با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ترجمه‌ی حدیث عنوان بصری؛ دستورالعمل امام صادق (ع) به آرزومندان سیر و سلوک الی‌الله

دانلود و خرید کتاب ترجمه‌ی حدیث عنوان بصری؛ دستورالعمل امام صادق (ع) به آرزومندان سیر و سلوک الی‌الله

۴٫۶ از ۲۸ نظر
۴٫۶ از ۲۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ترجمه‌ی حدیث عنوان بصری؛ دستورالعمل امام صادق (ع) به آرزومندان سیر و سلوک الی‌الله  نوشته  واحد پژوهش انتشارات مسجد مقدس جمکران  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ترجمه‌ی حدیث عنوان بصری؛ دستورالعمل امام صادق (ع) به آرزومندان سیر و سلوک الی‌الله

وایت عنوان بصری درباره سفارش امام جعفر صادق ـ (علیه‌السلام) ـ به علاقه مندان سیر و سلوک إلی الله، دستوری بسیار کارساز و اساسی است. در راستای گذشتن از نفس امّاره و خواهش‌های مادی و طبعی و شهوی و غضبی که غالباً از کینه و حرص و شهوت و غضب و زیاده‌روی در تلذّذات برمی‌خیزند.

مرحوم قاضی، استاد روحانی علامه طباطبائی و عده‌ای دیگر از بزرگان دستور می‌دادند به شاگردان و مریدان سیر و سلوک إلَی الله تا روایت عنوان بصری را بنویسند و بدان عمل کنند و علاوه بر این می‌فرموده‌اند باید آن را در جیب خود داشته باشند و هفته ای یکی ـ دو بار آن را مطالعه کنند. این روایت بسیار مهم است و حاوی مطالبی بس نورانی و جامع در بیان مقام عبودیت و تسلیم و رضا، و کیفیت معاشرت و کیفیت و مقدار غذا و کیفیت تحصیل علم، و کیفیت حِلم و مقدار شکیبایی و بردباری و تحمل شدائد در برابر گفتار هرزه‌گویان است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۵)
امیری حسین
۱۳۹۸/۰۱/۲۴

اگر مشتاق دانستن سه مورد زیر هستید ، این حدیث را بخوانید: ١-علم چیست و چگونه حاصل می شود؟ ٢-حقیقت "عبودیت"چیست؟و چه فایده ای دارد؟ ٣-٩ توصیه ی امام صادق علیه السلام به همه ی سالکان راه حق و حقیقت چیست؟

2A.amative...
۱۳۹۹/۰۱/۱۹

حدیث عُنْوَانِ بَصْرِی! یکی از بهترین راهکار ها برای زندگی بهتر است. غلو نمی کنم! اگر فرد جستجو گری هستید، حتماً مطالعه کنید!

Zahra
۱۳۹۹/۰۲/۰۱

واقعا عالی. امام صادق علیه السلام در گفتگویی کوتاه نکاتی را به راوی حدیث میفرمایند که برنامه زندگی واقعی است. خیلی از اشکالات خودم را در همین چند دقیقه که برای خواندن حدیث گذاشتم پیدا کردم. خداوند توفیق عمل عنایت

- بیشتر
s.latifi
۱۳۹۸/۱۱/۱۱

عالی

حسین(ع) همه جا با ماست
۱۳۹۸/۰۴/۰۹

نسیم جان فزای کلام امام صادق معرکه بود آقای قاضی به دوچیز خییلی توصیه میکردن درکنار زیارت عاشورا این حدیث را توصیه کردن و گفتن در جیب خودتون داشته باشید هرروز بخوانید.

Z Pourmandi
۱۳۹۹/۰۲/۰۳

کتاب متن و ترجمه حدیث کوتاهی از امام صادق علیه السلام به عنوان بصری است که شمل نکاتی بس بلند و مهم است. از آن کتاب‌هاست که باید جلوی دست داست و بارها و بارها خوند و برنامه عملی برای انجام

- بیشتر
فدایی صاحب الزمان(عج)
۱۳۹۹/۰۶/۱۹

این حدیث رو قبلا شنیدم و دوست داشتم بازم کتابش رو داشته باشم اگه کسی شرح این حدیث رو میخواد توی ایتا کلمه امینی خواه رو جستجو کنید، کانال آقای امینی خواه رو براتون میاره، صحبت های ایشون بصورت صوتی در

- بیشتر
🌸فطرس🌸
۱۳۹۹/۰۷/۱۰

حدیث عنوان بصری، از جمله احادیثی است که یکسری از علما توصیه کردند که حتما بر خواندن و تفکر در آن مداومت داشته باشیم چرا که توصیه های حضرت در رابطه با کنترل نفس در زبان، تغذیه، معاشرت ها و....است

- بیشتر
کاربر ۹۹۵۸۲۰
۱۳۹۹/۰۱/۰۹

عالی و درجه یک

کاربر ۲۴۹۱۳۸۵
۱۳۹۹/۰۸/۲۷

بسیار عالی، ان شاالله عامل باشیم

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۲)
عرض کردم: از خداوند درخواست کردم تا قلب شما را نسبت به من مهربان کند و از علم شما روزی‌ام فرماید. امید دارم خداوند آنچه را که درباره وجود شریف شما خواسته‌ام،‌ اجابت نماید. حضرت فرمودند: ای اباعبدالله! علم به آموختن نیست. علم نوری است که در قلب کسی که خداوند تبارک و تعالی هدایت او را اراده نموده، قرار می‌گیرد. بنابراین،‌ اگر علم می‌خواهی، ابتدا باید حقیقت عبودیّت (بندگی) را در وجود خودت بطلبی؛ و به واسطه عمل کردن به علم، طالب علم باشی؛ و از خداوند طلب فهم کن تا (علم را) به تو بفهماند.
مادر بزرگ علی💝
حضرت فرمودند: ای اباعبدالله! علم به آموختن نیست. علم نوری است که در قلب کسی که خداوند تبارک و تعالی هدایت او را اراده نموده، قرار می‌گیرد. بنابراین،‌ اگر علم می‌خواهی، ابتدا باید حقیقت عبودیّت (بندگی) را در وجود خودت بطلبی؛ و به واسطه عمل کردن به علم، طالب علم باشی؛ و از خداوند طلب فهم کن تا (علم را) به تو بفهماند.
s.latifi
«باید آن را در جیب خود داشته باشید و هفته‌ای یکی دو بار آن را مطالعه کنید»
s.latifi
فرمودند: کنیه‌ات چیست؟ گفتم: اباعبدالله. فرمودند: خداوند کنیه‌ات را ثابت گرداند و تو را موفّق بدارد، ای اباعبدالله! حاجتت چیست؟ با خود گفتم: اگر بهره من از این دیدار و سلامی که بر حضرت کردم،‌ فقط همین دعا باشد، خیری بزرگ و زیاد است.
راشین
گفتم: ای اباعبدالله! حقیقت عبودیّت و بندگی کدام است؟ فرمودند: سه چیز است: ۱. اینکه بنده خدا درباره آنچه که خدا به او سپرده است،‌ برای خودش مِلکیّتی نبیند؛ چرا که بندگان مِلکی ندارند (مالک حقیقی خداوند تبارک و تعالی است) و همه اموال را مال خدا می‌بینند و آن را در جایی قرار می‌دهد (مصرف می‌کند) که خداوند امر فرموده است. ۲. بنده خدا برای خودش مصلحت‌اندیشی و تدبیر نمی‌کند (مصلحت و تدبیر واقعی را در دست خداوند می‌داند). ۳. تمام اشتغال او در کاری منحصر می‌شود که خداوند او را به آن امر نموده و یا از آن نهی کرده است. بنابراین،
gh
حضرت فرمودند: ای اباعبدالله! علم به آموختن نیست. علم نوری است که در قلب کسی که خداوند تبارک و تعالی هدایت او را اراده نموده، قرار می‌گیرد. بنابراین،‌ اگر علم می‌خواهی، ابتدا باید حقیقت عبودیّت (بندگی) را در وجود خودت بطلبی؛
راشین
امّا آن چیزهایی که درباره تأدیب نفس است: ۱. مبادا چیزی را بخوری که به آن اشتها نداری؛ چون موجب حماقت و نادانی می‌شود.
راشین
اگر علم می‌خواهی، ابتدا باید حقیقت عبودیّت (بندگی) را در وجود خودت بطلبی؛ و به واسطه عمل کردن به علم، طالب علم باشی؛ و از خداوند طلب فهم کن تا (علم را) به تو بفهماند.
Z Pourmandi
علم به آموختن نیست. علم نوری است که در قلب کسی که خداوند تبارک و تعالی هدایت او را اراده نموده، قرار می‌گیرد.
Z Pourmandi
مبادا چیزی را بخوری که به آن اشتها نداری؛ چون موجب حماقت و نادانی می‌شود
[°علیرضا°°°

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۹/۱۴
تعداد صفحات۳۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۳,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۹/۱۴