با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دل پاره‌های دریا

دانلود و خرید کتاب دل پاره‌های دریا

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دل پاره‌های دریا  نوشته  محمدابراهیم شیخ ویسی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب دل پاره‌های دریا

مجموعه‌ «دل‌پاره‌های دریا» به قلمِ محمد ابراهیم شیخ ویسی شرحِ قصهٔ جانسوز زندگی او است. وی دوران کودکی را در کنار دریای هامون سپری می‌کند. به علت خشکسالیِ دریا و سیستان، که منجر به از بین رفتن خانه و کاشانه و زندگی خانواده‌اش می‌شود؛ به‌ناچار با خانواده سیستان را به قصد سرزمین گرگان (گلستان امروزی) ترک می‌کند. او پس از نیم قرن تصمیم می‌گیرد به سیستان برگردد و محل زندگی و جای پای کودکی خود، پدر و مادر و نیاکانش را از نزدیک ببیند و آنچه از روزگار کودکی و آداب و رسوم و فرهنگ گذشته در ذهن دارد با زندگی امروزی ساکنان آنجا مقایسه نموده و به تصویر بکشد. این نثر نظم‌گونه و دلنشین، حاصل دیده های او در سیستان است: مرا بمیران، تا آرزوهایم زنده بمانند. نام و نان، صبوری و تحقیر، عشق و زیستن، بر روی اندیشه‌هایم لبخند می‌زنند. ‌ هامون، می‌دانی که تو را فخر می‌فروشند که در زیر گام‌های مقتدرشان، تقدیر و عطش، صبر می‌کنی. ‌ ایوب کجاست؟ که شمسِ عشقِ مرا در پنجه‌های زورمند روزگار ببیند و کِرمی بخت برگشته بر تاولی عطشناک؛ انجماد مرگ را تجربه کند. یوسفی که کنعانِ منتظرِ را ضجه زند و زلیخاترین خاک را بِگرید و صبورترین مصر را بی‌دغدغه از مرگ جهالت برهاند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
vahid
۱۳۹۷/۰۷/۱۴

درود بی پایان بر بزرگ مرد شیخ ویسی عزیز،امیدوارو هر جا کِ بشّی دلْتو دریایی وآسْمُونِ قَلبِتو آبی.. ورشما بهترینهارو آرزومندُ..

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۱,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۶/۱۱
شابکundefined
تعداد صفحات۱۶۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۱,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۶/۱۱