با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
خلق عرب در خوزستان

دانلود و خرید کتاب خلق عرب در خوزستان

قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب خلق عرب در خوزستان  نوشته  عبدالحمید حلمی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب خلق عرب در خوزستان

کتاب خلق عرب در خوزستان، قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران پژوهشی از دکتر عبدالحمید حلمی، دکتر محسن فخر و دکتر محسن رستمی درباره نقش مردمان عرب‌زبان خوزستان در برهه‌های حساس تاریخ کشور قبل و بعد از انقلاب است. 

در آغاز جنـگ تحـمیلی، در جبـهه های غرب و جنوب غربی مقاومت مرزداران و اقوام باعث شد که بتوانیم در برابر دشمن تا حدودی ایستادگی کنیم؛ با وجود این دشمن به داخل نفوذ کرد، اما باز هم این اقوام جلوی نیروهای نظامی متجاوز ایستادند. طی هشت سال دفاع مقدس، عشایر و مرزداران پا به پای مدافعان کشور از این خاک و سرزمین دفاع کردند. برخی از این عشایر در بعضی از جبهه‌ها به عنوان راهنما با نیروهای شناسایی اطلاعات و عملیات همکاری می‌کردند و در عملیات های شبیخون همراه نیروهای عمل‌کننده وارد جنگ می‌شدند. اقوام عرب ساکن سرزمین پهناور خوزستان هم نمونه‌ای از ایمن مردمان مقاوم و غیور بودند که نقش پررنگی در حفظ کیان کشور داشتند اما این قوم هم مانند دیگر اقوام ایران از حیله‌ها و ترفندهای دشمنان مبنی بر تفرقه‌افکنی و جدایی طلبی و ایجاد ناآرامی در طول تاریخ مصون نبودند.

درباره کتاب خلق عرب در خوزستان، قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی

در این کتاب تاریخ مردمان عرب را از قبل از اسلام تا کنون مرور می‌کنید، مطالبی درباره نقش استکبار جهانی در ایجاد تفرقه و تحریک اقوام عرب می‌خوانید. در این کتاب به طور ویژه نقش بخش فراماسونری حزب بعث در ناآرامی‌های خوزستان و ظهور گروهک‌های جدید خلق عرب در سال های ۱۳۵۸ تا ۱۳۸۸ نیز بررسی شده‌اند.

 خواندن کتاب خلق عرب در خوزستان، قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان به حوزه مطالعات سیاسی و اجتماعی و پژوهشگران تاریخ، علوم اجتماعی و علوم سیاسینظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۵/۰۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۲۵۶-۸۷-۹‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬
تعداد صفحات۱۵۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۴,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۵/۰۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۲۵۶-۸۷-۹‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬