسبی است برای کسانی که مایل هستند با سیاست‌های آمریکا از زمان جنگ سرد و پیش از فروریختن دیوار برلین آشنا شوند. این کتاب هم به فعالیت‌های آمریکا در چین می‌پردازد و هم روایتی مستند ارائه می‌دهد از رفتار مشکوک آمریکا در تبت. فرضیه‌های واقعه‌ی یازده سپتامبر را بررسی می‌کند و آمریکا را در مرکز عملیات خراب‌کارانه‌ی جهان می‌گذارد پس می‌تواند کتاب جامعی باشد برای تمام کسانی که قصد دارند تاریخ معاصر آمریکا را با رویکردی غیرآمریکایی بررسی کنند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
arash
۱۳۹۸/۰۹/۲۷

نویسنده آمریکایی این کتاب به خاطر نوشتن این کتاب و دیگر انتقادها به حکومت امریکا بارها توسط لباس شخصی های آمریکایی بازداشت شده. ماموران بارها به خانه او هجوم برده و تمام لوازم شخصی او را نیز با خود برده

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۶۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۳۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۹/۱۰
تعداد صفحات۳۶۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۳۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۹/۱۰