با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب نام‌ها و لقب‌های فاطمه‌زهرا علیها‌السلام اثر علیرضا سبحانی‌نسب

دانلود و خرید کتاب نام‌ها و لقب‌های فاطمه‌زهرا علیها‌السلام

۵٫۰ از ۳ نظر
۵٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نام‌ها و لقب‌های فاطمه‌زهرا علیها‌السلام  نوشته  علیرضا سبحانی‌نسب  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب نام‌ها و لقب‌های فاطمه‌زهرا علیها‌السلام

یکی از راه‏‌های تهاجم فرهنگی، تهی نمودن یک جامعه از پشتوانه فرهنگِ خودی او است. پیشینه فرهنگی هر ملّت، جلوه‏‌هایی دارد که دور افتادن از آن، خود یکی از هدف‏‌های مهاجمانِ فرهنگی است. نام بزرگان، فرزانگان، پاکان و اولیای خداوند جزئی از فرهنگ ما است. از این رو، سفارش شده تا نام آن بزرگان را برای فرزندان خویش برگزینیم و آنان را فراموش نکنیم؛ زیرا فراموش کردن هر جزئی از فرهنگ کم‏‌کم تمدن و پیشینه یک جامعه را از بین می‌برد. از سوی دیگر هم‏نامی با اولیای الاهی، از آثار سازنده ولایت و مهرورزی است؛ که در شکل‏‌گیری شخصیت معنوی و اخلاقی افراد بسیار مؤثر است. در معارف دینی سفارش فراوانی بر گزینش نام پرهیزکاران و شخصیت‏‌های برجسته، برای فرزندان شده است. همچنین تأکید شده، مسلمانان از برگزیدن نام‏‌های نامناسب برای فرزندان خود بپرهیزند، نام‏‌هایی که از مفاهیم نازیبا نشان دارد و یاد آور افراد ناپاک تاریخ است. جای بحث نیست که هنگام گفتمان علمی، آشنایی با زبان بیگانه لازم است؛ اما در صحنه زندگی، باید هویت اسلامی و ملّی هر ملتی محفوظ بماند و دستخوش دگرگونی نشود. با احساس این درد، بر آن شدیم تا با الهام‏‌گیری از نام‏‌ها و لقب‏‌های شخصیت والامقامِ حضرت «فاطمه زهرا علیهاالسلام» جامعه عزیز را، به حرکتی مقدّس در «برگزیدن نام‏‌های نیک، پر محتوا و معرفت‏‌زا» برای فرزندان خویش فراخوانیم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
سیّد جواد
۱۳۹۸/۱۱/۲۶

کتاب ۲۴۰ از کتابخانه همگانی، کتابی خوب و بسیار مفید مخصوصا برای افرادی که دنبال نامگذاری نیکو برای فرزندانشان هستند. ۵۴ اسم و لقب حضرت زهرا سلام الله علیها ذکر شده و تعدادی از آنها که معروف تر هستند ، بصورت کامل

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۸)
امام رضا علیه‌السلام فرمود: نخستین نیکی پدر به فرزندش این است که نام خوبی برای او برگزیند، پس برای فرزند خود نام نیک برگزینید
سیّد جواد
دختر پیامبر ـ که محور پنج تن آل عباست ـ نخستین فردی است که پای در بهشت می‌نهد
سیّد جواد
آفرینش، طفیل هستی زهرا است.
سیّد جواد
تنها خدا، پیامبر و وصی پیامبر توانستند عظمت فاطمه را دریابند و بس.
سیّد جواد
پیامبر گرامی اسلام صلی‌الله‌علیه‌و‌آله فرمود: مَنْ دَعا رَجُلاً بِغَیرِ اسْمِهِ لَعَنَتْهُ الْمَلائِکهُ؛ هر کس دیگری را به چیزی جز نامش بخواند فرشتگان او را لعنت می‌کنند.
سیّد جواد
هنگامی که پیامبر و عزیزانش زیر عبای یمانی قرار گرفتند و آیه تطهیر درباره آنان نازل گردید، جبرئیل از خداوند پرسید: زیر عبای یمانی چه کسانی هستند؟ خداوند پاسخ داد: هُمْ أهْلُ بَیتِ النُّبُوَّهِ وَ مَعْدَنُ الرِّسالَهِ؛ هُمْ فاطِمَهُ وَ أبُوها وَ بَعْلُها وَ بَنُوها؛ آنان خاندان پیامبر و سر چشمه رسالت‌اند. آنان عبارتند از فاطمه، پدر فاطمه، شوهر فاطمه و فرزندان فاطمه.
سیّد جواد
پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌و‌آله فرمود: مَنْ وُلِدَ لَهُ أرْبَعَهُ أوْلادٍ لَمْ‌یسُمِّ أحَدَهُمْ بِاسْمِی فَقَدْ جَفانِی؛ هر کس چهار پسر داشته باشد و نام یکی از آنان را «محمّد» نگذارد، بر من جفا کرده است.
سیّد جواد
مفضّل از امام صادق علیه‌السلام پرسید: چه کسی حضرت فاطمه علیهاالسلام را غسل داد؟ امام صادق علیه‌السلام فرمود: امیرمؤمنان علیه‌السلام فاطمه زهرا علیهاالسلام را غسل داد. این سخن برای راوی سنگین به نظر رسید. امام علیه‌السلام فرمود: مثل این که از این خبر در شگفتی؟! گفتم: فدایت گردم همین گونه است. امام فرمود: لاتَضیقَنَّ فَإِنَّها «صِدِّیقَهٌ» لَمْ‌یکنْ یغْسِلُها إِلاّ صِدِّیقٌ. أ ما عَلِمْتَ أَنَّ مَرْیمَ لَمْ‌یغْسِلْها إِلاّ عِیسی؛ این سخن برایت هیچ سنگین نباشد؛ زیرا زهرا علیهاالسلام «صدیقه» است و صدیقه را تنها صدیق غسل می‌دهد. مگر نمی‌دانی حضرت مریم علیهاالسلام را که صدیقه بود کسی جز حضرت عیسی علیه‌السلام غسل نداد؟
سیّد جواد

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۵/۰۷/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۷۲۳-۲۱۴-۲
دسته بندی
تعداد صفحات۲۰۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۶,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۵/۰۷/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۷۲۳-۲۱۴-۲