با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
توسعه‌ی پایدار شهری

دانلود و خرید کتاب توسعه‌ی پایدار شهری

۱٫۰ از ۱ نظر
۱٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب توسعه‌ی پایدار شهری  نوشته  نفیسه مرصوصی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب توسعه‌ی پایدار شهری

آیا دستیابی به توسعه به معنای نابودی محیط زیست است؟ - آیا مفاهیم توسعه با احترام به طبیعت و منافع پایدار انسانی در تضاد می‌باشد؟ - چگونه می‌توان به توسعه‌ای دست یافت که قوانین طبیعت و منافع نسل‌های آینده و به‌طورکلی تداوم حیات کره زمین تضمین شود؟ - این کدام توسعه و با کدام رویکرد و اصولی است که می‌تواند آرمان‌های مادی و معنوی انسان‌ها را برآورده سازد و تعادل و توازن محیط طبیعی و انسانی را دوباره به آن برگرداند؟ - آیا میان توسعه و سعادت معنوی و اخروی انسان رابطه‌ای وجود دارد؟ درس توسعه پایدار شهری برای دانشجویان رشته جغرافیا تدوین شده تا مدیران و کارشناسان آینده کشور با توجه به مفاهیم و شاخص‌های توسعه پایدار تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی نمایند. البته این درس در سایر رشته‌ها نیز قابل استفاده است و در مقایسه با سایر دروس از سه ویژگی مهم دارد: ۱- بینشی کل‌نگر بر آن حاکم است. ۲- حوزهٔ درسی و فعالیتی بین رشته‌ای است. ۳- درسی نه صرفاً آموختنی بلکه بیشتر برای زندگی است. تعاریف و مفاهیم توسعه پایدار شهری، دیدگاه های نظری توسعه پایدار شهری، شاخص‌های توسعه پایدار شهری، شهر و پایداری اکولوژیکی، توسعه پایدار، مدیرست و برنامه‌ریزی، سکونت‌گاه‌های شهری و توسعه پایدار شهری، جهانی شدن و توسعه پایدار شهری موضوعات مورد بحث و بررسی در این کتاب‌اند.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
هر شهر به‌طور مستقل نیاز به توسعه دارد چه از لحاظ کالبدی- فضایی و چه از نظر فرهنگی و اجتماعی. بنابراین توسعه باید جوابگوی نیاز ساکنان شهری در صحنه‌ها باشد و بتواند امنیت آینده ساکنان را تضمین کند. این نیاز تحت‌تأثیر وضعیت‌های زیست‌محیطی و سیستم‌های اقتصادی، اجتماعی و حکومتی است. هرچند توسعه شهرها غالباً براساس طرح برنامه‌ریزی شده‌ای نیست، بلکه رشد و توسعه شهرها غالباً بدون پیش‌بینی، ناهماهنگ و ناموزون اتفاق می‌افتد. اما امروزه سعی می‌شود که توسعه شهرها براساس برنامه صورت گیرد و از نزول استانداردهای زندگی در محیط شهری نکاهد. بنابراین جهت جلوگیری از کاهش استاندارد زندگی و توسعه پایدار، نیاز به راهبردهایی داریم که بتواند ما را در رسیدن به توسعه پایدار که متضمن خطرات کمتری برای ساکنان شهری و محیط زیست باشد، یاری نماید. لذا دیدگاه توسعه پایدار عناصر کلی جهت نیل به این هدف را به شرح زیر ارائه می‌نماید:
کاربر ۲۶۶۴۰۷۲

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۴/۱۰
تعداد صفحات۲۱۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۴/۱۰