با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
داستان‌های خیالی

دانلود و خرید کتاب داستان‌های خیالی

علمی خیالی، خیال و وهم (فانتزی)؛ به ضمیمه‌ی واژه‌نامه‌ی اصطلاح‌های ادبیات داستانی

۴٫۰ از ۵ نظر
۴٫۰ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب داستان‌های خیالی  نوشته  جمال میرصادقی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب داستان‌های خیالی


کتاب «داستان‌های خیالی» اثر جمال میرصادقی به موضوع داستان‌های علمی خیالی، خیال و وهم (فانتزی) می پردازد و هر یک از این گونه داستان‌ها تاریخچه‌ی نگارش آن‌ها، عوامل بنیادی، تعریف، درون‌مایه و انواع آن‌ها را تشریح و مورد بررسی قرار می‌دهد. 

خلاصه کتاب «داستان‌های خیالی»

مشخصه‌ی «داستان‌های خیالی» این است که در هر مبحث نمونه داستانی برای درک مطلب مورد بحث، آمده است. در بخش داستان‌های خیالی، اوراشیما (ترجمه‌ی صادق هدایت) و دختر شاه پریان (غلامرضا ستوده)؛ داستان علمی خیالی و خیال و وهم، تار عنکبوت (ریونوسوکه آکوتاگاوا) و چاه (جمال میرصادقی)، اخترناو (والنتنایوراولوا)، پیراهن آبی (جمال میرصادقی)، ویرانه‌ی دایره‌ای شکل (خورخه لوئیس بورخس) و… را می‌خوانید.

جمال میرصادقی در بخش «تدارک برای نوشتن» اصول، نکات و راهکارهای لازم را برای نگارش داستان‌های عنوان شده به همراه نمونه داستان، به مخاطب نشان می‌دهد. در پایان کتاب نیز واژه‌نامه‌ی اصطلاح‌های ادبیات داستانی ضمیمه شده است.


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
Elham Mansouri
۱۳۹۸/۱۲/۰۶

چرا این کتاب فرمت کتاب های دیگتون نیست؟ انگار اسکن شده است و خوندنش خیلی آزاردهنده اس توی گوشی.

pejmannavi
۱۳۹۹/۰۶/۱۵

کتاب بدی نبود. اما با توجه به موضوع, توقع محتوای آموزشی بیشتری داشتم. کتاب به دو قسمت محتوای آموزشی و نمونه داستان تقسیم میشه و به دنبال هر قطعه آموزشی یک یا چند تکه داستان گنجانده شده که طبیعتا کوتاه

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۰۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۶/۰۴
شابکundefined
تعداد صفحات۸۰۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۶/۰۴