با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
رویای بیداری (مدافعان حریم ۱)

دانلود و خرید کتاب رویای بیداری (مدافعان حریم ۱)

۴٫۷ از ۱۱۲ نظر
۴٫۷ از ۱۱۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب رویای بیداری (مدافعان حریم ۱)  نوشته  نسرین  پرک  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب رویای بیداری (مدافعان حریم ۱)

«رویای بیداری» جلد اول از مجموعه مدافعان حریم، تاریخ شفاهی زنان قهرمانا مدافعان حرم را روایت می‌کند. در اولین دفتر از این مجموعه، خاطرات شفاهی خانم زینب عارفی، همسر شهید مدافع حرم، مصطفی عارفی را با تدوین و گفتگوی نسرین پرک می‌خوانید: «طبق خوابی که دیده بودم آقامصطفی چهاربار رفت عراق. هر بار که می‌آمد باز مشتاق بود که برود. دفعهٔ چهارمی که از عراق برگشت گفت: «اسم نوشتم برم سوریه.» اوایل، هر دو هفته یک‌بار می‌رفت تهران. بعد شد هفته‌ای یک‌بار. می‌گفتند: «فلان سردار فلان روز می‌آید، بیاید از شما تست بگیرد شاید از همین‌جا اعزام شوید.» همیشه ساک و کوله‌پشتی‌اش آماده بود. برمی‌داشت می‌رفت تهران، به این امید که از همان‌جا اعزام شود. اغلب برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها با قطارهای اتوبوسی می‌رفت. گاهی حتی صندلی برای نشستن گیرش نمی‌آمد. چون در هفته سه یا چهار روز بیشتر سرکار نمی‌رفت، مجبور بودیم خرج و دخل‌مان را با هم برابر کنیم. بی‌تابی‌ها و بی‌قراری‌های آقامصطفی کسانی که مخالف رفتن او بودند را راضی کرده بود.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۷۰)
اللهم عجل لولیک الفرج
۱۳۹۸/۱۲/۲۸

بعد از آشنایی با سبک زندگی شهید که غالبا در شهدا مشترک و قابل مشاهده است نسبت به نگاه عاشقانه و صبوری زینب‌گونه‌ی همسر شهید غبطه خوردم. تلنگرهای خوبی از این کتاب دریافت و یقینا ارادت بیشتری نسبت به خانواده‌های صبور

- بیشتر
بهار
۱۳۹۸/۰۳/۱۳

واقعا زیبا بود خیلی مدیون شهدا هستیم با خوندن این کتاب‌ها نمیدونم چه جوابی دارم برای یتیمی و بی شوهرشدن همسرانشون به خدا و خودشون اونا رفتند تا من آرام و راحت باشم برای خودم سخت نگرانم

حسینی
۱۳۹۸/۰۹/۱۶

یکی از بهترین کتابهای شهدا که خواندم نحوه روایت همسر و کلا سبک زندگی ایشون و مخصوصا شهید و نحوه تعاملشون با دنیا خیلی جذاب بود و به نظرم یک رمان عاشقانه میومد تا واقعیت،خیلی جالب بود.واقعا به خاطر رضای خدا و

- بیشتر
عاشق شهدا
۱۳۹۹/۰۷/۰۷

کاش زندگینامه ی این شهید الگویی باشه برای جوانهای امروزی

Zeinab
۱۳۹۸/۱۰/۲۸

خانم زینب عارفی در این کتاب از نحوه آشنایی‌شون با شهید مصطفی عارفی و ازدواجشون با ایشون میگن. هر دو در سن کم، علی‌رغم مخالفت شدید خانواده‌هاشون، و با کمترین امکانات ازدواج می‌کنن. با وجود همه سختی‌هایی که متحمل میشن

- بیشتر
Parisa
۱۳۹۸/۰۶/۰۸

این کتاب فوق العاده است... یه زندگی سرشار از عشق و محبت، که همسر ها همسفر سعادت همدیگه اند و مدام با هم و برای هم پله های سعادت رو می سازن و بالا می‌رن. قلم نویسنده هم جذاب و گیرا

- بیشتر
ن ی
۱۳۹۸/۰۳/۱۳

بسیار جذاب

مریم
۱۳۹۷/۰۸/۲۵

کتابی عااالی و تا ثیر گذاربود کاش ما هم بتونیم مثل خانواده شهدا باشیم

آسمونی
۱۳۹۹/۰۶/۲۴

خوندن زندگینامه هیچ شهیدی خالی از لطف نیست نکات اخلاقی و رفتاری توی زندگیشون قابل توجه بود خدا کنه دست مارو هم بگیرن و ادامه دهنده راهشون باشیم

فصل فیروزه...
۱۳۹۸/۰۸/۰۵

خیلی عالی بود؛ به حال خوبشون غبطه خوردم واقعا

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۹۰)
امیرعلی بیدار شده بود و دنبالم نق‌نق می‌کرد. شیشهٔ شیرش را دادم دستش. آقامصطفی گفت: «اگه بچه‌ها اذیتت کردن به این فکر نکن که بچه‌ات هستن. به این فکر کن که دو تا سرباز امام زمان تربیت می‌کنی.»
s.latifi
اوایل وقتی داخل ماشین با هم بودیم، آقامصطفی موسیقی سنتی می‌گذاشت اما بعد از یک مدت گفت: «زینب! یک چیزی میگم بازم نظر خودت مهمه. من دلم نمی‌خواد وقتم رو با هر چیزی بگذرونم. اگه قراره آهنگی گوش کنم، دوست دارم ذکر باشه. دوست دارم برام ثواب نوشته بشه. برای همین دوست دارم به‌جای این آهنگ‌ها مداحی گوش کنم.» گفتم: «منم مداحی رو بیشتر دوست دارم.» گفت: «من این آهنگ‌ها رو به‌خاطر تو می‌ذاشتم. نمی‌خواستم یک دفعه بگم آهنگ‌ها قطع، فقط مداحی!» از اون روز به بعد هر وقت داخل ماشین می‌نشستیم، مداحی گوش می‌کردیم. بعضی‌ها می‌گفتند: «شما دائم‌العزا هستین. یک‌سره مداحی! داغون نمی‌شید؟» گفتم: «روحیهٔ ما رو ببینین، روحیهٔ خودتون رو ببینین. شما که ترانه گوش می‌کنین هر روز افسرده‌این، ما که مداحی گوش می‌کنیم یک لحظه لبخند از روی لب‌هامون نمیره. یک بار نشده دارویی مصرف کنیم بگیم عصبی بودیم!»
s.latifi
وقتی از اتاق آمدند بیرون، به محافظ‌شان گفتم: «من هم برای توی سجاده‌ام یک انگشتر می‌خوام، ولی روم نمیشه بگم.» محافظ‌شون راه را باز کردند و گفتند: «آقا همسر شهید یک درخواستی دارن.» من پشت سرشان داشتم از اتاق بیرون می‌آمدم. آقا سمت من چرخیدند. گفتم: «شرمنده یک انگشتر برای تبرک می‌خوام.» ایشان با نگاهی از سر مهر فرمودند: «به شما می‌خواهم انگشتر مخصوص بدهم.» و از داخل جیب‌شان یک انگشتر زیبای شرف‌الشمس را که سورهٔ توحید روی آن حک شده بود، بیرون آوردند و سمت من گرفتند و گفتند: «روی این انگشتر دعا خواندم. مخصوص خودم است، تقدیم به شما!» آن لحظه انگار تمام دنیا را به من دادند. احساسی که در آن لحظه داشتم وصفش در قالب کلمات قابل بیان نیست.
s.latifi
اخلاق و رفتار خوب آقامصطفی و مهر و محبتش نسبت به خانواده، روی افکار آنها تأثیر گذاشته بود و باعث شده بود از اینکه در انتخاب همسر برای دخترهایشان به گزینه‌های افراد مؤمن توجهی نکرده بودند حسرت بخورند. می‌گفتند: «ما فکر می‌کردیم ازدواج با مرد مؤمن یعنی خونه‌نشینی، یعنی تارک دنیاشدن، یعنی از دوست و آشنا، از قوم و خویش و از همهٔ لذت‌های خوب زندگی بُریدن. ولی حالا که زندگی شما را می‌بینیم که چقدر شادید و همیشه در سفر هستید، به قضاوت نادرست خودمون پی می‌بریم. حالا می‌فهمیمم که ایمان مهمتر از دارایی و ثروته!»
s.latifi
«برای خدا سختی کشیدن، هم لذت داره هم ثواب!»
amir
«امروز قبل از رفتن آقامصطفی یک نفر بهش گفته بوده تو چقدر ظالمی! چرا فکر زن و بچه‌ات نیستی و هر کار دلت می‌خواد می‌کنی؟ آقامصطفی به من گفت از این حرف خیلی ناراحت شدم، نمی‌دونم چرا بعضی‌ها این همه محبتی که من به تو و بچه‌ها دارم رو نمی‌بینن؟ در عجبم اونا واقعاً درک نمی‌کنن که من به‌خاطر دشمن مشترکی که زندگی و آیندهٔ همه‌مون رو تهدید می‌کنه دارم از سر اجبار وطنم رو ترک می‌کنم و به میدون جنگ میرم؟ به من که در گرمای چهل‌پنجاه درجه، بدون امکانات زندگی می‌کنم میگن ظالم؟ من به آقامصطفی گفتم چه‌طور به خودشون اجازه میدن این‌طور صحبت کنن؟ می‌خواستی بگی این خانم‌ها خودشون بند پوتین ما رو می‌بندن!»
s.latifi
صدای نوازشگر ایشان را شنیدم: «همسر شهید!» گفتم: «منم آقا!» فرمودند: «شما مطمئن باشین پا به پای شهیدتون قدم برداشتین. هر ثوابی که ایشان توی این مسیر داشتن شما هم شریک هستین، شما با گریه و زاری می‌توانستین اونها را از مسیر و هدف برگردونید اما شما بچه‌ها را نگه داشتین و با صبوری با سختی‌ها ساختین.» ناگهان خستگی تمام سختی‌هایی که این مدت کشیده بودم، مخصوصاً این چند سال اخیر از تنم رخت بست و کلام ایشان مرهمی شد بر روی تمام زخم‌هایم.
s.latifi
وقتی خبر شهادت حمید رو آوردن، پدرش سر نماز بود، دستاش رو سمت آسمون گرفت. با سوز و افسوس گفت خدایا سلامتی حمیدم رو از تو می‌خوام، حمیدم زن و بچه داره! من خیلی از این نوع دعا کردنش ناراحت شدم. خودم دعا می‌کردم خدایا هر چه خیر و صلاحه برای بچه‌هام رقم بزن و مرگ‌شون رو با شهادت قرار بده. چند روز بعد فهمیدیم که حمید توی یکی از بیمارستان‌های اصفهان بستریه.» و سکوت کرد. گفتم: «پس دعای پدرش مستجاب شده بود.» گفت: «آره! پسرم جانباز شد، ولی دست از مبارزه نکشید. تا آخر جنگ جنگید و بعد رفت لبنان. تا اینکه یک روز تصادف کرد و مُرد. ولی من هنوز حسرت می‌خورم که چرا شهید نشد؟ شاید اگه پدرش برای عاقبت‌بخیری‌اش دعا کرده بود، توفیق شهادت ازش سلب نمی‌شد.»
s.latifi
نگاهی به حلقه‌ام کرد و پرسید: «چرا از بقیهٔ طلاهات استفاده نمی‌کنی؟» گفتم: «این حلقه نشونهٔ اینه که ازدواج کردم، برای همین دستم می‌کنم. دوست ندارم تو هر انگشتم یک انگشتر داشته باشم یا اینکه النگوهام دیده بشه. به نظر من نباید آدم داشته‌اش رو به رخ دیگران بکشه.»
Zeinab
زندگی ما یک زندگی عاشقانه بود. خیلی همدیگر را دوست داشتیم، اما یک سری مادیات باعث شد که نگذارند آن‌طور که می‌خواهیم زندگی کنیم. عشق و علاقهٔ ما نشأت‌گرفته از این بود که با هم هم‌فکر بودیم. قبل از ازدواج با نامحرم خوش و بشی نداشتیم. مثل بعضی‌ها نبودیم که دوست داشتند خوشی‌هایشان را بکنند بعد ازدواج کنند، چون می‌پنداشتند با ازدواج خوشی‌هایشان پایان می‌گیرد. دوست داشتیم چشم‌مان به همسر خودمان باز شود. آقامصطفی برای من همان سواری بود که با اسب سفید آمده بود. همان رؤیایی که به واقعیت پیوسته بود. برای من از همه‌نظر کامل بود.
s.latifi

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۳۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۵/۰۸
شابک۹۷۸۶۰۰۲۵۴۰۵۵۳
تعداد صفحات۳۳۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۵/۰۸
شابک۹۷۸۶۰۰۲۵۴۰۵۵۳