دانلود و خرید کتاب داستان های خیالی جمال میرصادقی
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب داستان های خیالی اثر جمال میرصادقی

کتاب داستان های خیالی

انتشارات:انتشارات سخن
امتیاز:
۴.۰از ۵ رأیخواندن نظرات

معرفی کتاب داستان های خیالی


کتاب «داستان‌های خیالی» اثر جمال میرصادقی به موضوع داستان‌های علمی خیالی، خیال و وهم (فانتزی) می پردازد و هر یک از این گونه داستان‌ها تاریخچه‌ی نگارش آن‌ها، عوامل بنیادی، تعریف، درون‌مایه و انواع آن‌ها را تشریح و مورد بررسی قرار می‌دهد. 

خلاصه کتاب «داستان‌های خیالی»

مشخصه‌ی «داستان‌های خیالی» این است که در هر مبحث نمونه داستانی برای درک مطلب مورد بحث، آمده است. در بخش داستان‌های خیالی، اوراشیما (ترجمه‌ی صادق هدایت) و دختر شاه پریان (غلامرضا ستوده)؛ داستان علمی خیالی و خیال و وهم، تار عنکبوت (ریونوسوکه آکوتاگاوا) و چاه (جمال میرصادقی)، اخترناو (والنتنایوراولوا)، پیراهن آبی (جمال میرصادقی)، ویرانه‌ی دایره‌ای شکل (خورخه لوئیس بورخس) و… را می‌خوانید.

جمال میرصادقی در بخش «تدارک برای نوشتن» اصول، نکات و راهکارهای لازم را برای نگارش داستان‌های عنوان شده به همراه نمونه داستان، به مخاطب نشان می‌دهد. در پایان کتاب نیز واژه‌نامه‌ی اصطلاح‌های ادبیات داستانی ضمیمه شده است.


معرفی نویسنده
عکس جمال میرصادقی
جمال میرصادقی

جمال میرصادقی یکی از نویسندگان و پژوهشگران مشهور ایرانی در زمینه ادبیات داستانی و داستان‌نویسی است. او کتاب‌های بسیاری در زمینه ادبیات، نقد و پژوهش ادبی و داستان و رمان دارد و یکی از بزرگ‌ترین استادان داستان‌نویسی معاصر ایرانی است. امروزه کتاب‌های او مانند چراغی روشن برای تمام کسانی هستند که دوست دارند درباره داستان‌نویسی بدانند و یا در این مسیر قدم بگذارند.

نظرات کاربران

Elham Mansouri
۱۳۹۸/۱۲/۰۶

چرا این کتاب فرمت کتاب های دیگتون نیست؟ انگار اسکن شده است و خوندنش خیلی آزاردهنده اس توی گوشی.

pejmannavi
۱۳۹۹/۰۶/۱۵

کتاب بدی نبود. اما با توجه به موضوع, توقع محتوای آموزشی بیشتری داشتم. کتاب به دو قسمت محتوای آموزشی و نمونه داستان تقسیم میشه و به دنبال هر قطعه آموزشی یک یا چند تکه داستان گنجانده شده که طبیعتا کوتاه

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۴٫۳ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۲

تعداد صفحه‌ها

۸۰۸ صفحه

حجم

۴٫۳ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۲

تعداد صفحه‌ها

۸۰۸ صفحه

قیمت:
۹۵,۰۰۰
تومان