غلبه بر عزت نفس پایین با CBT (درمان‌شناختی - رفتاری)
۴٫۰از ۱۳ نظر

دانلود کتاب غلبه بر عزت نفس پایین با CBT (درمان‌شناختی - رفتاری)

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
۴٫۰از ۱۳ نظر
۴٫۰از ۱۳ نظر
۴٫۰از ۱۳ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب غلبه بر عزت نفس پایین با CBT (درمان‌شناختی - رفتاری)

لازم نیست که یک بحران یا رویداد منفی عزت‌نفس را پایین بیاورد. بعضی از ما احساس می‌کنیم که از این موضوع اگر نه در تمام زندگی، در بیشتر طول زندگیمان رنج برده‌ایم. ممکن است حتی از وجود آن باخبر نشده باشیم؛ آن می‌تواند خود را در عدم باور به اینکه ما می‌توانیم هرچه را که بخواهیم بدست آوریم، مردم ما را دوست خواهند داشت آنگونه که ما آرزو می‌کنیم، یا اینکه ما استحقاق شادی و رضایت در زندگیمان را داریم نشان دهد.

کتابی که پیش رو دارید، با روش درمانی شناختی– رفتاری (CBT)۱ با بیانی سلیس، روان و کاربردی، جهت کمک به افزایش عزت‌نفس پایین شما و رهایی از رنج‌هایی که تاکنون تجربه کرده‌اید، نگاشته شده است.

شایان ذکر است که هدف درمان شناختی– رفتاری (CBT) برخورد با افکار و باورهای منفی و رفتارهای ناکارآمدی است که شکل و شمایل یک چرخهٔ معیوب را به خود گرفته و باعث تداوم آن باورها می‌شود. درمان شناختی– رفتاری بدون تکلیف معنا ندارد و به این منظور در تمام فصول کتاب تمرین‌های متعددی طرح گردیده است.

در دوازده فصل کتاب به مباحثی که به اختصار اشاره می‌گردد، پرداخته شده است:

درک عزت‌نفس، دستیابی به اهداف خود، تأثیرات عزت‌نفس پایین در زندگی، تمایز بین افکار و احساسات، غلبه بر افکار منفی و مخرب، بپذیریم که هیچکس کامل نیست، یاد بگیریم که چگونه باجرأت باشیم و قاطعانه رفتار کنیم، چگونگی روش ارائهٔ عزت‌نفس خوب و مناسب، چگونه ارتباطات کلامی و غیرکلامی (زبان بدن) خود را بهبود ببخشیم، چگونه روابط بهتری را ایجاد کنیم، چگونه ویژگی‌ها و خصوصیات مثبت خود را کشف کنیم، چگونه احساس خوب و مناسبی داشته باشیم، چگونه تبدیل به انسان خوش‌بینی شویم، چگونه دامنهٔ امنیت و آسایش خود را گسترش دهیم و در نهایت چگونه از عیب‌یاب شخصی خود (PFF) فاصله گرفته و با پرورش تاب‌آوری و پذیرش خویشتن، در جهت بهبودی و رضایت از خود، با استفاده از تمرین‌ها و تکنیک‌های ارائه شده در کتاب، گام‌های رو به جلو را بسوی افزایش عزت‌نفس با موفقیت طی نموده و به دور از قضاوت خود و دیگران، با خود مهربان باشیم و به آرامش برسیم.

مطالعهٔ این کتاب را به دانشجویان رشتهٔ روانشناسی با کلیهٔ گرایش‌ها و رشتهٔ مشاوره پیشنهاد می‌کنیم. همچنین درمانگران مراکز روانشناختی و افراد علاقمند به موضوعات روانشناختی، بدلیل بیان سادهٔ کتاب و ارائهٔ راهکارهای اثربخش در زمینهٔ افزایش عزت‌نفس با روش درمانی شناختی – رفتاری (CBT) می‌توانند استفادهٔ بهینه‌ای از این اثر بنمایند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۰)
کاربر ۲۱۷۱۰۸۱
۱۳۹۹/۰۷/۱۰

این کتاب خیلی خوب و عالی ...من قبلا اعتماد به نفس پایینی داشتم ولی بعد از خواندن این کتاب اعتماد به نفسم به طرز عجیبی افزایش پیدا کرد واقعا دم نویسندش گرم

کاربر ۱۵۰۶۳۴۹
۱۳۹۹/۰۷/۰۷

عالی بود واقعا و کاربردی....

t.ftm.s
۱۳۹۹/۰۶/۰۵

سلام کتاب خیلی خوبیه.من برای بار دوم که میخوام این کتاب رو مرور کنم .. اگر اصولی و قدم به قدم پیش برید نتیجه اش رو میبینید! بهتون یاد میده چطور از احساسات و تفکراتون اگاه باشید .. کتاب خوبیه پیشنهادش میکنم

کاربر ۱۳۷۷۳۲۱
۱۳۹۹/۰۲/۱۹

کتاب خیلی اصولی مراحل رو توضیح میده و من از روش هاش استفاده کردم و مرحله مرحله برید جلو واقعا تاثیر گذاره . توصیه‌میشه

geneva
۱۳۹۸/۱۲/۰۲

محتوای کتاب خیلی اصولی کمک می‌کنه تا بتونید عزت نفسی که شاید حتی از کودکی‌از‌دست داده باشید رو بازهم بدست بیارید اما ترجمه خیلی خیلی بدی داره‌ انگار از روی گوگل ترنسلیت کپی شده

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۷۶)
هرچه عزت‌نفس ما کمتر باشد، توقعات ما بیشتر است.
Forest ♂️
هرچه بیشتر احساس بی‌کفایتی کنیم بیشتر انتقاد می‌کنیم – چنین بنظر می‌رسد که اگر ایراد و اشکالی در دیگران پیدا کنیم، خودمان را بالا می‌کشیم. در حالی که اینگونه نیست.
Forest ♂️
اگر ما خودمان را دوست نداریم، چرا باید بپذیریم دیگران ما را دوست داشته باشند؟
Forest ♂️
بیایید خودتان "بهترین دوست" خود شوید
乙_みG
اگر بر قضاوت نکردن روی دیگران کار کنید، با خودتان مهربان‌تر خواهید شد.
Forest ♂️
در مورد خودتان حس خوبی داشته باشید حتی زمانی که در آن بالاها (جایگاه بالایی) نیستید.
Forest ♂️
داشتن حس خوب در مورد خودتان اصلاً جرم نیست!
乙_みG
اگر می‌خواهید حس خوبی در مورد خودتان داشته باشید باید واقع‌گرایانه فکر کنید نه منفی‌گرایانه.
Forest ♂️
پاسخ عصبانیت را با عصبانیت ندهید- سعی کنید خشم خود را با ملایمت و شفقت پاسخ دهید. این ضعف نیست بلکه قدرت است
Forest ♂️
انجام کارهای نوع‌دوستانه، نه تنها اعتماد به نفس شما را بالا می‌برد بلکه احساسات مثبت با شما باقی خواهند ماند به جای اینکه از میان بروند.
Forest ♂️

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۳۱ صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۲/۱۲
تعداد صفحات۲۳۱صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۲/۱۲