با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
غلبه بر عزت نفس پایین با CBT (درمان‌شناختی - رفتاری)

دانلود و خرید کتاب غلبه بر عزت نفس پایین با CBT (درمان‌شناختی - رفتاری)

۳٫۹ از ۲۰ نظر
۳٫۹ از ۲۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب غلبه بر عزت نفس پایین با CBT (درمان‌شناختی - رفتاری)  نوشته  استفان پالمر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب غلبه بر عزت نفس پایین با CBT (درمان‌شناختی - رفتاری)

لازم نیست که یک بحران یا رویداد منفی عزت‌نفس را پایین بیاورد. بعضی از ما احساس می‌کنیم که از این موضوع اگر نه در تمام زندگی، در بیشتر طول زندگیمان رنج برده‌ایم. ممکن است حتی از وجود آن باخبر نشده باشیم؛ آن می‌تواند خود را در عدم باور به اینکه ما می‌توانیم هرچه را که بخواهیم بدست آوریم، مردم ما را دوست خواهند داشت آنگونه که ما آرزو می‌کنیم، یا اینکه ما استحقاق شادی و رضایت در زندگیمان را داریم نشان دهد.

کتابی که پیش رو دارید، با روش درمانی شناختی– رفتاری (CBT)۱ با بیانی سلیس، روان و کاربردی، جهت کمک به افزایش عزت‌نفس پایین شما و رهایی از رنج‌هایی که تاکنون تجربه کرده‌اید، نگاشته شده است.

شایان ذکر است که هدف درمان شناختی– رفتاری (CBT) برخورد با افکار و باورهای منفی و رفتارهای ناکارآمدی است که شکل و شمایل یک چرخهٔ معیوب را به خود گرفته و باعث تداوم آن باورها می‌شود. درمان شناختی– رفتاری بدون تکلیف معنا ندارد و به این منظور در تمام فصول کتاب تمرین‌های متعددی طرح گردیده است.

در دوازده فصل کتاب به مباحثی که به اختصار اشاره می‌گردد، پرداخته شده است:

درک عزت‌نفس، دستیابی به اهداف خود، تأثیرات عزت‌نفس پایین در زندگی، تمایز بین افکار و احساسات، غلبه بر افکار منفی و مخرب، بپذیریم که هیچکس کامل نیست، یاد بگیریم که چگونه باجرأت باشیم و قاطعانه رفتار کنیم، چگونگی روش ارائهٔ عزت‌نفس خوب و مناسب، چگونه ارتباطات کلامی و غیرکلامی (زبان بدن) خود را بهبود ببخشیم، چگونه روابط بهتری را ایجاد کنیم، چگونه ویژگی‌ها و خصوصیات مثبت خود را کشف کنیم، چگونه احساس خوب و مناسبی داشته باشیم، چگونه تبدیل به انسان خوش‌بینی شویم، چگونه دامنهٔ امنیت و آسایش خود را گسترش دهیم و در نهایت چگونه از عیب‌یاب شخصی خود (PFF) فاصله گرفته و با پرورش تاب‌آوری و پذیرش خویشتن، در جهت بهبودی و رضایت از خود، با استفاده از تمرین‌ها و تکنیک‌های ارائه شده در کتاب، گام‌های رو به جلو را بسوی افزایش عزت‌نفس با موفقیت طی نموده و به دور از قضاوت خود و دیگران، با خود مهربان باشیم و به آرامش برسیم.

مطالعهٔ این کتاب را به دانشجویان رشتهٔ روانشناسی با کلیهٔ گرایش‌ها و رشتهٔ مشاوره پیشنهاد می‌کنیم. همچنین درمانگران مراکز روانشناختی و افراد علاقمند به موضوعات روانشناختی، بدلیل بیان سادهٔ کتاب و ارائهٔ راهکارهای اثربخش در زمینهٔ افزایش عزت‌نفس با روش درمانی شناختی – رفتاری (CBT) می‌توانند استفادهٔ بهینه‌ای از این اثر بنمایند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۴)
geneva
۱۳۹۸/۱۲/۰۲

محتوای کتاب خیلی اصولی کمک می‌کنه تا بتونید عزت نفسی که شاید حتی از کودکی‌از‌دست داده باشید رو بازهم بدست بیارید اما ترجمه خیلی خیلی بدی داره‌ انگار از روی گوگل ترنسلیت کپی شده

نعنا🌱
۱۳۹۹/۰۹/۰۹

تا حدودی کتاب کاملی در این مبحث است، اما بسیار کند و سخت پیش بردمش. ترجمه ایراداتی داشت و متن چندان روانی نداشت. فکر می‌کنم در این زمینه کتاب‌های مفیدتر با چهارچوب و متن بهتری وجود داشته باشد.

Shadi
۱۳۹۹/۱۰/۰۲

کتابی فوق العاده، کاربردی و تاثیرگذار برای هرکس که بخواد واقعا شخصیتش و قوی و باارزش کنه. از بهترین کتابایی بود که برای بهبود عزت نفس و اعتماد بنفس خوندم 👌👌👌👌👌

HOllOWMAN
۱۳۹۹/۰۹/۱۶

مطالب کتاب مفید بود، اما متاسفانه ترجمه چندان روان نبود و عدم وجود تناسب میان جملات پایه و پیرو در برخی جملات از سرعت خوانش بنده کاست و موجب شد که برای فهم و درک برخی بخش‌های کتاب، تعدادی از

- بیشتر
Forest ♂️
۱۳۹۸/۰۳/۳۰

این کتاب قطعا جزو بهتریگ کتاب ها عزت نفسه و قطعا میتونه کمک کننده باشه. اگر به طور جد دوست دارید عزت نفستون رو افزایش بدید، این کتاب بهترین گزینست. ترجمه ی اصلا خوبی نداره ولی یکم که بگذره بهش

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۹۶)
هرچه عزت‌نفس ما کمتر باشد، توقعات ما بیشتر است.
Forest ♂️
هرچه بیشتر احساس بی‌کفایتی کنیم بیشتر انتقاد می‌کنیم – چنین بنظر می‌رسد که اگر ایراد و اشکالی در دیگران پیدا کنیم، خودمان را بالا می‌کشیم. در حالی که اینگونه نیست.
Forest ♂️
اگر ما خودمان را دوست نداریم، چرا باید بپذیریم دیگران ما را دوست داشته باشند؟
Forest ♂️
بیایید خودتان "بهترین دوست" خود شوید
乙_みG
اگر بر قضاوت نکردن روی دیگران کار کنید، با خودتان مهربان‌تر خواهید شد.
Forest ♂️
در مورد خودتان حس خوبی داشته باشید حتی زمانی که در آن بالاها (جایگاه بالایی) نیستید.
Forest ♂️
داشتن حس خوب در مورد خودتان اصلاً جرم نیست!
乙_みG
پاسخ عصبانیت را با عصبانیت ندهید- سعی کنید خشم خود را با ملایمت و شفقت پاسخ دهید. این ضعف نیست بلکه قدرت است
Forest ♂️
اگر می‌خواهید حس خوبی در مورد خودتان داشته باشید باید واقع‌گرایانه فکر کنید نه منفی‌گرایانه.
Forest ♂️
انجام کارهای نوع‌دوستانه، نه تنها اعتماد به نفس شما را بالا می‌برد بلکه احساسات مثبت با شما باقی خواهند ماند به جای اینکه از میان بروند.
Forest ♂️

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۳۱ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۲/۱۲
تعداد صفحات۲۳۱صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۲/۱۲