با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سپهر فضیلت (گفتارهایی درباره شخصیت امام علی علیه السلام)

دانلود و خرید کتاب سپهر فضیلت (گفتارهایی درباره شخصیت امام علی علیه السلام)

۵٫۰ از ۳ نظر
۵٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سپهر فضیلت (گفتارهایی درباره شخصیت امام علی علیه السلام)  نوشته  محمدعلی انصاری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب سپهر فضیلت (گفتارهایی درباره شخصیت امام علی علیه السلام)

از زبان رسول مکرم اسلام (ص) نقل شده است که: "ذِکرُ عَلِی عِبَادَةٌ"؛ یعنی یاد امام علی (ع) عبادت است؛ عبادتی که خود، زمینه‌ساز بسیاری از عبادات دیگر است. امیرالمؤمنین علی (ع) بزرگ مردی الهی است که انسان را به افق‌های بلند انسانیت و نهان‌خانهٔ جمال مستور الهی رهنمون می‌کند. شناخت مناقب و فضایل این شاهباز سپهر فضیلت، از سویی نشانگر عظمت آفرینش خداوندی و مقصود حضرت حق از خلقت بنی آدم است و از سوی دیگر هویداگر جمال سیر انسان تا بلندای معرفت و حقیقت. بررسی مراحل مختلف عمر پربرکت امام علی (ع) می‌تواند بزرگ‌ترین آموزگار انسان در تمام منازل زندگی باشد. آنچه در این دفتر فراهم آمده است نیز شرح عشق‌ورزی به ساحت مبارک این امام همام است که پس از چندی مجال عرضهٔ آن دست داده است و در قالب چهار فصل تقدیم مشتاقان کوی ولایت حضرت امیرالمؤمنین، علی بن ابی‌طالب (ع) می‌گردد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Red robin
۱۳۹۸/۰۶/۲۰

واقعن کتاب خیلی خوب و مفیدی بود

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
چه کسی از میان شما حاضر است امروز اولین کسی باشد که به من ایمان می‌آورد و اعتماد می‌کند و همراهم می‌شود، تا او وزیر و وصی و خلیفهٔ من باشد؟ روز اول ابولهب مجلس را بر هم زد و نگذاشت رسول خدا (ص) کار خود را انجام دهد. پیامبر (ص) برای بار دوم جلسه‌ای تشکیل داد اما در این جلسه نیز هیچ‌کس از بزرگان قریش حاضر نشد پاسخی مثبت به نبی مکرم اسلام (ص) بدهد، جز علی (ع) که وجود او سرشار از ایمان و ارادت به پیامبر (ص) بود. او در پاسخ به دعوت رسولش از جا برخاست و گفت: یا رسول‌الله، اگر رخصت دهید من به‌تمامی در اختیار شما هستم و گوش به امر شما داده‌ام. پیامبر (ص) دو مرتبهٔ دیگر نیز سخن خود را تکرار کرد؛ اما هر سه بار تنها علی (ع) دعوت ایشان را اجابت کرد. آنگاه رسول خدا (ص) فرمود: "أَنْتَ أَخِی وَ وَصِیی وَ وَزِیرِی وَ وَارِثِی وَ خَلِیفَتِی مِنْ بَعْدِی". تو برادر، وصی، وزیر، وارث و جانشین من، بعد از من هستی.
آیه

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۱۲/۱۵
تعداد صفحات۲۲۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۱۲/۱۵