با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سرمایه‌گذار هوشمند؛ اصول سرمایه‌گذاری بر اساس ارزش ذاتی

دانلود کتاب سرمایه‌گذار هوشمند؛ اصول سرمایه‌گذاری بر اساس ارزش ذاتی

۳٫۴ از ۱۶ نظر
۳٫۴ از ۱۶ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب سرمایه‌گذار هوشمند؛ اصول سرمایه‌گذاری بر اساس ارزش ذاتی

سرمایه‌گذاری در بازار بورس و اوراق بهادار می‌تواند زندگی مالی خوبی برای شما بسازد، اما به شرط آنکه بدانید چطور باید سرمایه‌گذاری کنید. در این میکروکتاب می‌خوانید که خرید و فروش سهام نه تنها بر پایه شانس و اقبال نیست، بلکه نیاز به صبر و دانش خوبی از بازار دارد. در واقع شما نیازی به تحلیل‌های زیاد و بازی با ارقام‌های سنگین هم ندارید، فقط باید اصولی را بدانید که بر اساس آنها بتوانید بیشترین سود را از سهام‌هایتان ببرید. وارن بافت این کتاب را بهترین کتاب برای سرمایه‌گذاری می‌داند و از کتاب‌های مرجع و بسیار مهم در بازار بورس و سرمایه‌گذاری شناخته می‌شود.

بنجامین گراهام، به عنوان پدر سرمایه‌گذاری ارزشی شناخته می‌شود. او یکی از معروفترین فعالین بورس در دهه ۶۰ میلادی بود که توانست نام خودش را به عنوان یک کارگزار حرفه‌ای برای همیشه در وال‌استریت ثبت کند. بنجامین کودکی سختی را در فقر گذراند اما توانست در سن ۲۵ سالگی بیش از ۵۰۰ هزار دلار درآمد ماهیانه داشته باشد. بنجامین از روش‌های و فرمول‌های مخصوص به خودش استفاده می‌کرد که بعدها با عنوان نظریه گراهام به شهرت زیادی رسید و افراد موفق بسیاری در وال‌استریت از آن استفاده کردند، به طور مثال وارن بافت یکی از ثروتمندان دنیا، تمام سرمایه‌گذاری‌های بورسی‌اش را بر اساس روش گراهام انجام می‌دهد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
Mehdi Chatta
۱۳۹۹/۰۱/۲۶

کتاب بسیار صریح، مختصر و کاربردیست. ارزش افزوده زیادی دارد

BEHNAM EBRAHIMI
۱۳۹۸/۱۰/۱۳

چرت. هیچ نکته علمی به درد بخوری نداشت

Ramtin
۱۳۹۹/۰۷/۰۳

با این کتاب میبینید که وارن بافت از چه‌ استادی پرورش یافته. . . حرفایی که گراهام میزنه تماما در استراتژی های وارن بافت مشهوده و چه بسا تکنیک های گراهام کامل تر و کاربردی تر هم هستند. . . خیلی‌جملات مختلف و کوتاهی از بزرگان

- بیشتر
Ghasemi_nm73
۱۳۹۹/۰۶/۰۸

برای موفقیت تو بازار بورس باید تحلیل تکنیکال رو حرفه ای بلد باشین و نیاز به دوره دیدن داره پیشنهاد من دوره غیر حضوری دکتر اویس باقریه برای آشنایی میتونین اینستا پیام بدین @ghasemi_nm73

کاربر ۱۶۶۵۶۳۶
۱۳۹۹/۰۱/۳۰

این یه کتاب دیگست اسمش همونه ولی دیگه محتویاتش تقریبا یک سوم شده

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶)
حقوقی که به مدیران خوب داده می‌شود هیچ وقت زیاد نیست. اما حقوقی که مدیران ضعیف دریافت می‌کنند همیشه بیشتر از حق‌شان است، چرا که آن‌ها ارزشی برای مالکان شرکت تولید نمی‌کنند.
optical
سود اصلی دلال در پیش‌بینی کردن و بهره بردن از نوسانات بازار نهفته است. اما سرمایه‌گذار سود اصلی‌اش را از خرید سهام به قیمت مناسب و نگه داشتن آن‌ها برای طولانی‌مدت کسب می‌کند.
sheikh
سرمایه‌گذارهای بی‌تجربه نظر همه افراد را می‌پرسند چرا که به اشتباه فکر می‌کنند دیگران دانش و تجربه فوق‌العاده‌ای دارند. سرمایه‌گذار باهوش می‌داند که این افراد دانش اندکی از کسب‌وکارهای خارج از حوزه تخصص‌شان دارند و با این توصیه‌ها با احتیاط کامل برخورد می‌کنند.
sheikh
دستیابی به نتایج رضایت‌بخش از سرمایه‌گذاری، آسان‌تر از چیزی است که بیشتر مردم فکر می‌کنند و دستیابی به نتایج فوق‌العاده دشوارتر از چیزی است که به نظر می‌رسد.
sheikh
. مدیریت مالی موثر مستلزم این است که پول سهامداران به شکلی استفاده شود که بیشترین سود را برای آن‌ها به همراه داشته باشد.
optical
فرآیند سرمایه‌گذاری عبارت است از تحلیل کردن، عمل کردن براساس اصول ایمنی و بازگشت سرمایه رضایت‌بخش.
optical

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۶ صفحه
نوع فایلePUB