با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
خودت را به فنا نده

دانلود و خرید کتاب خودت را به فنا نده

از خیال‌پردازی دست بردارید و با زندگی واقعی خود روبه‌رو شوید

۳٫۸ از ۱۳ نظر
۳٫۸ از ۱۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب خودت را به فنا نده  نوشته  گری‌جان بیشاپ  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
در حال حاضر این کتاب از طاقچه قابل دریافت نیست

معرفی کتاب خودت را به فنا نده

کتابچه خودت را به فنا نده چکیده‌ای از ارزشمندترین مطالب کتاب خودت را به فنا نده نوشته گَری جان بیشاپ است. بیشاپ در این اثر از شما می‌خواهد از خیال‌پردازی دست بردارید و با زندگی واقعی خود روبرو شوید.

درباره کتاب خودت را به فنا نده

ما چه فردی درونگرا باشیم و چه برونگرا، زمانی را صرف حرف‌زدن با خود می‌کنیم. درحال ورزش‌کردن، کارکردن، خوردن، مطالعه‌کردن، نوشتن، قدم‌زدن، پیام‌دادن، گریه‌کردن، بحث‌کردن، مذاکره‌کردن، برنامه‌ریزی‌کردن، دعاکردن و... شاید دیوانگی به نظر برسد اما این کتاب از ما می‌خواهد از این کار استقبال کنیم و آن را در جهت رشد خود به کار بگیریم.

مطالعات و تحقیقات، به‌اثبات رسانده‌اند که خودگویی‌های ذهنیِ مثبت، می‌تواند روحیهٔ فرد را به‌طور چشمگیری بهبود بخشد، اعتمادبه‌نفسش را تقویت کند، بهره‌وری‌اش را افزایش دهد و مزایای خوب دیگری هم به‌همراه داشته باشد؛ خیلی بیشتر از این حرف‌ها. درواقع، همان‌طوری که بیشاپ طی مطالعات خود مشاهده کرده است، این خودگویی‌های مثبت می‌تواند یکی از ارکان اصلی و کلیدی زندگی شاد و موفق باشد.

بیشاپ در این کتاب دست‌چینی از اظهارنظرهای شخصی‌اش دربارهٔ اختیارداشتن، زندگی‌بخشیدن، متعالی‌بودن و جسارت‌داشتن جمع کرده است. همچنین صحبت‌ها و گفتارهایی از فلاسفه، شخصیت‌های مهم تاریخی، و نکته‌هایی از یافته‌های علمی هم در این کتاب هست که همهٔ آنها به نگرش او پروبال بیشتری داده‌اند.

خواندن کتابچه خودت را به فنا نده را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

 خواندن این کتاب برای همه خوب است. با مطالعه این اثر یادمی‌گیریم که با خودگویی‌های مثبت و پرهیز از خودگویی‌هایی منفی، از زبان برای بهبود کیفیت زندگی‌ استفاده کنیم، و ذهنمان را دوباره تربیت کنیم.

درباره گری جان بیشاپ

گری جان بیشاپ متولد گلاسکوی اسکاتلند است و مسیر مطالعاتی‌اش در جهان توسعهٔ شخصی، مخصوصاً در هستی‌شناسی و پدیده‌شناسی است و سال‌ها در این عرصه به مطالعه و تحقیق پرداخته است.

او پس از اقتباس از فلاسفه‌ای همچون مارتین هایدگر، هانس گئورگ گادامر و ادموند هوسرل، بِرند شخصی خود را به نام «فلسفهٔ محلی» را ایجاد کرد. تعهد همیشگی بیشاپ به تغییر توانایی مردم برای اِعمال تغییر واقعی در زندگی‌های آنها، همیشه و همه‌جا انگیزهٔ راهش بود. روش او ساده و بدون دنگ‌وفنگ است که همین موجب شده است هر روز بر پیروانش اضافه شود و کتابش کاربردی جهانی و همگانی داشته باشد.

بخشی از کتابچه خودت را به فنا نده

بعضی مواقع اینطور به نظر می‌رسد که دنیای بیرونی، موانعی را در برابر شما قرار داده است. حتی ممکن است اینگونه به نظر بیاید که دنیای بیرونی علیه شما توطئه کرده است. در هر صورت، مهم این است که بفهمید تقریبا هر مانعی که در برابر خود یافتید، در واقع تحمیل شده از سویِ خودتان بوده است.

عبور از موانع می‌تواند دشوار باشد. باید یاد بگیرید که به موانع از این منظر نگاه کنید که می-خواهید آن کار را انجام دهید یا نه. باید از خود بپرسید که آیا حاضر به انجام کاری هستید؟ اگر واقعا مایل هستید که مانعی را از سر راه خود بردارید، در واقع دیگر مانعی وجود ندارد. زمانی که واقعا تمایل به این کار دارید، آن وقت سد غیر قابل عبور، تبدیل به مانعی قابل عبور می‌شود. گذر از این مانع شاید آسان نباشد، اما در هر حال قابل عبور است. زمانی که واقعا مایل به عبور از آن هستید، دیگر آن مانع غیر قابل عبور نخواهد بود. نکته¬ اصلی این است که این سوال ساده را از خود بپرسید: "آیا واقعا می‌خواهم این کار را انجام دهم؟"

برای تصمیم‌گیری بهتر، کارهایی را که برایتان در اولویت هستند، در نظر بگیرید. چه چیزهایی در زندگی وجود دارند که حاضرید آنها را فدا کنید؟


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است