با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب بنی‌اسماعیل، بنی‌اسرائیل و آخرالزمان اثر اسماعیل شفیعی سروستانی

دانلود و خرید کتاب بنی‌اسماعیل، بنی‌اسرائیل و آخرالزمان

۴٫۴ از ۸ نظر
۴٫۴ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بنی‌اسماعیل، بنی‌اسرائیل و آخرالزمان  نوشته  اسماعیل شفیعی سروستانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب بنی‌اسماعیل، بنی‌اسرائیل و آخرالزمان

در جست‌وجوی بلندترین، پرسابقه‌ترین و ریشه‌دارترین اختلاف حادث شده میان دو قوم که دامنهٔ تأثیرات آن هزاره‌ها را درنوردیده و به عصر ما رسیده است، به دو قوم مشهور «بنی‌اسماعیل» و «بنی‌اسرائیل»، از فرزندان حضرت ابراهیم خلیل الرّحمان (ع) می‌رسیم؛ واقعه‌ای که در شکل‌گیری وجوه بسیاری از مناسبات فرهنگی و تمدّنی انسان معاصر در عصر حاضر مؤثّر افتاده و در بنای تاریخ آینده نیز نقش‌آفرین خواهد بود. پا گرفتن بنیاد سه دین توحیدی موسوی، عیسوی و محمّدی در دامن حضرت ابراهیم، تقدیر خداوند متعال و مرضیّ رضای ایشان بود؛ امّا ادبار و روی‌گردانی جماعتی از «بنی‌اسرائیل» و چشم دوختن به مجموعه‌ای از تدابیر انسانی برای رقم زدن به سرنوشتی متفاوت با مشیّت الهی، نتیجه‌ای جز ابتلای دراز مدّت فرزندان آدمی به مجموعه‌ای از فتنه‌ها و به گمراهی غلتیدن نسل‌های بسیاری را در طول تاریخ، در پی نداشت. این‌همه نیز از گمانی خام نشئت گرفته بود؛ گمان تلخِ مغلول‌الید بودن حضرت باری‌تعالی و آزادی آدمی برای رقم زدن به همهٔ تقدیرات، خارج از اراده و مشیّت قادر متعال. تاریخ بلند چهارهزار سالهٔ رفته بر ساکنان زمین به نحو عام و ساکنان شرقی «دریای مدیترانه» (خاورمیانه) به نحو خاص با همهٔ فراز و فرودهای فرهنگی و تمدّنی‌اش، تاریخ این جدال و رویارویی بنی‌اسرائیل و بنی‌اسماعیل است. بی‌گمان، اثبات این مدّعا، نیازمند شواهد بسیاری از میان وقایع گذشته و جریانات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی عصری جاری است و این رساله، تبیین این نظریّه و بیان مستندات لازم در این‌باره است. این اثر با مراجعه به منابع تاریخی و متّکی به مستندات روایی و حدیثی، در پی آن است تا اثبات کند این دو طایفه، از روز نخست، در جادّهٔ تاریخ، همچون دو ارّابهٔ تیزتک و در رقابتی سخت تاخته و تا امروز پیش آمده‌اند و همچنان نیز تا رخداد بزرگ وعده داده شده، یعنی ظهور موعود آخرالزّمان از نسل جناب ابراهیم خلیل الرّحمان (ع) پیش خواهند رفت تا دانسته شود امر خداوند حکیم تحقّق‌یافتنی است نگارنده خوانندگان محترم را برای مطالعهٔ دقیق‌تر تحوّلات تاریخی و فرهنگی عهدها و عصرهای پیشین، به مجموعهٔ هشت جلدی «سیر تاریخی و فرهنگی قبیلهٔ لعنت» (منتشر شده در طاقچه) ارجاع می‌دهد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
Omid H
۱۳۹۹/۰۷/۲۰

برای من که در این موضوعات مطالعه می کنم خییییییلی جذاب بود و مطالب نابی داشت که خیلی بهم کمک کرد.

MAHDInp
۱۳۹۹/۰۵/۲۰

کتاب خوبیه با متنی خوب بنظرم برا هر بنی ادمی! لازمه که یدور این کتابو بخونه و بفهمه چه بر سر اجدادش اومده و چی شده که نسل بشر امروز به اینجا رسیده البته از جنبه ادیان و مذاهب

💜Jeesika💜
۱۴۰۰/۰۳/۱۲

خیلی عالیه و خیلی آموزنده ....👏👏👏 واقعا به نظرم این کتاب رو همه انسانها باید بخونه

ایمان محمود شمس آبادی
۱۴۰۰/۰۷/۲۳

نکات و گوشه های دیگری از زندگی حضرت ابراهیم ع رو که تا حالا جایی نشنیدم توضیح و بیان می‌کنه. همچنین ناگفته های از قوم بنی اسراییل که تا حالا جایی در عموم گفته نشده.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶)
مسلمانان به جای آنکه پا جا پای انبیای عظام الهی بگذارند، پا جا پای اشرار «بنی‌اسرائیل» گذاشتند.
MAHDInp
پیامبر اکرم (ص) به رخدادهای مشترک و بدون کم و زیاد در میان بنی‌اسرائیل و بنی‌اسماعیل اشاره کرده و فرمودند: «یکُونُ فِی هَذِهِ الْأُمَّةِ کُلُّ مَا کَانَ فِی بَنِی إِسْرَائِیلَ حَذْوَ النَّعْلِ بِالنَّعْلِ وَ حَذْوَ الْقُذَّةِ بِالْقُذَّة؛ هر اتّفاقی که در بنی‌اسرائیل رخ داد، در این امّت هم رخ می‌دهد. قدم جای قدم آنان می‌گذارند و تیر به همانجا که آنان زدند، می‌زنند.»
MAHDInp
«آدم ابو البشر (ع) نهصد و سی سال زندگانی کرد و نوح (ع) دو هزار و چهار صد و پنجاه سال و ابراهیم (ع) صد و هفتاد و پنج سال و اسماعیل بن ابراهیم (ع) صد و بیست سال و اسحاق بن ابراهیم (ع) صد و هشتاد سال و یعقوب بن اسحاق، صد و بیست سال و یوسف بن یعقوب (ع) صد و بیست سال و موسی (ع) صد و بیست و شش سال و هارون (ع) صد و سی و سه سال و داوود (ع) صد سال و پادشاهی او چهل سال بود و سلیمان بن داود (ع) هفتصد و دوازده سال زندگانی کرد.»
ali mo
از جمله وقایع مشابه و مشترک در میان «بنی‌اسرائیل» و امّت پیامبر آخرالزّمان، ماجرای «سدّ الابواب» است. سدّ الابواب به معنای مسدود کردن درهاست و به واقعه‌ای اشاره دارد که طیّ آن، پیامبر اسلام (ص) به امر پروردگار، درب همهٔ خانه‌هایی را که به «مسجدالنّبی» در «مدینه» باز می‌شدند، مسدود ساخت.
ایمان محمود شمس آبادی
محتوای میثاق الست امام باقر (ع) دربارهٔ محتوا ومضمون این میثاق و مقامی که درآن، پیمان از جمیع خلق‌الله اخذ شده است، فرمودند: «به تحقیق خداوند از شیعیان ما آنگاه که در عالم ذرّ بودند، به ولایت ما پیمان گرفت
ایمان محمود شمس آبادی
«فَتَلَقَّی آدَمُ مِنْ رَبِّهِ کَلِمات» پس رو به من کردند و فرمودند: «صفوان! به درستی که خداوند متعال به آدم الهام کرد تا نگاهی به جانب عرش انداخت، پس پنج شبح از نور دید که خداوند را تسبیح و تقدیس می‌کردند. آدم گفت: «پروردگارا! اینان کیانند؟»
ایمان محمود شمس آبادی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۸۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۱/۰۱
شابکundefined
تعداد صفحات۴۸۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۱/۰۱