با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
خودت را به فنا نده

دانلود و خرید کتاب خودت را به فنا نده

از خیال‌پردازی دست بردارید و با زندگی واقعی خود روبه‌رو شوید

۳٫۹ از ۱۳ نظر
۳٫۹ از ۱۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب خودت را به فنا نده  نوشته  گری‌جان بیشاپ  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب خودت را به فنا نده

کتابچه خودت را به فنا نده چکیده‌ای از ارزشمندترین مطالب کتاب خودت را به فنا نده نوشته گَری جان بیشاپ است. بیشاپ در این اثر از شما می‌خواهد از خیال‌پردازی دست بردارید و با زندگی واقعی خود روبرو شوید.

درباره کتاب خودت را به فنا نده

ما چه فردی درونگرا باشیم و چه برونگرا، زمانی را صرف حرف‌زدن با خود می‌کنیم. درحال ورزش‌کردن، کارکردن، خوردن، مطالعه‌کردن، نوشتن، قدم‌زدن، پیام‌دادن، گریه‌کردن، بحث‌کردن، مذاکره‌کردن، برنامه‌ریزی‌کردن، دعاکردن و... شاید دیوانگی به نظر برسد اما این کتاب از ما می‌خواهد از این کار استقبال کنیم و آن را در جهت رشد خود به کار بگیریم.

مطالعات و تحقیقات، به‌اثبات رسانده‌اند که خودگویی‌های ذهنیِ مثبت، می‌تواند روحیهٔ فرد را به‌طور چشمگیری بهبود بخشد، اعتمادبه‌نفسش را تقویت کند، بهره‌وری‌اش را افزایش دهد و مزایای خوب دیگری هم به‌همراه داشته باشد؛ خیلی بیشتر از این حرف‌ها. درواقع، همان‌طوری که بیشاپ طی مطالعات خود مشاهده کرده است، این خودگویی‌های مثبت می‌تواند یکی از ارکان اصلی و کلیدی زندگی شاد و موفق باشد.

بیشاپ در این کتاب دست‌چینی از اظهارنظرهای شخصی‌اش دربارهٔ اختیارداشتن، زندگی‌بخشیدن، متعالی‌بودن و جسارت‌داشتن جمع کرده است. همچنین صحبت‌ها و گفتارهایی از فلاسفه، شخصیت‌های مهم تاریخی، و نکته‌هایی از یافته‌های علمی هم در این کتاب هست که همهٔ آنها به نگرش او پروبال بیشتری داده‌اند.

خواندن کتابچه خودت را به فنا نده را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

 خواندن این کتاب برای همه خوب است. با مطالعه این اثر یادمی‌گیریم که با خودگویی‌های مثبت و پرهیز از خودگویی‌هایی منفی، از زبان برای بهبود کیفیت زندگی‌ استفاده کنیم، و ذهنمان را دوباره تربیت کنیم.

درباره گری جان بیشاپ

گری جان بیشاپ متولد گلاسکوی اسکاتلند است و مسیر مطالعاتی‌اش در جهان توسعهٔ شخصی، مخصوصاً در هستی‌شناسی و پدیده‌شناسی است و سال‌ها در این عرصه به مطالعه و تحقیق پرداخته است.

او پس از اقتباس از فلاسفه‌ای همچون مارتین هایدگر، هانس گئورگ گادامر و ادموند هوسرل، بِرند شخصی خود را به نام «فلسفهٔ محلی» را ایجاد کرد. تعهد همیشگی بیشاپ به تغییر توانایی مردم برای اِعمال تغییر واقعی در زندگی‌های آنها، همیشه و همه‌جا انگیزهٔ راهش بود. روش او ساده و بدون دنگ‌وفنگ است که همین موجب شده است هر روز بر پیروانش اضافه شود و کتابش کاربردی جهانی و همگانی داشته باشد.

بخشی از کتابچه خودت را به فنا نده

بعضی مواقع اینطور به نظر می‌رسد که دنیای بیرونی، موانعی را در برابر شما قرار داده است. حتی ممکن است اینگونه به نظر بیاید که دنیای بیرونی علیه شما توطئه کرده است. در هر صورت، مهم این است که بفهمید تقریبا هر مانعی که در برابر خود یافتید، در واقع تحمیل شده از سویِ خودتان بوده است.

عبور از موانع می‌تواند دشوار باشد. باید یاد بگیرید که به موانع از این منظر نگاه کنید که می-خواهید آن کار را انجام دهید یا نه. باید از خود بپرسید که آیا حاضر به انجام کاری هستید؟ اگر واقعا مایل هستید که مانعی را از سر راه خود بردارید، در واقع دیگر مانعی وجود ندارد. زمانی که واقعا تمایل به این کار دارید، آن وقت سد غیر قابل عبور، تبدیل به مانعی قابل عبور می‌شود. گذر از این مانع شاید آسان نباشد، اما در هر حال قابل عبور است. زمانی که واقعا مایل به عبور از آن هستید، دیگر آن مانع غیر قابل عبور نخواهد بود. نکته¬ اصلی این است که این سوال ساده را از خود بپرسید: "آیا واقعا می‌خواهم این کار را انجام دهم؟"

برای تصمیم‌گیری بهتر، کارهایی را که برایتان در اولویت هستند، در نظر بگیرید. چه چیزهایی در زندگی وجود دارند که حاضرید آنها را فدا کنید؟


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
کاربر ۲۵۹۱۸۹۵
۱۳۹۹/۰۹/۱۶

سلام.زندگی انقدر سخت نیست من برای خودم جهنم ساختم که روز به روز در اتیش سوزانتر اشنا میشوم.من این را درک کردم که فقط باید فکر خود باشی هر کسی که رفتنی باششد میرود ماندنیها هم میمانند پس با اسرار

- بیشتر
Dexter
۱۳۹۸/۱۰/۰۵

کتاب خیلی خوبی بود. چکیده ی مطالب کتاب رو به راحتی در اختیار آدم قرار می ده. سعی کردم بریده های مهمش رو هم در اختیار کسایی بذارم که دلشون می خواد این کتاب رو بخونند. امیدوارم مفید باشه براشون.

Marziye Hamidi
۱۳۹۹/۰۲/۰۲

این کتاب فوق العادس ؛ بهش دل بدین 👌

mirapouri
۱۳۹۹/۰۷/۲۹

یک خلاصه ی کاربردی از مطالب مهم👌

Reyhaneh
۱۳۹۹/۰۶/۰۱

این کتاب خوبی بود نکته های خوبی رو گفت ولی حس میکنم که نویسنده بقیه ی مشکلات که وجود داره رو در نظر نگرفته و راه حلی براش نگفته.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴۸)
چیزهایی که درباره خودتان باور دارید، همیشه درست هستند. فرقی نمی‌کند که چه فکری درباره خودتان می‌کنید، دنیا همان را به درستی به شما اثبات می‌کند. این امر بارها و بارها اتفاق می‌افتد. مغز شما همیشه شما را در چیزهایی که فکر می‌کنید در آنها خوب هستید، برنده می‌کند.
Dexter
اهداف خود را دنبال کنید، نه اهداف دیگران زمانی که برای خود هدف‌گذاری می‌کنید، لحظه‌ای با دقت در آن‌ها تامل کنید تا ببینید که این‌ها اهداف خودتان هستند یا اهداف دیگران. آیا اهدافی که تعیین می‌کنید اهدافی هستند که خودتان آنها را می‌خواهید یا جامعه آن‌ها را به شما تحمیل می‌کند؟
Dexter
هر چیزی را که به زندگی شما می‌آید بپذیرید پذیرش هر چیز، نباید با موافقت با همه‌چیز اشتباه گرفته شود. با پذیرفتن همه‌چیز، شما لزوماً با آن موافق نیستید. فقط آن را بدون احساس و نظری قبول کرده‌اید. وقتی که شما چیزی را بپذیرید، صاحب آن می‌شوید، مسئولیت آن را قبول می‌کنید و بر آن قدرت دارید. شما آن را کنترل می‌کنید و آن شما را کنترل نمی‌کند.
Dexter
بعضی مواقع اینطور به نظر می‌رسد که دنیای بیرونی، موانعی را در برابر شما قرار داده است. حتی ممکن است اینگونه به نظر بیاید که دنیای بیرونی علیه شما توطئه کرده است. در هر صورت، مهم این است که بفهمید تقریبا هر مانعی که در برابر خود یافتید، در واقع تحمیل شده از سویِ خودتان بوده است.
Dexter
مهم نیست که مسئله چیست، همیشه راه حلی وجود دارد
Dexter
با وجود اینکه قانون جذب بسیار قدرتمند است، داشتن افکار مثبت به هیچ‌وجه کافی نیست. برای ایجاد تغییرات مثبت در زندگی، شما باید دست به کار شوید. تغییرات مثبت در زندگی، از طریق اَعمال شما بوجود می‌آیند.
shab
زمانی که برای خود هدف‌گذاری می‌کنید، لحظه‌ای با دقت در آن‌ها تامل کنید تا ببینید که این‌ها اهداف خودتان هستند یا اهداف دیگران. آیا اهدافی که تعیین می‌کنید اهدافی هستند که خودتان آنها را می‌خواهید یا جامعه آن‌ها را به شما تحمیل می‌کند؟ در سال‌های پیری، این باعث شرمساری است که به زندگی خود نگاه کنید و ببینید که تمام زمان خود را صرف دنبال کردن اهداف دیگران کرده‌اید. آن زمان، دیگر دیر است. به قول معروف کار از کار گذشته است.
shab
بیشتر مردم با مجموعه زیادی از انتظارات، زندگی را پشت سر می‌گذارند. آن‌ها برای همه‌چیز انتظاراتی را در نظر می‌گیرند. برای مثال، انتظار دارند که مردم چگونه نسبت به ایشان عمل کنند یا واکنش نشان دهند، انتظار دارند که چگونه یک واقعه به پایان برسد، چگونه یک وظیفه کامل شود و اینکه انتظار دارند که -در زندگی- با مشکلات کمی مواجه شوند. تمامی این انتظارات، رشته‌های مداوم ناامیدی را برای مردم به ارمغان می‌آورد، چرا که در اغلب موارد، انتظارات آن‌ها غلط از آب در می‌آید. اشتباه درآمدن انتظاراتی که آن‌ها تقریبا در همه جنبه‌های زندگی داشته‌اند، به معنی ناامیدی در تمام قسمت‌های زندگی‌شان است.
Dexter
انسان‌ها زمانی که همه چیز مسلّم و قطعی است، احساس امنیت می‌کنند. ما دوست داریم بدانیم چه چیزی اتفاق خواهد افتاد و انتظار چه چیزی را می‌توانیم داشته باشیم.
Dexter
ضمیر ناخوداگاه، عملکردهای مهم زندگی، مانند ضربان قلب، دمای بدن و تنفس را کنترل می‌کند. در هر حال بیشتر مردم کاملا درک نمی‌کنند که چگونه ضمیر ناخوداگاه در بسیاری از تصمیم‌گیری‌هایشان در طول روز نقش دارد.
Dexter