با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
داستان گلستان

دانلود و خرید کتاب داستان گلستان

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب داستان گلستان  نوشته  سیدحسین میرکاظمی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب داستان گلستان

«داستان گلستان» مجموعه جالبی به همت سیدحسن میرکاظمی است که در آن با جهان گروهی از داستان‌نویسان ایرانی آشنا می‌شوید. این مجموعه با هدف بازگشت به مولفه‌های فرهنگ ایرانی در داستان‌نویسی گردآوری شده است و به آثار داستان‌نویسان استان گلستان در شش دهه می‌پردازد.

موقعیت جغرافیایی استان گلستان بستر خلاقیت و بروز داستان‌های قومی و منطقه‌ای است. این استان، موزهٔ مردم‌شناسی از مهاجران بلوچ، خراسانی، آذری، افغان، مازندرانی‌ها و قزاق‌هایی است که قبل یا بعد از انقلاب به این منطقه مهاجرت کرده‌اند. در گرگان، گویش محلی روستایی و غیربومی مهاجران رونق یافته و خارج از انتظار نخواهد بود که ادبیات داستانی مهاجران در استان گلستان پدید و قوام آید و طرق پرورش خود را در پیش گیرد. داستان‌نویسی امروز گلستان سمت‌وسو به رئالیسم و فرمالیسم بیهوده و مالیخولیایی ندارد و تهی از بار ذهنی نیست. کوشش داستان‌نویس گلستانی بر آن است که در به کارگیری صناعت داستان، ساختمان، فرم و تکنیک انسجام داشته و مسیر سالمی را رو به آینده در پیش بگیرد.

نعمت‌الله قاضی و پروین سپهری از داستان‌نویسان نسل اول استان گلستان هستند که در دههٔ سی شمسی آغاز به‌کار کردند. آثار آنان در زمرهٔ نخستین تجربه‌های ادبیات داستانی در گلستان به‌شمار می‌رود و اکثر آثارشان به صورت پاورقی منتشر و خوانده می‌شد. نسل دوم و سوم براساس صناعت داستانی جدید و آشنایی با شیوه‌های داستان‌نویسی و تئوری‌های ادبی، فرصت‌های پیش‌رو را با خلق آثار داستانِ امروز گلستان دنبال کردند و می‌کنند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶,۸۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۱/۱۴
تعداد صفحات۹۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۶,۸۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۱/۱۴