با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جغرافیای نبردهای روم و ایران

دانلود و خرید کتاب جغرافیای نبردهای روم و ایران

عملیات نظامی روم و ایران در دوره ساسانی

۱٫۰ از ۱ نظر
۱٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جغرافیای نبردهای روم و ایران  نوشته  کاتاژینا ماکسیمیوک  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جغرافیای نبردهای روم و ایران

کاتاژینا ماکسیمیوک عملیات نظامی روم و ایران را در دوره ساسانی مورد تحقیق و پژوهش قرار داده است. حاصل این تحقیقات در کتابی با عنوان جغرافیای نبردهای روم و ایران، منتشر شده و سمانه فرخی عیسوند آن را به فارسی ترجمه کرده است.


درباره کتاب جغرافیای نبردهای روم و ایران

کاتاژینا ماکسیمیوک در کتاب جغرافیای نبردهای روم و ایران، به جزئیات جنگ ایران و روم در دوره ساسانی پرداخته است. در کتاب پیش‌رو اسامی شهرها و استان‌هایی که به نقل از نویسندگان عصر باستان به عنوان مکان درگیری ایران و روم یاد شده‌اند، روی نقشه و با شرح جزئیات ذکر شده‌اند. علاوه بر این در اثر مورد بحث، تنها نقشه‌های عملیات نظامی که در آن سپاه روم و ایران به طور مستقیم حضور داشته‌اند، آورده شده است. بدون شک ویژگی‌های یاد شده بر غنای این اثر افزوده و آن را به مجموعه‌ای بی‌نظیر برای مخاطبان بدل کرده است.

ماکسیمیوک پس از بیان طرح تاریخی جنگ ایران و روم و بیان اصول طراحی نقشه، در فصل نخست کتاب، نقشه‌های عملیات نظامی، جهت مسیرهای لشگرکشی و محوطه‌های نبرد را آورده است. در فصل بعدی نیز به نقشه‌های تغییرات مرزی به دلیل قراردادهای صلح پرداخته است. در فصل سوم کتاب نیز، تغییرات مرزی ایران و روم در سال‌های ۲۲۴– ۵۶۱، ذکر شده‌اند.

خواندن کتاب جغرافیای نبردهای روم و ایران را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

مطالعه کتاب جغرافیای نبردهای روم و ایران را به علاقمندان، دانشجویان و دانش‌پژوهان رشته تاریخ ایران باستان پیشنهاد می‌کنیم.

جملاتی از کتاب جغرافیای نبردهای روم و ایران

ﺗﺎ ﻧﯿﻤﮥ دوم ﻗﺮن دوم ﻣﯿﻼدی، ﻣﺮز ﺑﯿﻦ روم و اﯾﺮان ﺑﺎ رود فرات ﺑﺎ ﺑﯿﻦاﻟﻨﻬﺮﯾﻦ به‌عنوان ﺑﺨﺸﯽ ﺟﺪاﯾﯽﻧﺎﭘﺬﯾﺮ از دوﻟﺖ اﺷﮑﺎﻧﯽ، ﻣﺸﺨﺺ ﺷﺪه بود. تغییر ﻣﺮز به دﻟﯿﻞ فعالیت‌های ﺳﭙﺘﯿﻤﻮس ﺳﻮروس اﺗﻔﺎق اﻓﺘﺎد ﮐﻪ از رود ﻓﺮات ﻋﺒﻮر ﮐرد و به ایجاد استان‌های بین‌النهرین و اسروئن انجامید. شهرهای اصلی در منطقه همانند ادسا، حران، سینگارا، رسینا و نصیبین تحت حکومت روم قرار گرفتند. از سال ۲۱۴ میلادی و با برکنار شدن سلسله محلی هاترا، روم کنترل خود را بر آدیابن اعمال کرد. این امر ب روم این امکان را داد تا مسیرهای تجاری از طریق بین‌النهرین شمالی را تحت کنترل خود درآورد.

برای مطالعه‌ی جمله‌های بیشتری از کتاب جغرافیای نبردهای روم و ایران، بخش نمونه کتاب را رایگان دانلود کنید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
کاربر ۸۸۲۷۳۵
۱۳۹۹/۰۵/۱۷

از228صفحه کلا شاید 30 صفحه مطلب داره بقیه ش پانوشت و انگلیسیه

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۷۰۸۰-۵-۵
تعداد صفحات۲۲۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۷۰۸۰-۵-۵