با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اصول فیزیک

دانلود و خرید کتاب اصول فیزیک

۲٫۸ از ۴ نظر
۲٫۸ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اصول فیزیک  نوشته  میلاد اسکندر‌دوست  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب اصول فیزیک

با وجود پیچیدگی حیرت‌انگیز و بی‌نظمی ظاهری که در جهان دیده می‌شود اما جهان تحت سلطه قوانین فیزیک است. میلاد اسکندردوست در این کتاب، شما را با اساسی‌ترین قوانین کائنات آشنا می‌کند. قوانین مربوط به الکتریسته و رساناها، اصطکاک، انقباض و انبساط، اتم‌ها، چگالی، انرژی و فیزیک کوانتوم، انرژی هسته‌ای، ماده تاریک، نسبیت، جرم و حجم، نظریه‌های میدان‌های کوانتومی، گرانش اینشتین، گرانش نیوتون، کیهان‌شناسی نیوتونی، سیاه‌چاله‌ها و چندین مبحث مهم و اساسی فیزیک در این کتاب به زبان ساده و برای همه علاقه‌مندان به فیزیک بیان شده‌است. درباره «انفجار بزرگ» در این اثر می‌خوانید: «در سال ۱۹۱۷، البرت اینشتین علم کیهان شناسی مدرن را خلق کرد و اولین مدل کیهان شناختی خود را بر مبنای نظریه نسبیت عام خود، ارائه کرد. اینشتین کشف کرد که جهان مانند مدل نیوتن نامحدود نیست. در نظریه اینشتین، ماهیت هندسه فضا، اقلیدسی نیست و دران فضا انحنای مثبت و جهان محدود میباشد. اینشتین توانست شعاع انحنای فضا را از چگالی جهان بدست اورد. اندازه‌گیری چگالی جهان از طریق شمارش و اندازه‌گیری جرم کهکشان‌ها و نیز براورد توزیع آنها میسر است. کیهان‌شناسی مدرن از نظریه نسبیت عام اینشتین برخاسته است و پیش‌گویی انبساط عالم از بزرگترین و عجیب‌ترین دستاوردهای این نظریه است. جهان شناسی (کیهان شناسی) که زمانی مربوط به فلسفه و دیگر مباحث غیر علمی تلقی می‌شد با ظهور علم فیزیک توسط نیوتن وارد قلمروی علمی محض شد.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
ehsun
۱۳۹۹/۱۱/۱۹

بهترین و ساده ترین و مفید ترین خلاصه برای فیزیک ، واقعا به طرز عجیبی ساده است ولی واقعا مطالب فوق‌العاده ای رو بررسی کرده

majid001
۱۳۹۸/۰۷/۰۵

بنظرم کتاب بصورت خیلی ساده نوشته نشده،. شروع کتاب خود نشانگر این موضوع هست که ساده وارد تعاریف فیزیک نمیشود ،،،

dandy_mhr
۱۴۰۰/۰۱/۲۲

لطفا در بی نهایت بگذارید

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۴۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۰/۱۷
دسته بندی
تعداد صفحات۱۴۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۰/۱۷