با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب درمان مشکلات حسی اختلالات طیف اتیسم با رویکرد یکپارچگی حسی اثر زهرا اکبری بیاتیانی

دانلود و خرید کتاب درمان مشکلات حسی اختلالات طیف اتیسم با رویکرد یکپارچگی حسی

راهنمای عملی برای والدین و درمانگران

۳٫۰ از ۲ نظر
۳٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب درمان مشکلات حسی اختلالات طیف اتیسم با رویکرد یکپارچگی حسی  نوشته  زهرا اکبری بیاتیانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب درمان مشکلات حسی اختلالات طیف اتیسم با رویکرد یکپارچگی حسی

کتاب درمان مشکلات حسی اختلالات طیف اتیسم، نوشته زهرا اکبری بیاتیانی، راهنمایی عملی برای والدین و درمانگران کودکان اتیسم است. این کتاب برای بار اول در سال ۱۳۹۷ توسط نشر آوای نور به چاپ رسید. با خواندن این کتاب اطلاعات جامعی نسبت به بیماری اتیسم و نحوه ارتباط صحیح با کودکان اتیستیک خواهید آموخت.

درباره کتاب درمان مشکلات حسی اختلالات طیف اتیسم

امروز در جامعه بسیار از کودکان اتیسم و مشکلات آن‌ها و خانواده‌هایشان می‌شنویم. با این وجود همچنان سطح اطلاعات عمومی افراد نسبت به این بیماری اندک است. زهرا اکبری بیاتیانی در کتاب درمان مشکلات حسی اختلالات طیف اتیسم به معرفی کودکان اتیستیک پرداخته است. کودکان اتیستیک به دلایل مختلف عصب‌شناختی از دو ویژگی حساسیت بیشتر یا کمتر از اندازه طبیعی در مقابل محرک‌های محیطی برخوردار هستند. آن‌ها ممکن است در مقابل محرک‌هایی مثل نور، صدا، لمس و نظیر آن واکنش شدید یا خفیف‌تر از حد معمول نشان دهند. از دیگر ویژگی‌های بارز و متداول کودکان مبتلا به اتیسم نقص در ارتباط و تعامل اجتماعی با دیگران است. برخی روانشناسان بالینی معتقدند که کودکان اتیستیک نمی‌توانند ذهن‌خوانی داشته باشند، یعنی نمی‌توانند نیات، خواسته‌ها و باورهای دیگران را حدس بزنند. این ناتوانی باعث می‌شوند که آن‌ها نتوانند متوجه علت انجام برخی از رفتارها در افراد شوند.

با خواندن کتاب درمان مشکلات حسی اختلالات طیف اتیسم با انواع طیف‌های این بیماری آشنا شده، درباره انواع اختلالات کودکان اتیستیک اطلاعاتی خواهید آموخت و در نهایت نیز از برنامه‌های درمانی مورد نیاز برای اختلالات حسی مطلع خواهید شد.

خواندن کتاب درمان مشکلات حسی اختلالات طیف اتیسم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

زهرا اکبری بیاتیانی در کتاب درمان مشکلات حسی اختلالات طیف اتیسم به‌طور کامل به معرفی طیف‌های گسترده اتیسم پرداخته است، به‌گونه‌ای که با مطالعه این کتاب اطلاعات جامعی نسبت به این بیماری و نحوه تعامل صحیح با کودکان اتیستیک خواهید آموخت. بنابراین خواندن این کتاب را به دانشجویان رشته روانشناسی، والدین و مربیان کودکان اتیسم پیشنهاد می‌کنیم. همچنین اگر در میان اقوام خود کودک مبتلا به اتیسم دارید، یا فرزند شما با کودک اتیستیک در یک مهد یا کلاس مدرسه هستند، خواندن کتاب درمان مشکلات حسی اختلالات طیف اتیسم به‌ شما کمک می‌کند تا با شناخت بهتر از این کودکان، بتوانید نحوه ارتباط صحیح با این کودکان را آموخته و به فرزندانتان نیز آموزش دهید.

فهرست کتاب درمان مشکلات حسی اختلالات طیف اتیسم

• فصل اول: اختلالات طیف اتیسم

• مقدمه

• اختلالات طیف اتیسم

• معیارهای DSM-5 برای اختلال طیف اتیسم

• نقص در ارتباط و تعامل اجتماعی

• رفتارها، علایق و فعالیت‌های محدود و تکراری

• علل اختلال طیف اتیسم

• عوامل ژنتیک

• اختلالات کروموزومی

• عوامل بیوشیمیای

• عوامل جنینی

• ناهنجاری‌های مغزی

• فصل دوم: یکپارچگی حسی

• فصل سوم: درمان اختلالات حسی

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
کاربر ۴۱۱۷۷۳۶
۱۴۰۱/۰۱/۰۵

جالب نبود ،خیلی خلاصه شده بود و توصیه نمیکنم

mahdi
۱۳۹۹/۰۹/۰۷

در این کتاب ، رویکرد یکپارچگی حسی که در مقدمه ازش یاد شده چندان اثری ازش نیست. توصیه های درمانی حسی خوبی داره که قابل استفاده هست اما من ارتباطش رو با عنوان کتاب که با رویکرد یکپارچگی حسی هست

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۳,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۷/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۰۹-۴۳۸-۳
تعداد صفحات۹۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۳,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۷/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۰۹-۴۳۸-۳